MarcinC360

Nawozy wieloskładnikowe NPK

Polecane posty

MartineZ    14

Każdy chyba zdążył zauważyć ze nawozy podrożały bardzo dużo bo w mojej okolicy aż o 130%.

Cena polifoski 8 niedługo będzie sięgać 3000zl/t wiec chciałem poszukać jakiegoś tańszego nawozu który by dorównywał polifosce. Jeżeli ktoś stosuje inne nawozy które się dobrze spisują na polach no piszcie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

w jakiejsc gazecie czytałem ze zamiennik polskiej polifoski 8 w niemczech przy samej granicy jest o połowe tanszy tylko nie wiem jak z transportem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Tańszy zamiennik, kóry dorówna Polifosce? Z racji tego, że ceny nawozów są kosmiczne, wgłębiłem się trochę w temat nawozów i nawożenia. Polecam wszytkim poczytac strony innych producentów, oprócz Polic. Mają bardzo bogatą i różnorodną ofertę. A dodatkowo, Polifoska wcale nie jest optymalnym (moim zdaniem) nawozem pod korzeń. Co prawda dla pszenicy, zalecane jest podanie startowej dawki azotu (Polifoska zawiera azot), ale już dla pozostałych zbóż ozimych nie jest potrzebne podawanie azotu. A co oprócz azotu, fosforu i potasu ma jeszce w sobie Polifoska.............. tylko trochę siarki i to wszytko. Dostępne są nawozy, np. Lubofoski,Potafoski, Grantar i inne, które mają co prawda mniej potasu i fosforu, ale zawieraja dodatkowo wapń i magnez. I to w niektórych nawozach nawet koło 6% jest wapnia i magnezu. Magnez ma bardzo istotne znaczenie w prawidłowym rozwoju rośliny. A wapń poprawia pH gleby. A co jest najciekawsze - zbyt niskie pH gleby ogranicza dostępnośc fosforu i potasu dla roślin. Czyli w skrajnych warunkach, rezultat siania Polifoski jest mniejszy niż jej koszt.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14
Tańszy zamiennik, kóry dorówna Polifosce? Z racji tego, że ceny nawozów są kosmiczne, wgłębiłem się trochę w temat nawozów i nawożenia. Polecam wszytkim poczytac strony innych producentów, oprócz Polic. Mają bardzo bogatą i różnorodną ofertę. A dodatkowo, Polifoska wcale nie jest optymalnym (moim zdaniem) nawozem pod korzeń. Co prawda dla pszenicy, zalecane jest podanie startowej dawki azotu (Polifoska zawiera azot), ale już dla pozostałych zbóż ozimych nie jest potrzebne podawanie azotu. A co oprócz azotu, fosforu i potasu ma jeszce w sobie Polifoska.............. tylko trochę siarki i to wszytko. Dostępne są nawozy, np. Lubofoski,Potafoski, Grantar i inne, które mają co prawda mniej potasu i fosforu, ale zawieraja dodatkowo wapń i magnez. I to w niektórych nawozach nawet koło 6% jest wapnia i magnezu. Magnez ma bardzo istotne znaczenie w prawidłowym rozwoju rośliny. A wapń poprawia pH gleby. A co jest najciekawsze - zbyt niskie pH gleby ogranicza dostępnośc fosforu i potasu dla roślin. Czyli w skrajnych warunkach, rezultat siania Polifoski jest mniejszy niż jej koszt.

mogłbyś podać zbliżone ceny tych nawozów albo podaj link gdzie by można było się czegoś dowiedzieć

trzeba coś wykombinować bo te ceny są szokujące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Jeśli chodzi o producentów, to ceny "loco zakład" podają tylko Police.

Ale my kupiliśmy "Grantar" z Tarnobrzega, płaciliśmy po 1460 zł/tona w porównaniu do 2700 za Polifoskę 6, to nikomu tłumaczyc nie trzeba, jaka to różnica.

GRANTAR GRANULOWANY - PK(CaMgS) 12-23-(6-3-4). Do nawożenia wszystkich roślin uprawnych.

Dobre są też nawozy z Luveny (Lubofoski), ceny u mnie były podobne do Grantaru (tzn. koło 1400 zł/t), ale tam gdzie kupujemy akurat ich nie było.

Tak jak pisałem już w innym poście, uwzgledniając to że nawóz jest "słabszy" oraz to że kupiliśmy mniej niż ostatnio to w sezonie 2008/2009 nawozów fosforowo-potasowych wysiejemy o połowę mniej. I do tego samego zachęcam wszytkich rolników.

A o to linki:

http://www.zchsiarkopol.pl/

http://www.luvena.pl/page.php/1/0/classifier/176/13

http://www.fosfan.pl/


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

ja tez daje o polowe nawozów mniej w tym roku ale to i tak za drago trochę wiec szukam czegoś tańszego tylko nie wiem czy da rade bo ofert jest dużo a nie wiem czy w mojej okolicy sie dostanie takie nawozy a jak mam jechać ileś tam km to ja dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22
Jeśli chodzi o producentów, to ceny "loco zakład" podają tylko Police.

Ale my kupiliśmy "Grantar" z Tarnobrzega, płaciliśmy po 1460 zł/tona w porównaniu do 2700 za Polifoskę 6, to nikomu tłumaczyc nie trzeba, jaka to różnica.

GRANTAR GRANULOWANY - PK(CaMgS) 12-23-(6-3-4). Do nawożenia wszystkich roślin uprawnych.

Dobre są też nawozy z Luveny (Lubofoski), ceny u mnie były podobne do Grantaru (tzn. koło 1400 zł/t), ale tam gdzie kupujemy akurat ich nie było.

Tak jak pisałem już w innym poście, uwzgledniając to że nawóz jest "słabszy" oraz to że kupiliśmy mniej niż ostatnio to w sezonie 2008/2009 nawozów fosforowo-potasowych wysiejemy o połowę mniej. I do tego samego zachęcam wszytkich rolników.

A o to linki:

http://www.zchsiarkopol.pl/

http://www.luvena.pl/page.php/1/0/classifier/176/13

http://www.fosfan.pl/

 

może i ten groantar jest tańszy ale trzeba by było to wszystko poprzeliczac na cene czystego składnika i dopieo mozna porównywac bo do grantaru musisz jeszcze dopieszac azot i masz o połowe mniejsza dawkę fosforu. chcąc porównac Grantar do polifoski trzeba dorzucić te 100 kg saletry na tonę grantaru żeby uzuskac podobna zawartośc azotu to juz wychodzi prawie 1560 zł za tone grantaru. Cena czystego fosforu w grantarze wynosi 11.6 zł/kg a polifosce 8 10,6 zł/kg teraz żeby uszyskac identyczną zawartośc fosforu trzeba doliczyc te 120 kg fosforu czyli 1392 zł i tym sposobem uzyskujemy cene grantaru o porównywalnym składzie do polifoski 2952 zł za tone więc nie wiem czy to jest tak taniej. to ja juz bym wolał kupić tone soli potasowej i wymieszac ją z 2,5 tony polifoski gdzie uzyskam skład 6-18-48 tak przygotowanego nawozu ale za to wysieję go o połowe mniej co po uwzglednieniu tej proporcji koszt tony takiego nawozu wyniesie 1214 zł za tone co jest duzo mniej kosztowne niż zakup grantaru za 1560 zł za tone przy uwzglednieniu dodatku azotu.

janekw nie wiem gdzie tu oszczędnośc przy zakupie grantaru a co do Ca i Mg to juz lepiej kupić wapno magnezowe a nie cieszyc się że masz go w nawozie bo te składniki mozna kupić naprawdę tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

odnośnie cen to tańsze zamienniki czasami wychodzą drożej, ale nie zawsze jeśli chcecie porównywać to nie róbcie tego jak rafik256 (bez urazy)

o wiele łatwiej porównuje się ceny w P2O5 i K2O niż w czystym P. Najprostszy sposób, aby to zrobić to kalkulator polifoski na stronce http://polifoska.pl

a tu porównanie poifoski 6 i grantaru http://polifoska.pl/program/cenaw.php?Nazw...amp;Ps=&Ks=

wychodzi że polifosk jest droższa

poza tym jeśli chcecie już porównywać tak dokładnie to porównujcie zawartość składników przyswajalnych dla roślin czyli tych które producent deklaruje że są rozpuszczalne w wodzie a po części tych które są rozpuszczalne w kwasie cytrynowym, (chodzi tu głównie o fosfor) i tak patrząc na workach na właściwości zakupionego nawozu można sobie porównać że o wiele bardziej opłaca się zastosować superfosfat 19% niż superfosfat wzbogacony 40% jeśli cena czystego składnika jest na podobnym poziomie.

A odnośnie najtańszych nawozów no to moim zdaniem słoma i wszelakie resztki pożniwne zostają w polu. Poza tym jak się dobrze szuka to w okolicy zawsze można trafić na jakąś tańszą partie kilku ton nawozu - dla kilkudziesiącio hektarowego gospodarstwa to już jest coś. A odnośnie cen to wszystko ma swoją cenę i jak narazie nie spotkałem jakichś rewelacyjnie tańszych nawozów. Mam kilku znajomych którzy sprzedają nawozy w różnych firmach i tak naprawdę dopiero gdy się kupuje TIRa i płaci gotówką to można zacząć rozmawiać o cenie w przeciwnym razie jedzie się i kupuje po tyle ile jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2
może i ten groantar jest tańszy ale trzeba by było to wszystko poprzeliczac na cene czystego składnika i dopieo mozna porównywac bo do grantaru musisz jeszcze dopieszac azot i masz o połowe mniejsza dawkę fosforu. chcąc porównac Grantar do polifoski trzeba dorzucić te 100 kg saletry na tonę grantaru żeby uzuskac podobna zawartośc azotu to juz wychodzi prawie 1560 zł za tone grantaru. Cena czystego fosforu w grantarze wynosi 11.6 zł/kg a polifosce 8 10,6 zł/kg teraz żeby uszyskac identyczną zawartośc fosforu trzeba doliczyc te 120 kg fosforu czyli 1392 zł i tym sposobem uzyskujemy cene grantaru o porównywalnym składzie do polifoski 2952 zł za tone więc nie wiem czy to jest tak taniej. to ja juz bym wolał kupić tone soli potasowej i wymieszac ją z 2,5 tony polifoski gdzie uzyskam skład 6-18-48 tak przygotowanego nawozu ale za to wysieję go o połowe mniej co po uwzglednieniu tej proporcji koszt tony takiego nawozu wyniesie 1214 zł za tone co jest duzo mniej kosztowne niż zakup grantaru za 1560 zł za tone przy uwzglednieniu dodatku azotu.

janekw nie wiem gdzie tu oszczędnośc przy zakupie grantaru a co do Ca i Mg to juz lepiej kupić wapno magnezowe a nie cieszyc się że masz go w nawozie bo te składniki mozna kupić naprawdę tanio.

 

 

Na całe szczęście @vvojtas jednoznacznie to wyjaśnił i wszytko jest jasne ;)

Natomiast jeśli chodzi o azot, to według zaleceń nawozowych opracowanych przez Stację Chemiczno-Rolniczą, jest on zalecany w niewielkiej ilości pod pszenice ozimą, dla innych zbóż ozimych jest jasno napisane, że już potrzebny nie jest. Więc po co mam go siac ??

A poza tym, Twoje obliczenia nie są dla mnie zbyt przejżyste, tzn. skąd wiesz ile w Grantarze kosztują pozostałe składniki, skoro wyliczyłeś, że fosfor kosztuje 11,60 zł ? Według kalkulatora ze strony internetowej, w Polifosce 8 średnia cena 1 kg fosforu to trochę ponad 7 zł (przy cenie Polifoski 8 - 2780zł/t), natomiast według Twoich wyliczeń cena 1 kg fosforu to 10,60 zł.

 

Oczywiście bez urazy ;)

 

Pozdrawiam


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

wszystko zależy jak się liczy ale nawet gdyby zastosować przelicznik( ~2,3 jeśli dobrze pamiętam) P205 na P to i tak się to nie zgadza

trzeba jeszcze zrozumieć na jakiej podstawie działa kalkulator polifoski. Bo samemu można liczyć to na kilka różnych sposobów, tylko w sumie po co jak można zrobić to o wiele łatwiej za pomocą kalkulatora.

Odnośnie azotu to chyba piszesz o nawożeniu jesiennym bynajmniej tak się domyślam.

Z azotem jeśli się wysieje na zboże 2 dawkę w trochę większej ilości w postaci saletrzaka lub 3 i z powodu małej ilości opadów wiadomo że azot został niewykorzystany to można uznać że jest go w glebie na tyle dużo aby po pierwsze nie sypać na ściernisko aby ułatwić rozkład słomy, a po drugie pod zboża bo powinno wystarczyć nawet pod pszenicę. Pod rzepak tak czy owak trochę trzeba posypać.

wszystko koryguje się w zależności od spodziewanego plonu a w praktyce niestety także o zasobność portfela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

wyniki te wygladaja w ten sposób ponieważ odnosza się tylko do jednego składnika i przyznaje się ze nie sa dobre jednak twoje uwagi vvojtas1 tez nie sa zbyt jasne bo czemu chcesz porównywać ceny P2O5 i K2O czyzbyś chciał liczyć masy molowe poszczególnych zwiazków i przeliczac je na udział procentowy w końcu w nawozach pierwiastki nie wystepuja w postaci tlenków tylko soli kwasów. co do przyswajalnosci fosforu to według ciebie w jaki sposób jest on transportowany przez błone komórkowa komórki włosnikowej??? Nie zapominasz o stopniach dysocjacji???? sformułowanie że jest to forma rozpuszczalna w cytrynianie nie wskazuje na to że jest to forma nie dostepna dla roslin i to też powinienies napisac i wyjasnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Tak, chodziło mi o nawożenie jesienne.

Liczyc faktycznie można na kilka sposobów ;), ja też to liczyłem i nijak mi 10,60 zł za kg fosforu w Polifosce nie wychodzi.

 

A skoro zaglądasz do tego tematu, to powiedz, czy ten mój nieszczęsny grantar ;) to lepiej dac pod orkę, czy pod agregat przed siewem? U Nas orka jest dośc głęboka a gleby lekkie, więc nie wiem czy to nie będzie za głęboko, z kolei agregatem robi się raczej płytko żeby za bardzo nie przesuszyc gleby.

 

Pozdrawiam!


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22
Tak, chodziło mi o nawożenie jesienne.

Liczyc faktycznie można na kilka sposobów ;), ja też to liczyłem i nijak mi 10,60 zł za kg fosforu w Polifosce nie wychodzi.

 

A skoro zaglądasz do tego tematu, to powiedz, czy ten mój nieszczęsny grantar ;) to lepiej dac pod orkę, czy pod agregat przed siewem? U Nas orka jest dośc głęboka a gleby lekkie, więc nie wiem czy to nie będzie za głęboko, z kolei agregatem robi się raczej płytko żeby za bardzo nie przesuszyc gleby.

 

Pozdrawiam!

wyjdzie jezeli cena będzie inna i uwzględnisz tylko jeden składnik ale przyznaje ze ten sposób nie jest jednak dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26
wyniki te wygladaja w ten sposób ponieważ odnosza się tylko do jednego składnika i przyznaje się ze nie sa dobre jednak twoje uwagi vvojtas1 tez nie sa zbyt jasne bo czemu chcesz porównywać ceny P2O5 i K2O czyzbyś chciał liczyć masy molowe poszczególnych zwiazków i przeliczac je na udział procentowy w końcu w nawozach pierwiastki nie wystepuja w postaci tlenków tylko soli kwasów. co do przyswajalnosci fosforu to według ciebie w jaki sposób jest on transportowany przez błone komórkowa komórki włosnikowej??? Nie zapominasz o stopniach dysocjacji???? sformułowanie że jest to forma rozpuszczalna w cytrynianie nie wskazuje na to że jest to forma nie dostepna dla roslin i to też powinienies napisac i wyjasnic.

dlaczego K2O i P2O5 jest to po prostu wygodniejsze. Z reguły w każdej książce o nawożeniu gdy mówi się o ilości nawozu mówi się właśnie o ilości w przeliczaniu na tą postać. nawet w zawodówce rolniczej gdy podaje się proporcje nawożenia pszenicy 1:0,8:1,2 to ułożona jest ona w oparciu o K2O i P2O5 Również na każdym worku z nawozem gdy jest podawana zawartość to też właśnie w przeliczeniu na tą formę. Pomimo że nawozy występują najczęściej w postaci soli choć nie tylko. Dostosowuje się do zasad i uwagi na to by wyrażać się jaśniej używam tych form. Gdy w szkole średniej czy na studiach pytają o ilość w przeliczeniu na czysty składnik też mają na myśli K2O i P2O5. a jeśli chodzi o rozpuszczalność to sprawdź na jakiejkolwiek charakterystyce nawozu (zawierającej fosfor) najłatwiej na worku - jest opis ile procent nawozu z worka rozpuszcza się w wodzie (czyli ile nawozu roślina może pobrać bez problemu) a ile w (nie pamiętam ilu molowym chyba 0,1) kwasie cytrynowym czyli ile nawozu roślina może ewentualnie jeszcze wykorzystać przy dobrych warunkach (przynajmniej teoretycznie) chodzi o to że po pierwsze gleba ma z reguły charakter kwasowy a po drugie (ważniejsze)w otoczeni korzenia (ryzosferze) roślina zakwasza środowisko i w ten sposób może pobrać ten fosfor z worka który rozpuszcza się w kwasie cytrynowym. Uznaje się że roślina nie jest w stanie pobrać więcej niż rozpuściłoby się w kwasie cytrynowym. Reszta jest praktycznie nieprzyswajalna dla roślin niby jest a jednak nie a na worku pisze i ludzie niestety płacą za niewiedzę. Mam nadzieję że rozwiałam Twoje wątpliwości

 

grantar smile.gif to lepiej dac pod orkę, czy pod agregat przed siewem?

ja uważam że każdy nawóz który zawiera fosfor powinno się jak najmocniej wymieszać z glebą czyli nie ma do tego lepszej rzeczy niż orka

poza tym zawsze gdy daje się nawóz pod agregat to ściąga go pod koła i spada równomierność pokrycia

z mojej praktyki wynika jednak że się można często zdziwić więc radze jeśli to nie będzie duży kłopot sprawdź na własnych polach - choć jeden hektar nawożenie pod agregat przez co najmniej 3 lata na tym samym polu a reszta jak tak jak się powinno pod pług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

zależy co, i na jakich glebach, nie ma "jedynie słusznej" opcji, niezależnie od warunków

w tym artykule jest to dość dobrze opisane

 

http://www.agrofoto.pl/srodki-produkcji/nawo...773.html?sbno=3

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

My tego nawozy jeszcze nie stosowaliśmy ale z tego co wiem to stosuje się go wiosną na oziminy na polach gdzie jest mało fosforu i potasu, u mnie w wiosce rolnicy stosują go pod ziemniaki ale wtedy gdy nie dają obornika, a pod buraki to nie wiem bo mało kto uprawia :) Mam nadzieję że pomogłem :)


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Marcelo ale przecież to jest nowość wiec jak mogli go już stosować?? Zresztą pod ziemniaki to on ma za mało PK.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

yhh na własne oczy tego nie widziałem tak mi gościu powiedział także napisałem to co on mi powiedział :) pewnie sam nie wiedział co sypał :)


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Marcelo jak na własne oczy nie widziałeś to pisz ni na forum bo to źle świadczy o tobie ( delikatnie rzecz ujmując).

Poliazot jest najnowszym produktem Polic i składa się : 25 % azotu, 6 % fosforu, 6 % potasu oraz z 15 % dodatku siarki. Na opakowaniu pisze że formy nawozu są łatwo przyswajalne. Jak sami reklamują jest to propozycja nawozowa na czas kryzysu no i zawiera skladniki wszystkiego po trochu, wiadomo że duża częśc rolników ograniczy nawożenie PK i ten nawóz oprócz azotu ma za zadanie dostarczyć chociaż trochę łatwo przyswajalnego składnika, wg mnie jak jest coś do wszystkiego to jest do niczego, ale zawsze trochę składnika na polu się pojawi. Zastosować czy nie stosować każdy gospodarz rozważy w swojej głowie. Cena jest przyzwoita 1480 zł/t. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja go nie kupowałem i w tym roku nie będę kupować. Kupiłem polifoske 6 (jeśli chodzi o PK).


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

my z ojcem zaryzykujemy i go kupimy.Kiedyś tacy goście jeźdźili po wsi i sprzedawali nawóz,my go kupiliśmy 400zł/T,nie dosyć że rozsiewaczem nie można było tego razsiać bo się zapychało to jeszcze nic nie podziałał,to był jakiś nawóz do warzyw ,do zbóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

To co ty masz za rozsiewacz?? Ja mam kosa i praktycznie wszytko da rade posiać :) A nie było to jakieś wapno?? u mnie kiedyś tez byli tacy. Ja nie kupiłem ale znajomy kupił i siał reką i było widać efekt tam gdzie ręką machnął. Widok tego pola bezcenny :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

ja mam amazone ,ten nawóz był w formie wapna, ale to nie było wapno,było to rozsiewane przed sianiem owsa,rozsialiśmy to wapniarką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekrado    0

Właśnie kupiłem Poliazot, zobaczymy jak podziała.Zamierzam posiać go pod jęczmień ozimy. A jakie są u Was jego ceny?

Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj