Mati2812820

Jakie macie pługi do waszych MTZ-etów/Belarusów i jakimi biegami orzecie?

Polecane posty

jahooo    9202

To ja odświeżę temat - obrotowy 3x35 orka siewna MTZ-50 na 6 biegu. Bardzo ładnie się wysypywała ziemia. I teraz zaczynam się zastanawiać, czy nie kupic 4 zagonowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

A ja mam 4/40 zagonową z firmy ''demarol-zielonki'' na podwyższonej słupicy, pronarek 82a zasówa sobie 4 zając albo zółw zależy od warunków. Ziemia to glina a i górki się zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mtz 82 z turbiną, pług staltech 4x35, orka średnia około 25 cm, szóstka żółw, obroty silnika  średnio 1700-1900..


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7957

u mnie pronarek 82 z turbina ciagal 5x35 na ciezkich glebach, to tylko sie dotykal .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

odświeżę trochę temat. Panowie jaki pług polecilibyście do mtz52 silnik d50, ziemie mam średni ciężkie, miejscami piach się wyciąga, miejscami glina i orze się jak łąkę. Myślałem żeby kupić mu 3x40, jak myślicie da radę? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

u mnie pronarek 82 z turbina ciagal 5x35 na ciezkich glebach, to tylko sie dotykal .

O.o ciężkie gleby dla Ciebie to jakie?W mojej okolicy Pronar 82SA jeździ w 3 skibach a w 5 to minimum U1224, gleby średnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na naprawdę ciężkiej ziemi to trójkę szukaj 3x40. Tym z linku co z tego że czwórka jak mulił będziesz 6 na godzinę. Szybciej nie zrobisz, ciągnik mordujesz a i orka będzie gorszej jakości.

 

Ten pług z linku kiepski raczej. Wygląda jak by odkładnie jakieś kombinowane były, lemiesze za bardzo w pionie pójdzie jak spychacz do tego wąski jest jak bierze 35 na korpus to góra.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To fajny pług wada mała szerokość na korpus i do orki na 30 cm średnio się nadaje. 

Zaleta lekko idzie, dobra marka a z tym i części, możliwość odkręcenia korpusu, lekka konstrukcja a kółko na samym końcu powoduje że pierwsze odkładnie dociążają koła ciągnika. 

Gdyby u nas robiło się płytsze orki i w ciągniku miał bym koła maź szerokie na 16,9 sam bym o takim myślał.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

oj panowie to ale wasze ruskie idą, ja mam krone mustang 3/40 + włóka to jadę 5 żółw lub 3 zając na glinie,  a jak ma lżej to leci 4 zając ale to już jest graniczna prędkość i faktycznie ewentualnie można jechać 6 żółw, ale to jak dla mnie za szybko pług bym rozwalił na tych kamieniach :) ale ruski ruskim ale zobaczcie ile ma biegów mtz 82 do orki by można dobrać z co najmniej 4 biegi które   różnią się od siebie 1km/h prędkością (przy 2200obr/min) ;) idealnie można dobrać do pracy innych warunkach, ja tam jadę 2200 obr/min bo przy niższych tak ciężej pracuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To go ładnie gazujesz.  W polu poza maszynami na wom  jeżdżę na 1800obr/min czasem ale to rzadko podciągnę do 2000.

Więcej nie ma sensu bo żłopać zaczyna a jak opór poczuje to i tak do 1800-1900 spadną obrotu bo  tak mniej więcej przypada najwyraźniej największy moment.

 

No widzisz dla tego lepiej pług 3x40 niż 4x30. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

moim zdaniem przedpłóżki to świetna sprawa choć wielu mi odradzało .jestem zadowolony z zakupu tylko wersje ktora posiadam jest na zabezpieczeniu srubowym

rama kwadratowa jak w kverlandzie . po pierwszym sezonie musialem wymienic lemiesze bo były juz żyletki to wydatek nie maly bo po 200 sztuka ale orze 2 sezon 18 hektarow i sladów zużycia praktycznie nie widac odkładnie tak samo. materiał konkretny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

jak chcesz pług który swoje waży,ma mocną ramę i odpowiednią szerokość do mtz a ponadto idzie lekko to bierz Rabe-są to pługi stosunkowo tanie w utrzymaniu,do mojego 3 skibowego komplet lemieszy i dłut kosztuje ok 600,-z dostawą po zaoraniu ok 20 hektarów u siebie i na usługach w zeszłym roku odwróciłem dłuta jedyny minus mojego to zabezpieczenia śrubowe

http://olx.pl/oferta/plug-rabe-werk-3-sprezyna-resor-CID757-ID1BWbR.html#8d8271257b

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

co powiecie na temat tego pługa
olx.pl/m/oferta/fraugde-4-skibowy-CID757-ID9njqW.html?code=9cb09ac3b5
czy da radę mtz 82 i czy dokładnie srubowe dobre będą na gliny


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez dezmond_
      U mnie jak narazie jest pod tym względem dość słabo możecie niewiezyć ale przez całe ubiegłoroczne żniwa widziałem tylko jednego gospodarza który prasował duże kostki Ja nadal mam prase rolująca John Deere 582 (już dość zużytą) i zamierzam kupić prase do duzych kostek bo moim zdaniem są lepsze od bel ale jeszcze chyba nie w tym roku...
      A jak u was czy duże kostki wypieraja bele czy raczej prasy rolująca niepodzielnie żądzą ?
    • Przez Ptr_ch88
      Może ktoś użytkuje pługi resorowe koja. Chciałem dowiedzieć jak się sprawują i jaka jest wytrzymałość elementów roboczych. Dziękuje za odpowiedzi.
    • Przez malkolm
      Witam.
      Czy użytkuje ktoś pługi tego producenta??
      szukam w necie jakichś opinii i nic znaleźć nie mogę
    • Przez MasseyRap
      Witam panowie, panie poszukuję do mojego mf 3065 pługa 3x40 z możliwością poszerzenia do 50cm na skibę i moje pytanie brzmi czy znacie jakiś dilerów maszyn używanych w województwie kujawsko-pomorskim, którzy mogli by taki pług posiadać ? Cena w granicach 10tys.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj