MarcinC360

Nawozy wieloskładnikowe NPK

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TOMEK_11    2

Yara to przereklamowane gó...no. Wziąłem kilka razy i koniec na tym. Te same problemy czyli nawóz zbrylony jak by stał 2 lata i pyli sie przy rozsiewie. To Polifoska przy tym to pierwsza liga .

czym jest Yara, na jakim areale jest wysiewana, od ilu lat i jaki daje efekt- wiem i nie musisz mi o tym mówić, na temat Polifoski pozwól, że nie będę nic mówił

 

A może to podróba była?

do tego właśnie piję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

Zastanawiam się czy nie padłem ofiarą oszustwa. Kupiłem jak zwykle polifoskę 6 pod rzepak i pszenicę, ale mi jej zabrakło, więc dokupiłem u innego sprzedawcy i co się okazało po wsypaniu do rozsiewacza, że jedna jest inna niż druga. Pierwsza miała białe granulki data produkcji z lipca, druga (droższa) miała granulki lekko różowe drobniejsze i była zbrylona produkcja maj br. Powiedzcie jak powinna wyglądac polifoska 6 i o co tu chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Zdąża się tak. Ja miałem podobnie tyle że kupione u jednego sprzedawcy i na 100% nie przesypywane, takie rzeczy mogą się zdarzać w polifoskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

U mnie była lekko różowa.

Przy ładowaniu ręcznym na odzieży zostawała zielona farba z worka, podobnie jak w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

U mnie też to się zdarzyło. Przywiozłem dwie tony: 1200 kg na palecie (i ta właśnie składała się z granulek biało-szarych i różowych) i 800 kg luzem - bez palety (ta miała granulki jednolite tzn. tylko biało- szare). Niestety ta zapaletowana pochyliła się na tą luzem i siałem wszystko razem taże nie zobaczę różnicy. Może ta kolorowa to sól zmieszana z superfosfatem, fosforanem... W każdym razie też wydaje mi się to podejrzane, chociaż pobierznie sprawdziłem worki i były jednakowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Masakra jest, rząd szuka tylko dziur w budżecie i interesuje ich tylko lewy alkohol i papierosy czasem paliwo bo akcyza, a nawozami i śor się nikt nie interesuje, może jak dostana sr**zki po lewych śor to się zainteresują :D , tylko ile stracimy...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1325

U mnie poli max też była różowa, a jak granulka spadała na ziemie to robiła się czerwona. Data produkcji sierpień 2013.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam, ja też takie polifoski miałem, i powiem koledzy że niedługo po aferze solnej, będzie kolejna afera nawozowa :huh: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4

Nic w tym dziwnego nie ma wszystko zalezy od koloru soli potasowej.

Edytowano przez patrykDF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

mi też raz się trafia różowa a raz taka biało - szara ale jakoś różnicy nie zauważyłem żeby któraś była jakaś lipna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie podobnie. Zazwyczaj barwa granulek była taka fioletowo-różowa a w tym roku biała. Ale wątpię że to sprawka podrobienia....


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żeby brać na wszystko faktury lub paragon (na którym musi być napisane co kupiliśmy i w jakiej ilości ) wtedy mamy pewność że to jest zaksięgowane i jak taki zakład wyprodukował 1 tone i u pośrednika kupiliśmy 1 tone na fakturę to mamy jakąś tam pewność że mamy nie podróbkę i lewy towar do obrotu się nie dostał -nie branie faktury lub paragonu tzn. że godzimy się na zafałszowany towar w normalnej cenie a oszust ma na tym krocie a mu tracimy.Tam gdzie np.na paragonie jest napisane że kupujemy ;środki ochrony roślin ;a nie dokładnie to co ja kupiłem to ja tam oprysków nie biorę bo wiem że część oprysków jest podrobiona i one najczęściej są odrobinę tańsze od cen konkurencji co mają towar jak potrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak sprzedawca nabija paragon to myślisz że mu nie zdejmuje ze stanu i nie księguje?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mu nie zdejmuje ze stanu jak kupiłeś nie wiadomo co i w jakiej ilości tak jak pisałem wyżej "środki ochrony roślin" może to być 1 l. randapu lub 20 kg. innego środka a zważywszy że w takich miejscach mało kto bierze paragon a najczęściej jest w ogóle nie drukowany to sprzedawca ma pole do popisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urszula    0

ostatnio gadałem z kolegą i bardzo zachwalał polifoske. Ja sieje pod rzepak Lubfos i nie narzekam.Czym rózni sie polifoska od lubfosu ( oba sa wielo składnikowe) tylko ze polfioska ma sladowe ilosci azotu? Cenna odstrasza w przypadku polifoski. Także czym i jakimi wlaświosciami rozni sie taka polifoska od lubfosu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Polifoski z Polic są na bazie fosforanu amonu przez co są łatwiej przyswajalne dla roslin, Lubofosy i Amofoski z Gdańska są na bazie superfosfatu czyli fosforanu wapnia który jest trudniej rozpuszczalny w wodzie a dopiero łatwiej w kwasach glebowych w dodatku roslina słabo pobiera jon wapniowy w porównaniu do amonowego. W dodatku superfosfat łatwiej przechodzi w zwązki trudno przyswajalne dla roślin. w tym jest cąła różnica. cena ma znaczenie pochodne tego co napisałem (taniej jest wytworzyć fosforan wapnia <skała wapniowa + kwas fosforowy> niż amonu <amoniak+kwas fosforowy>gdyż produkcja amoniaku jest droższa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Polifoski są na bazie fosforanu amonu i superfosfatu bo fosfor 50/50 jest rozpuszczalny w wodzie (fosforan amonu) i w kwaśnym cytrynianie amonu (superfosfat).


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Możecie mi powiedzieć, dlaczego jest taka różnica w cenie?

http://skladrolny.pl/pl/p/Lubofos-5-10-25-z-dostawa/174

http://skladrolny.pl/pl/p/Polifoska-4/392

Polifoske udało mi się znaleźć za 1544 brutto. Ale nadal taniej wychodzi lubofos (patrze na % zawartość składników) różnica jest tylo w Mg (polifoska 2%, lubofos 0%). Reszta jest na korzyść lubofosu, więc dlaczego ludzie nadal lecą tak na polifoske?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeżeli cena czystego składnika wychodzi taniej to raczej nie ma co się zastanawiać a wybrać opcję tańszą.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

6 lat stosowałem lubofos i teraz przechodze na polofiski

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj