kubo123

"Rolnik szuka żony"

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasx21    165

Ludzie, przecież to nie chodzi o to, że jeżeli w programie każą im doić krowy czy tam gesi skubać tzn, że przez resztę życia będą musiały to robić. Chodzi o to żeby pokazać czym się różni życie na wsi od życia w mieście i różne sytuacje się zdarzają nie koniecznie przyjemne, i że nie jest to taka sielanka jak się tym pannom i widzom wydaje. Do któregoś przyjechała dziewczyna z Warszawki akurat był deszcz i błoto na drodze no i sobie czółenka ubłociła i mówi, że nie jest przyzwyczajona do takiego błota. Tak więc jak się chajtnie na wsi to do takich rzeczy będzie się jednak musiała przyzwyczaić.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

ten amisz to widać mega lipa. mleczko przez sitko, rodzynki bee. jednym słowem zal

To nie amisz ! tylko polak rolnik katolik twój rodak chyba że wolisz islam ,a ty wszystko lubisz?

masz racje ze szymon ma fajne dziewczyny ,będzie miał trudny wybór

Edytowano przez boryss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    416

To nie amisz ! tylko polak rolnik katolik twój rodak hyba że wolisz islam ,a ty wszystko lubisz?

masz racje ze szymon ma fajne dziewczyny ,będzie miał tródny wybór

 

domyślam się, że w szkole miałeś pod górkę  :P

ludzie, patrzcie jak piszecie, bo aż oczy bolą jak się na to patrzy........

Edytowano przez darek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

To nie amisz ! tylko polak rolnik katolik twój rodak hyba że wolisz islam ,a ty wszystko lubisz?

masz racje ze szymon ma fajne dziewczyny ,będzie miał tródny wybór

Ty kolego powinieneś zaprzyjaźnić się ze słownikiem ortograficznym - to po pierwsze.

 

Dzisiaj obejżałem ostatni odcinek - łysy jest spoko i dziewczyny fajne, jedyny który wydaje się być człowiekiem z którym żona /dziewczyna będzie mogła żyć normalnie,

Dziadek - chyba już wybrał, ale on nie szuka partnerki tylko gosposi.

Ten od gęsi - wydaje się spoko ale ktoś się będzie musiał napracować żeby go/jego gospodarstwo ogarnąć.

Dziewczyna - wydaje się być sympatyczną osobą tylko trochę za bardzo obnosi się ze swoją PASJĄ.

No i amisz - on szuka niewolnicy. No i te jego gadki - są dosyć żałosne. No i dziewczyny są ,że tak powiem, dyskusyjnej urody ;)

 

A różnice w podejściu do życia najlepiej widać na przykładzie łysego i amisz. Jeden chce mieszkać z żoną/dziewczyną "na swoim" , drugi nie wyobraża sobie życia "baz mamusi" - ot taki drobny niuans dyskwalifikacja amisza już na starcie w oczach większości kobiet.Kobiet z charakterem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

B3Agro i Darek to ,ze ktos pisze z bledami ortograficznymi wynika czesto z pośpiechu.Wazniejsze jest raczej myslenie, wyrazanie swojego zdania i pogladu.
Oceniacie te kobiety tylko na podstawie krotkiego zarysu z tv a jakie sa tak naprawdę i jakie maja zamiary nikt nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Ciekawi mnie gdzie sie dowiedział ze większość kobiet tak uważa

A czego tu się dowiadywać?Jakie badania robić?   Znasz jakąś kobietę (w wieku zbliżonym do dziewczyn łysego i amisza) która chciałaby mieszkać z teściową ? Pamiętaj , chciałą a nie musiałą.

W ogóle mieszkanie z teściami/rodzicami po ślubie powinno być prawnie zakazane ;).

 

Zresztą dziewczyny u łysego i amisza są zupełnie inne. Wiadomo , jeden lubi truskawki drugi śliwki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Ty kolego powinieneś zaprzyjaźnić się ze słownikiem ortograficznym - to po pierwsze.

 

Dzisiaj obejżałem ostatni odcinek - łysy jest spoko i dziewczyny fajne, jedyny który wydaje się być człowiekiem z którym żona /dziewczyna będzie mogła żyć normalnie,

Dziadek - chyba już wybrał, ale on nie szuka partnerki tylko gosposi.

Ten od gęsi - wydaje się spoko ale ktoś się będzie musiał napracować żeby go/jego gospodarstwo ogarnąć.

Dziewczyna - wydaje się być sympatyczną osobą tylko trochę za bardzo obnosi się ze swoją PASJĄ.

No i amisz - on szuka niewolnicy. No i te jego gadki - są dosyć żałosne. No i dziewczyny są ,że tak powiem, dyskusyjnej urody ;)

 

A różnice w podejściu do życia najlepiej widać na przykładzie łysego i amisz. Jeden chce mieszkać z żoną/dziewczyną "na swoim" , drugi nie wyobraża sobie życia "baz mamusi" - ot taki drobny niuans dyskwalifikacja amisza już na starcie w oczach większości kobiet.Kobiet z charakterem. 

z tym twierdzeniem co podkresliłem to sie nie zgodze dziewczyny ma ładne i mają cos w głowach w przeciwieństwie to tych pustaków od łysego


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

"... pustaków od łysego" - słabo się podpisałeś. No ale.... Ciężko dyskutować o reżyserowanym programie. Oceniłem po prostu względy "estetyczne" a jak wiadomo gust ma każdy inny ;) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A czego tu się dowiadywać?Jakie badania robić? Znasz jakąś kobietę (w wieku zbliżonym do dziewczyn łysego i amisza) która chciałaby mieszkać z teściową ? Pamiętaj , chciałą a nie musiałą.

W ogóle mieszkanie z teściami/rodzicami po ślubie powinno być prawnie zakazane ;).

 

Zresztą dziewczyny u łysego i amisza są zupełnie inne. Wiadomo , jeden lubi truskawki drugi śliwki ;).

Mówi się "jeden lubi ogórki A drugi ogrodnika córki"


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

"... pustaków od łysego" - słabo się podpisałeś. No ale.... Ciężko dyskutować o reżyserowanym programie. Oceniłem po prostu względy "estetyczne" a jak wiadomo gust ma każdy inny ;) 

 

nie wiem co miałeś na myśli , to że dziewczyny Szymona są mniej estetyczne jak Łukasza , zarówno u jednego i u drugiego są fajne ,a to już był wybór głównych gwiazd tego programu mieli wiele listów rozmów i wybrali właśnie te dziewczyny to chyba nie był przypadek może te dziewczyny akurat przypadły im do gustu , czy spełniały jakieś ich oczekiwania , to nie program " ślub od pierwszego wejrzenia "gdzie żonę czy męża dobierają eksperci , tutaj mają jakiś wybór

ps . u łysego jak to mówicie to jak jakiś amerykański sen tak bym to powiedział

u amisza to bardziej swojskie klimaty ,  rodzynki i kożuszek  na mleczku mniam zawsze  dopadałem garnek żeby ten kożuszek odłowić i rodzynki w placku drożdżowym  to był rarytas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

No właśnie - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. 

Akurat u łysego przypomina mi to bardziej normalne życie gdzie robotę się robi a wolny czas wykorzystuje ciekawie. U amisza mi tak trochę średniowieczem zalatuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

To ty chyba ze wsi nie jestes albo znasz wies z TV i opowiesci

Przepraszam ale u mnie w regionie na 50km wokół mnie moze znajdziesz z 3-4 gospodarstwa gdzie zycie wyglada jak u ''łysego'' ale wiekszosc i ci co maja 15 ha i ci co maja 200ha i maja produkcje zwierzeca nie siedza w domu a wolny czas jest zazwyczaj wieczoem lub poznym popołudniem jak teraz a latem to praktycznie cały czas jest co robic no chyba ze komus sie nie chce to siedzi na 4 literach i narzeka na wies

No a ten cały łysy to raczej zadnej produkcji zwierzecej nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Jak najbardziej znam wieś. Uprawiam ponad 240ha (absolutnie żadnej hodowli), tyle że nie mieszkam na wsi. I znam wiele osób które zajmują się rolnictwem i mają czas ;) jak to określiłeś.

 

Tyle że faktycznie - są to gospodarstwa dosyć duże jak na nasze warunki (każde ponad 100ha) no i żadnej hodowli. Ale za to warzywa,owoce.

 

 

Ale wszystko zależy od podejścia - po prostu trzeba gospodarstwo traktować jak firmę a rolnictwojak normalną pracę a nie dokładać do tego historyjek o powołaniu , ojcowiźnie itp.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

No ale wiedz ze wielu rodziców da gospodarstwo temu co bedzie  w nim robił i z okolicy znam takie przypadki ze 3-4 dzieci jedno zostało na gospodarstwie ma dom maszyny ziemie a reszta działki po 30 arów na ewentualny dom działke albo zeby sobie sprzedali i to głównie tez popycha ludzi ze robia  w rolnictwie bo kiedys sie sprzeda ziemie

No to tym bardziej jesli nie masz chodowli to tak zgodze sie mozesz miec takie zycie jak łysy albo i lepsze jak dobrze zorganizujesz wszystko

Ale mało jest takich gospodarstw ze nie ma cholwli wiekszoc ma jakas chodowle i wtedy zycie wiejskie zmienia sie o 180 stopni niz u łysego czy u cb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja nie mam chodowli ale mam warzywa i mam mase roboty, zima troche luzniej ale zawsze przy maszynach jest cos do zrobienia. Wolny czas to mam w niedziele ale przewaznie spedzam go na spacerach i planowaniu pracy na nadchodzacy tydzień. Mysle ze gdybym miał te 150ha i nie miał warzyw to miałbym więcej czasu, ale jest jak jest


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Tak opisujecie te dziewczyny a czy tak naprawde istotny jest wyglad.Wbrew pozorom raczej wazne sa uczucia,poglady,zainteresowania i jakimi sie ktos wartosciami zyciowymi kieruje.Wychodzi na to,ze wasze zony,dziewczyny istne idealy a przychodzi co do czego pozniej okazuje sie,ze wiekszosc szuka kobiety by rodzila dzieci i pokornie wylacznie siedziala w domu i tylko obiadki gotowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Tak opisujecie te dziewczyny a czy tak naprawde istotny jest wyglad.Wbrew pozorom raczej wazne sa uczucia,poglady,zainteresowania i jakimi sie ktos wartosciami zyciowymi kieruje.Wychodzi na to,ze wasze zony,dziewczyny istne idealy a przychodzi co do czego pozniej okazuje sie,ze wiekszosc szuka kobiety by rodzila dzieci i pokornie wylacznie siedziala w domu i tylko obiadki gotowala.

 

Mi sie marzy taka która zajełaby sie domem i dziecmi, co w tym złego?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Ansja a ty powiedz jak udało Ci się nick zmienić, bo wcześniej miałaś inny

Hm...tajemnica i takie poufności tylko na priv ,awatar tez jak widac udalo mi sie zmienic.

 

Pajej owszem aby zajela sie zona tylko domem i dziecmi,lecz nie nalezy jej ograniczac wylacznie do tego jak niewolnika jakiegos.Zreszta my kolego mamy duzo do porozmawiania sobie...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez Paula98r
      Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie młodego rolnika. Czy mam szanse dostać 
      - mając skończone technikum mechanizacji rolnictwa
      -zdany egzamin zawodowy na M1 i M2 
      - nie zdany egzamin na M 43
      Czy jak mam nie zdanej ostatniej kwalifikacji to mam jakieś szanse czy musze mieć wszystkie 3 kwalifikacje?
       
    • Gość kadioor
      Przez Gość kadioor
      Jestem młodym rolnikiem. W 2019 chcę ubiegać się o dotacje z funduszu 'młody rolnik'. Ile procent dotacji muszę przekazać na dany cel? 80% czy 100%? Chciałbym wiedzieć czy zostaje jakiś procent dla siebie, który nie będzie sprawdzany na co został przekazany. 
    • Przez rolnikk70
      Witam złożyłem wniosek na mr w lipcu jak długo mam czekać za decyzją?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , czy jest jeszcze możliwości złożenia wniosku na młodego rolnika ? Jestem świeżo po technikum rolniczym i mam pewnosc że ta premia była by mi przyznana .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj