Skocz do zawartości
Robinho1997125

Jakiej firmy brona talerzowa do c360 3p?

Polecane posty

WHATEVER

rob_1972    1

do starych ursusów pasowały najlepiej stare polskie maszyny robione przez nasze rodzime zakłady. Na zbyciu jest ich dużo, ale na złomach też są. Co niektórzy co nie mają bogatych dotacji z unii kupują stare do remontu, naprawiają to i są jak nowe. I do 60-tki pasuje jak ulał. Żadna współczesna firma nie produkuje maszyn rolniczych, np. bron taletzowych specjalnie pod ursusa 60-tke. Jak kupujesz nowe, to kupuj na oko, pod ciągnik o mocy 45-50kM. Czyli raczej małe.

a 3p to bodaj tylko 40 czy 42km... nie wiem dokładnie.

romek6340    203

2.0 m tj. 2x9 talerzy. Więcej nie ma co bo odpowiedniej prędkości roboczej nie osiągniesz. Chociaż niektórzy i większe zapinają :D

Jeśli chodzi o firmę to ciężko powiedzieć bo to loteria w tych "mniejszych wytwórniach".

Chyba, że zdecydujesz się na używkę i znajdziesz konkretną Grudziądza, Akpila to możesz kupować.

Wiadomość z agroFakt.pl

lew908    207

47 km ma 3p. W mojej okolicy dużo osób ma brone talerzową z bometa szerokosc 2 m lub 2,1 cena nowej to ok 4 k,

lew908    207

dwa razy się spotkałem z taką brona i raz nawet miałem okazje pracować nią. Ogólnie bardzo dobrze się nią robiło chyba miała 2.1 szer i ma 2x10 talerzy. Jest to maszyna z niższej półki cenowej ale moim zdaniem jest warta swojej ceny tak samo jak w przypadku bometa 2.1 kosztuje ok 4 k

polecam strumyk-a 2x8 talerzy 1,80m idealnie zachodzi się z c-360 sam taką mam ursus spokojnie przy niej lata na 4 biegu nawet jej nie czuje (na zaoranym polu c-360 idzie ale na 3 biegu bo się kopie i rzuca nim ) większej niż 1,80 nie ma sensu owszem i na 11 pójdzie ale szybciej zrobisz mniejszą niż większom i mniej ciągnik dostanie po d*pie a i ładniej uprawi pole bo większa prędkość a co do firmy "bomet" to płacisz tylko za firmę i kolor bo jakość ta sama :P

Ferdek07    62

najlepszym wyborem maszyny do ciągników klasy c360 mf 255 zetor 5211, o ile można nazwać to wyborem bo i tak wszystko na jedną modłę prywaciarską lub pseudo prywaciarską to maszyna najtańsza, dlatego że i tak wszystkie te maszyny to jedna liga, dlatego że takimi ciągnikami i tak nikt nie obrabia setek hektarów

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez versus
      jak mozna wzmocnic podnosnik w 60-ce????
    • Przez RycerzNocy
      Chciałbym założyć felgi i opony 10/15 (takie jak są w rozrzutniku obornika) do c-360 i co muszę przerobić aby móc je założyć.
    • Przez abuk14
      Witam
      Gdy uruchomiłem dziś ciągnik po kilku minutach pracy uszłyszałem dziwne stuki dochodzące z dolnej części silnika. Podejrzewam panewki albo pompę olejową.
      Nie mam teraz zbytnio czasu i jezeli możecie, napiszcie co to może być, bo nie chcę się teraz grzebać.
    • Przez JakubZajdel
      Witam, mam pytanie czy pracował ktoś takim sprzętem? Jak się sprawuje ile jest warta? Jaki ciągnik ile KM MIRTEX U 204/4 rok 2010 szerokość robocza 2,4m
    • Przez eddi87
      Witam, chciał bym sie doradzić czy warto zamienić glebogryzarke na brone talerzowę. Glebogryzarka robi tylko po warzywach 20 arow i ziemniakach 30 arow oraz po żniwach przy granicach. Resztę roku stoi nie używana. Pola jest 6h zbóż więc brona była by na podorywkę idealna lecz czy po warzywach też nią potne resztki na polu? Co do brony jestem właściwie przekonany tylko czy wg was warto gryzałkę zostawić czy brona da radę z tymi ziemniakami i warzywami? Bo mógł bym wziąć talerzówkę w rozliczeniu i wyjdzie połowa ceny. Oraz do c360 lepiej 1.8 czy 2.0 ziemie 1-2 klasa i pagórki też są, moje obawy do 1.8 to czy nie będzie czasem trzeba jechać kołem już po talerzowanym.