MarcinC360

Nawozy wieloskładnikowe NPK

Polecane posty

robo2    0

mam ofertę kupna nawozu suprofos 5-10-25 chce go zastosować pod rzepak 500kg na ha ale nigdy nie stosowałem tego nawozu zawsze stosowałem polifoski.Czy ktoś stosował ten nawóz? czy był zadowolony z efektów po zastosowaniu tego nawozu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1299

Po ile masz oferte na ten Suprofos?.Ja go stosuje już 2 lata zwłaszcza pod rzepak ,bo ma sporo siarki,granulacja taka jak w Polifosce ,a nie jakaś łupka.Polecam!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też stosowałem na rzepak w poprzednim sezonie i jestem zadowolony z rezultatów,nawóz nie zawiódł mnie,bardzo podobny do Polifostu.


Odstraszacze ultradźwiekowe - skuteczne na myszy, ptaki, krety.

www.odstraszacze.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Ja też mam zamiar zastosować PoliAzot na pszenice choć pod korzeń sporo sypie Polifoski, ale wujek mgr.inż Mech.Rol twierdzi że wieloskładnikowe tylko jesienią pod korzeń. Próbował ktoś podzielić dawkę i dać trochę wiosną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20 km ode mnie. Polecasz ten nawóz?

 

Pod korzeń nic nie sypnąłem z różnych powodów . Mam zamiar sypnąć na wiosnę tego wynalazku. Nie stosowałem dotychczas (nawozy sypałem przedsiewnie) wiec ciężko mi cokolwiek powiedzieć.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipooo    0

a co myślicie zeby dac go przedsiewnie pod jęczmień i pszenice jąrą???? a jesli nie to to co sypnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Widać police odpowiadają na atak nitrofosek z Yary. Bo jak widze to jest nawóz tego typu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Pozwólcie że odświerze temat. U Osadkowskich zaproponowali mi zamiast polifoski 6 suprofost.

Cena dość atrakcyjna bo za polifoske 6 chcą 2250 a za suprofost 1450.

Azotu na 5, reszty składników też mniej, ale różnica w cenie kolosalna.

Czy ktoś z Was stosował ten nawóz na wiosne na pszenice ozimą?

Czy dużo gożej wypada w porównaniu z polifoską i czy efekty są zadowalające ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

Mam takie pytanie:

Znalazłem ogłoszenie w gazecie, dzwonie dopytuje się , gośc mówi ze na podlaskim juz mu się rozeszło pare samochodów i ze moze mi podrzucić parę ton.podobno takie dobre że sporo ludzi stosuje na lubelszczyźnie i w podlaskim, tzn normalne ale kosztuja 1750/t (bez faktury) - czyli jeżeli wszystko dobrze to spora konkurencja dla polifoski

Wziełem na próbę 3 tony w bigbagach. żółte worki, napisane complex, kraj pochodzenia dania, składniki :

 

12N 26P 26 K

12 Mg

15S

4Ca%

,

 

W piątek jade do białegostoku do stacji chem- rol. i zbadam zaw. składnika. Ciekawy jestem co wyjdzie. Boje się zaryzykowac i wziąć wiecej.

czy ktoś stosował takie nawozy?


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

samo NPK jest warte ponad 2100zł, więc moim zdaniem jest to zbyt dużą rewelacja, aby było to uczciwe i legalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

dziś dzwoniłem do stacji chem- rol i za same zbadanie npk skasują z ok 500zł ( bo np fosfor to trzeba ten łatwo dostępny i inne formy oznaczać)ale chyba się zdecyduje chociaż ze 2 - 3 skłądniki zbadac jak się zgodza to i reszta może być prawdziwa.

Ale ciekawy jestem, myślałem że sporo ludzi go bierze. Kierowca przywiózł , porozmawiałem z nim. Mówił ze jest z lubelskiego, że u nich to sporo tego sprzedają, gość nie wygladał na kanciarza, miał troche swoich ha, i tłumaczył mi dlaczego polifoska taka droga.

W sumie to wiedziałem ale potwierdził

że woża polifoske na zachód i tam jest tańsza np we francji jak w polsce ( tyle km transportu!). że polskie nawozy to jeden wielki przekręt. normalnie polifoska kosztuje 1300-1500zł, a pośrednicy kolejno takie marże narzucają, a dojścia do producenta nie ma, tylko kilka bodajże 5 składów ma prawo sprzedawac ich nawozy, maja umowy, a dopiero reszta hurtowników od nich bierze.


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Jak ktoś przyjeżdża do mnie na podwórko i chce coś sprzedać dla mnie bez faktury to od razu mu dziękuję i gonię z podwórka.

Nawet jeśli to nie jest przekręt i nawóz jest w porządku to śmierdzi na odległość.

 

Poza tym co do nawozu to skład składem a przyswajalność przyswajalnością.

 

Tak samo jest firma Barter bodajże mają nawozy z Rosji czy z Ukrainy prawie połowę ceny co nasze ale takiego czegoś bym radził nie sypać na pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

jutro jadę do tej stacji - wyniki to nie wiem kiedy będą

a propo samego zakupu to trochę inaczej wygladało:

najpierw dzwonię do gościa pytam sie o wszystko; on mówi m.in. cenę (1750 jak niechce faktury i tam odpowiednio wiecej jak chce na vat)

mieli tez mocznik ten prawdziwy z puław w 25 kg workach ale już im się skończył w niższej cenie, i tam jeszcze inny nawóz wieloskładnikowy,

wcale mnie tam nie namawiał, powiedziałem ze moge wziać trochę na próbę ( całą polifoske kupiłem już w listopadzie)

skończyło się na tym że jak bedą mieli gdzieś większy transport w moje strony to przywiozą- przywieźli po 10 dniach.

 

a propo przyswajalnosci to chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć co to jest...

wiem ze polifoska 6 ma 17% łatwo dostępnego P, 2,5% dostępnego i 0,5% śmiecia , z kolei 8 ma bodajże 21%P łatwo rozpuszczalnego a pozostałe 3% dostępnego ( jak to piszą - rozpuszczalnego w obojętnym cytrynianie amonu i wodzie), a azot, potas i siarkę ma rozpuszczalną w wodzie w całości.

 

Jeśli nie zgodzą się badania z napisem na worku to bedzie lipa, trochę kasy pójdzie się ...

co by nie wyszło to napisze na AF,

 

 

Już zawiozłem próbkę - wziełem badanie zaw. składnika N,P ( tylko rozp. w wodzie) i K - każa sobie sporo za to płacić , jak wyjda przyzwoite wyniki to i reszta może być prawdziwa.

W nawozie nie jednolitych granul ( jak w polifosce) - on wygląda jak mieszanina ok 5 rodzajów nawozu .

Poprosiłem żeby wyniki przysłali mi mailem - bedzie szybciej.

Facetka powiedziała że ok. tygodnia trzeba poczekac

 

 

 

Wyniki przyszły - bez komentarza- to byłoby zbyt piękne... Wprawdzie coś tam jest...

Tak na marginesie te nawozy to znalazł i kupił mój teść, ja tylko je sprawdzałem.

post-5470-0-38798100-1360686463_thumb.jpg

Edytowano przez Marek46ha

Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case333    0

Moja opinia o NPK firmy COMPLEX jest jak najbardziej pozytywna. Działania bardzo dobre. Po raz drugi stosowałem nawóz, a w ubiegłym roku robiłem analizy w Olsztynie i w sumie pozytywnie. Fosforu wyszło nawet 30% czyli więcej. Rozmawiałem nawet z profesorem z Olsztyńskiego laboratorium i powiedział że ciężko jest zrobić jednoznaczną analizę nawozu mix (bo to są nawozy mix) bo wystarczy że nie dokładnie są wymieszane i błędna może być analiza. Po wysiewie plony miałem jak nigdy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK_11    2

Witam

 

Zaczynając od początku.

 

Wszystkie poprzednie dostawy Yary:

 

-nie miały żadnego problemu ze skawaleniem

-posiadały niebieski hologram na górze big baga z ciągiem cyfr i liter(zapewne nr partii) i logiem Yary

-były wyprodukowane w Holandii lub Finlandii czyli tam gdzie Yara posiada fabryki

 

Ostatnia dostawa Yary:

 

-skawalona to mało powiedziane(wycinałeś kwadrat[patrz zdjęcie] i nic, jak stało tak stoi)

-brak niebieskiego hologramu, big bagi zaciśnięte zwykłą białą, plastikową opaską zaciskową, brak jakichkolwiek znaków czy informacji

-były wyprodukowane na Litwie przez:

 

UAB "Arvi fertis"

P.Armino g. 65, Marijampolė,

LT - 68127

 

http://www.arviferti....php/pageid/506

 

mapa fabryk Yary z ich oficjalnej strony:

 

yara-mapP_nxhxesq.PNG

 

http://www.yara.com/...ites/index.aspx

 

Kontaktowałem się z Yara Poland, ale była to raczej próba kontaktu, zapomnieli odpowiedzieć na maila mimo, że minęło już 4 dni. Myślę, że to również daje do myślenia.

 

Ciekawi mnie również jak oni na tej Litwie wydzielają azot z powietrza:

 

modtext_482951bda5974_b2.jpg

 

hologramy z poprzednich dostaw:

 

IMG2255jp_nxhxeqh.jpg

 

IMG2256jp_nxhxeqr.jpg

 

IMG2257jp_nxhxeqx.jpg

 

IMG2258jp_nxhxeqn.jpg

 

IMG2259jp_nxhxeqe.jpg

 

IMG2260jp_nxhxeqw.jpg

 

żeby nie być gołosłownym 37 zdjęć ostatniej dostawy:

 

IMG_2183.jpg

 

IMG_2184.jpg

 

IMG_2185.jpg

 

IMG_2186.jpg

 

IMG_2187.jpg

 

IMG_2188.jpg

 

IMG_2191.jpg

 

IMG_2192.jpg

 

IMG_2189.jpg

 

IMG_2190.jpg

 

IMG_2193.jpg

 

IMG_2194.jpg

 

IMG_2195.jpg

 

IMG_2196.jpg

 

IMG_2197.jpg

 

IMG_2198.jpg

 

IMG_2199.jpg

 

IMG_2200.jpg

 

IMG_2201.jpg

 

IMG_2202.jpg

 

IMG_2203.jpg

 

IMG_2204.jpg

 

IMG_2205.jpg

 

IMG_2206.jpg

 

IMG_2207.jpg

 

IMG_2208.jpg

 

IMG_2209.jpg

 

IMG_2210.jpg

 

IMG_2211.jpg

 

IMG2212jp_nxhxers.jpg

 

IMG_2213.jpg

IMG2214jp_nxhxexp.jpg

 

IMG2215jp_nxhxexe.jpg

 

IMG2216jp_nxhxexs.jpg

 

IMG2217jp_nxhxexq.jpg

 

IMG2218jp_nxhxenp.jpg

 

IMG2219jp_nxhxenw.jpg

 

I teraz pytania do was.

 

Czy spotkaliście się już z czymś takim?

Jaka była wasza ostatnia dostawa Yary?

Czy mieliście z nią jakieś problemy?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Yara to przereklamowane gó...no. Wziąłem kilka razy i koniec na tym. Te same problemy czyli nawóz zbrylony jak by stał 2 lata i pyli sie przy rozsiewie. To Polifoska przy tym to pierwsza liga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

A może to podróba była?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj