munioo

super mocny ciagnik farmtrack 690dt(AWARIE)

Polecane posty

casejx    30

Nie chce mi sie z tobą kłócić, ale to nie chodzi tylko o puszczanie rozdzielacza. Wiem, Ty posiadasz ciągnik tej marki i co by nie mówić to Ty i tak będziesz go chwalił.

  • Like 1

Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

może nie ciągnik ale usterki jak ten rozdzielacz powinni usunąć,

 

usterki zgłaszamy na piśmie listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, jak jedno zgłoszenie nie pomaga to w 2 piszemy konkretny termin na usuniecie usterki albo sprawę kierujemy do sądu to zawsze pomaga

najlepiej jest też jak ktoś już wspomniał udać się do rzecznika albo chociaż do jakiegoś radcy prawnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ja posiadam Case jx to samo co new holland seri td bez ładowacza zapłacilem za niego coś okolo 135tys. brutto. Wiec cena porownywalna do tego farmtraca. Od 2008r do dnia dzisiejszego ciągnik ma przepracowane ponad 3550mth i miał tylko wymieniane sprzegło i pompe hydrauliczna.

Nie rozumiem czemu farmtrac tak olewa sprawe. Dąż do przedłużenia gwarancji albo do wymiany ciagnika na nowy.

jakiego jx brałeś w 2008r? ja miałem jx80 z kompresorem i obciążnikiem przód wytargowałem za 119 tyś, a wziołem gołego lambo evo r3 85 za 110 tyś ale w tedy ojro inaczej stało też się wstedy napaliłem na tego f 685dt ale na moje szczęście lub nie szczęście była wtedy przerwa w produkcji i nie był dostepny przynajmniej tak mi dieler wciskał, zresztą dielerzy i serwisanci mówili że farmtrac zetor itp to jak zachodnie samochody i polonezy łady stare skody inna jakość, od 2008r jeden gumowy wężyk paliwowy pęknięty poza tym absolutnie nic 2700mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Case jx95, instalacja pneumatyczna jedno i dwu obwodowa, obciazniki przód i tyl, silnik iveco 4,5l.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson955    14

farmtracow już bardzo mało śie sprzedaje ,30 sztuk na cały kraj to śmieszne ilości,widać ludzie zmądrzeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a w ogóle teraz coś się sprzedaje, jak popatrzyłem niedawno na cenniki to aż głowa boli, zresztą to co kożystniej podchodzi tak falowo się sprzedaje, w 2008 szły zachodnie bo ojro tanie, wczesniej zetory bo weszła proxa, 2009 i dalej hit hitów belarus, 2011-12 farmtrac z nowymi modelami i starymi cennikami bo zachodnie i zetory oszały z cennikami tak nie czepiajcie się bo to z moich obserwacji i z rozmów z ludzmi na placu u dielerów, bo co rok jakiegoś grata się kupuje (tzn nowe polskie wspaniałe maszyny) także nie dziwne że po wysypie jakiejś marki za rok 2 wysyp awarii i opinia się psuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

farmtracow już bardzo mało śie sprzedaje ,30 sztuk na cały kraj to śmieszne ilości,widać ludzie zmądrzeli

 

Zanim cokolwiek napiszesz to się doinformuj. Tak 32 sztuki ale sprzedane w listopadzie. Od stycznia do listopada 420 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson955    14

miałem na myśli za listopad właśnie,zresztą to chyba logiczne ,bo przy sprzedazy rocznej 30 sztuk nie mieli by nawet na waciki,no cena ok 145 tys za 82 km za farmtraca to troche lipa zwłaszcza ze tam z wyposazenia ubogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
munioo    0

co do wolnego splywu to jest to dla mnie nowosc dla mnie to jest logiczne ze przy nowym rozdzielaczu po prostu nie trzyma.i jest to uciazliwe przy pracy tak jak pisalem chociazby z belarka bo wiadomo ze czasem trzeba przejechac na inny kawalek laki znajdujacy sie np pol kilometra dalej.a jesli chodzi o naprawy tych wszystkich usterek to juz szkoda moich nerwow nie chce mi sie nawet juz do nich dzwonic.ciekawe kiedy zostanie wymieniona ta chlodnica bo jak narazie to ostatnia usterka.i tak jak pisalem to jest dla mnie smieszne zeby gosc przyjechal do wymiany wyja przeciekajaca a ta ktora przyjechala z fabryki nie pasuje trzeba sruby dorabiac i poduszki .i serwisant sam jest zaskoczony sytuacja dzwoni do fabryki po czym ta informuje ze takie daja zamienniki nie inne.

myslalem nad sprzedaza tego ciagnika ale za duzo strace. zamierzam na wlasny koszt zrobic ten silnik jeszcze bym tak na to nie narzekal gdyby nie te duze dla mnie spalanie.w ogole mam juz gdzies ta cala gwarancje i takie traktowanie.

a jkesli chodzi o chamownie to wiem ze straty ma skrzyni sa czy tam wentylator zabiera czy klima ale akurat nie posiadam.dlatego dodali do 50 kw jeszcze 12 procent. a badanie bylo przeprowadzone wedlug normy DIN70020,redukcja mocy wedlug normyISO3046

 

a jesli chodzi o ciagnik to chcialem wlasnie prosty bez elektryki bo moim zdaniem w zachodnich po tym co slysze jak to zacznie sie psuc to ostra kasa i nie wiadomo gdzie rece wsadzic

Edytowano przez munioo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Normalny rozdzielacz hydrauliczny na pozycji 0 nie może przepuszczać. U mnie w Ursusie 5314 jak podniosę siewnik na hydropack-u (agregat), to pozostaje on w tej pozycji nawet cały dzień.

Jeśli nie zależy Ci na gwarancji, to powinieneś rozebrać ten rozdzielacz i wymienić albo elementy uszczelniające, albo cały rozdzielacz.

Najgorszy ten silnik, bo to może być droga naprawa. Obstawiałbym pompę wtryskową lub wtryski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
munioo    0

ja gdybym siewnik zostawil na hydro paku pewnie po 10 miny tach byl by w dole.z tego co sie orientowalem to moze byc wina tez turbiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Faktycznie, o turbinie zapomniałem... Ściągnij wąż wejściowy do sprężarki (turbiny) i sprawdź, czy wirnik nie ma luzów i czy obraca się bez większych oporów. Możesz też odpalić silnik i sprawdzić, czy turbo pracuje. Dobrze byłoby, żebyś sprawdził ciśnienie doładowania w niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
munioo    0

juz wszesniej sprawdzalem niby wszystko gra .straszmie tylko moim zdaniem swista podczas pracy

 

jak stanie ciagnik na warsztat to napewno sprawdza na maszynie turbine jej sprawnosc.zamierzam jak cos zaprowadzic do mechanika zajmujacego sie silnikami nie jakiegos wioskowego a ile mnie to wyniesie sie okarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

To raczej nie jest problem. Niektóre turbiny tak mają. Jeśli ona pracuje, to nie jej wina, że silnik ma mniej mocy. Z tym filtrem, to jeśli czyściłeś go tak często jak jest podane w instrukcji oraz kontrolka czujnika nie zaświeciła się, to powinni uznać Ci tą reklamację.

Mógłbyś tą sytuację dać do jakiejś gazety. Najlepiej branżowej. Żaden producent i serwis nie chce takiej "reklamy" w gazecie i prędzej coś by zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skura    11

PS zdejmij głowicę, zmierz średnicę i wysokość tłoka, policzysz objętość, tj. pojemność skokową silnika + % na turbo i dowiesz się/lub powie Tobie Twój mechanik czy wsadzili Tobie za mały silnik. Ewentualnie czy przekładnie po drodze do womu maja ta niską sprawność. Sprawność w prostym tłumaczeniu to spadek przenoszonej mocy w wyniku poślizgu, przezwyciężaniu oporów, np. tarcia.

 

Jeżeli masz za mały silnik, to każdy sąd przyzna Tobie rację i dostaniesz kolosalne odszkodowanie. Jeżeli masz dobry silnik to stracisz gwarancję, ale sam będziesz dbał o sprzęt, ryzyk fizyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dobre

w farmtrackach wszystkie silniki perkinsa maja taką sama pojemność niezależnie od mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

W modelu 670 jest silnik o mocy 66KM i poj. 2862 cm3, z turbo. Większe modele mają silnik o poj. 4400 cm3.

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Bo w modelu 670 siedzi silnik forda, w większych modelach jest to Perkins o pojemności 4400 cm3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ten silnik Forda ma podobne oznaczenie co silnik 3 cyl. Perkinsa produkowany przez Ursusa: Ford - AE4.286C, Ursus - AD3.152UR...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ani troche nie podobne no może kropka podobna i pierwsza litera

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Podobne w sensie, że pierwsze 2 litery, potem cyfra mówiąca ile silnik ma cylindrów, potem kropka, następnie 3 cyfry i kolejne litery. Każdy producent wprowadza swoje oznaczenia silników i raczej nie są podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skura    11

dobra, to co napisałem uważam za znaczą fantazję, 11 km mniej na hamownia oznacza, że spadek o 12,5 %. dla sprawności oznacza to, że przelicznik dl przekładnie wynosi 0,875. po drodze mamy np przekładnie stożkową, dla której sprawność wynosi 0,95 oraz łożyska dla których sprawność to 0,92. Ciekawe bo iloczyn sprawność to 0,874 i odbierają one te 11 km. hmm coś tutaj nie gra, ale co? :D hamownia czy jednak katalog i podczas pracy z jaką maszyną uważasz, że brakuje mocy? czy odpowiednio mierzysz siły na zamiary?

 

PS ja jestem osobą bezstronną, z ciekawości włączyłem się do tematu

 

ekst ze strony sprzedawcy:

tJeden z najlepszych na świecie silników – czterocylindrowy brytyjski Perkins 1104D-44T o mocy 82 lub 88 KM (przy 2200 obr./min.). Bezobsługowa jednostka spełnia restrykcyjne normy emisji spalin EURO IIIA.

 

Dość wysokie obroty na ta moc maksymalną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez kukum
      Witam , Czy jak pomieszam te dwa środki , to przypale roślinę ? albo z czym mogę pomieszać basagran żeby i tez jednoliścienne  zwalczyć ?
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj