Skocz do zawartości
MarcinC360

Nawozy wieloskładnikowe NPK

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Nawozy

Wiadomość z agroFakt.pl

Bamboocha    7

albo sól i superfosfat 40% ja kupiłem w tym roku polifoske M pod zboża wydaje mi sie że będzie najlepsza... ta taniość to wyjdzie pewnie ale i nawozy tez będa odpowiednie do ceny... sól i superfosfat oddzielnie siać trzeba....no chyba ze miaszać....mi sie to nie widzi...

maciek    27

przy obecnej cenie fosforanu i soli potasowej już się nie opłaca mieszać ,do tego dążyli żeby tak zrobić bo ludziska kupowali sól i fosforan ze wschodu przez pośredników i nie kupolwali polifosek oczywiscie kto był mądry i umiał sobie policzyć ile kosztuje kilogram czystego składnika tak robił.Teraz zmowa producentów i handlarzy nawozów doj*b......sól 1250 fosforan 1600. jak byłem na spotkaniu ze 2a może3 lata temu to gość z polic gadał że fosforan pójdzie w przyszłości na 1500 zł to wydawało mi sie kosmos bo fosforan był wtedy po 950.Powinna sie znaleźć instytucja co by zbadała sprawę ,nowy rząd nowe stawki tak jak na ukrainie było.

MarcinC360    6

O kurw... żeczywiście ceny nieźłe,w takim razie dalej będe sypał Polifoskę 6.A pogłównie mam zamiar być nowoczesny i dać RSM,ciekawe czy warto będzie.

atomik    145

kto kupił po 1600 i 1250 to mu sie ni eopłaca ja kupiłem przd pozdwyzkami na ten rok i zaoszczedziłem sporo

Sebastian    0

tez zakupiliśmy nawóz przed podwyżkami ale brakło fosforanu i teraz to sie go już kupi wiosna bo i tak juz wiele nie zdrożeje a ile roboty będzie

EDIT

aha i gdzie tu teraz opłacalność trzody chlewnej ;/ gdzie idzie w dół i dzis juz 3.4+vat ciekawe co bedzie w pon kiedy będę odwozil ;)

PS: sól placiłem po 1020zl

S-Piotr    48
O kurw... żeczywiście ceny nieźłe,w takim razie dalej będe sypał Polifoskę 6.A pogłównie mam zamiar być nowoczesny i dać RSM,ciekawe czy warto będzie.

A kupiłeś już RSM czy czekasz do wiosny no i pamiętaj o opryskiwaczy przeróbka na RSM to 1500-2000zł.

MarcinC360    6

Nie kupiłem,jestem w trakcie zbierania info o RSM,może ty mi coś powiesz o tym S-Piotrze znany mi z PPR ;)?Ile tego lać na hektar??I ile to kosztuje za 1L?Podobno starczy zmienic dysze na kroplowe.

RSM32    0
Nie kupiłem,jestem w trakcie zbierania info o RSM,może ty mi coś powiesz o tym S-Piotrze znany mi z PPR ;)?Ile tego lać na hektar??I ile to kosztuje za 1L?Podobno starczy zmienic dysze na kroplowe.

Napisz do mnie henryk@nawozyplynne.pl dostaniesz info o RSM-ie.

JaJacek    3

Jeśli chodzi o dawki to dawaj tyle samo co byś np. saletry planował. Oczywiście w przeliczeniu na czysty składnik. W zbożach: Do fazy koniec krzewienia/początek strzelania w źdźbło, załatwisz sprawę dyszami 5-7 otworowymi. W fazie późniejszej musisz założyć węże rozlewowe. Każdy kilogram N zawartego w RSM działa podobnie do tego z np. saletry amonowej, większych różnic nie ma. RSM jest zwykle troche tańszy od saletry. Stare opryskiwacze mogą nie przeżyć przygody z RSM-em, jest cholernie żrący!

MarcinC360    6

OK rozważyłem wszystko-RSM nie zastosuje bo pozyczony opryskiwacz zeżre :P i dużo zachodu z tym.

Odbiegne od tematu- jak dam 150kg saletry w 1 dawce bo nie ma co tego dzielić na 2 dawki to muszę dawać Antywylegacz (pszenica,jęczmień i pszenżyto)??

MarcinC360    6

A jaka cena?Bo ja za 6 w tym może w przyszłym tygodniu będę płacił 140zł/q choć może coś opuszą, cholera zdrożała o 10zł w moich stronach,tak samo saletra.Niech się tylko ceny ziarna utrzymują jak teraz to mnie lepiej nie potrzeba.

MiRol    18

Polifoska 6 135zł/q a Salerta 70 zł/q.

Po ile u Was stoi cena jęczmienia?

MarcinC360    6

O kurna to saletra tania bo u mnie 90zł/q a była po 80 :P Jęczmień....hmmm 700-800 zależy gdzie czy do gospodarza czy do młyna-to słyszałem ale pojadę sam się upewnić.

MiRol    18

No saletra tania była, ale kupowałem ją 2 tygodnie temu to nie wiem czy teraz z 10 zł nie podrożała hehe.

Ja sprzedawałem trochę pszenicy do młyna to była po 850zł/t a jęczmień chyba 730. Ceny są ładne. Gdzieś w necie czytałem wywiad z jakimś rolnikiem chyba, i mówił że nie będzie sprzedawał zboża puki cena nie przekroczy 900 zł/t bo mówi że na wiosnę może być nawet po 1000. Kurcze, jakby była taka cena to rzepak by się wcale przy zbożu nie opłacał.

ktos    0

Kiedy wysiewacie nawozy -PK (NPK), PRP- pod rzepak i zboża ozime- przed czy po orce siewnej?

ktos    0

"Żal" mi orki gdy trzeba wjezdzac z nawozami, nawet szerokie koła niewiele pomagają, koleiny i tak zostają. Jaki wpływ na wykorzystanie składników ma zastosowanie Polifoski przed orką siewną rzepaku?

maciek    27

moim zdaniem lepiej rzepak wykorzysta nawozy jeżeli dajemy je pod orkę niż po orce.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wyrebski1
      Witam!
      Czy ktoś stosuje obornik kurzy? W jakiej dawce go się stosuje na ha, jaki ma skład oprócz azotu?
    • Przez Challenger
      Witam!!!
      Tak jak w temacie mam pytanko odnosnie tych nawozow.
      Czy ktos z forumowiczow stosowal te nawozy???Jakie sa efekty po ich zastosowaniu w zbozach???Czy maja dos duzy wplyw na wyzszy plon???
      Chodzi mi tu glownie o nawozy tj.Plonwit Z,Siarczan Magnezowy Jednowodny,Alkalin PK 10:20,Fostar i Chelaty!!!
      Prosze o udzielanie informacji,poniewaz mam zamiar zastosowac te nawozy!!!

Pozdrawiam!!!
    • Przez pawelu
      Siemka.
      przed rokiem dawałem pod przenice 300-350kg polifoski 8 pod korzen teraz jak sobie to policzyłem te wszystkie pełne dawki nawozów i oprysków to wychodze na minusie. czytałem w jakiejs rolniczej gazecie ze odpowiednik polifoski 8 w niemczech jest o połowe tanszy. wogule w niemczech jest tylko drozszy mocznik a reszta jest o wiele tansza. w tym roku chyba dam połowe tego nawozu co zwykle bo bede stratny
      A jak wy bedziecie sypac nawóz dajecie pełne dawki czy ograniczacie...
    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez Mariusz15
      co doradzicie mi pod pszenice i pszężyto ozime żeby móc je zasilić wczesną wiosną zawsze stosowałem saletre amonową z Puław tylko tej jesieni było badrzo mokro jak siałem i za wiele nawozu nie sypałem bo stwiedziłem że przy tak wielkiej wilgotności za wiele by to nie dało uprawy mam na glebie klasy 3 i 4 zboże nawet ładnie po wschodziło i się ukorzeniło przed zimą więc szkoda by było to zmarnować to co mi poradzicie?