Zaloguj się, aby obserwować  
Piotrek1975

Jaki Renault jako główny?

Polecane posty

Piotrek1975    1396

Witam wszystkich.

Codzi o to że mam zamiar kupić renówkę do swojego prawie 40 ha gosp, jeżeli chodzi o markę to już dawno wybrałem tylko miotam się jaka moc i tu prozba do was użytkowników czego szukać przedział mocy jaki mnie interesuję 100 km i w górę tylko ile w górę?

Moje gosp składa się z ok 30 ha ornej i ok 8 ha łąk ziemia mozajka kl 4 5 i 3 kl.

Mój ciągnik jaki posiadam to 3 P :wacko: no i trochę ma ciężko przeważnie w prasie rolce walcowej.

Hoduję bydło (opas) , ciągnik miał by współpracować właśnie z tą prasą ilość belek rocznie to ok 300-350 słomy i siano kiszonka ok 150. Oczywiście pług muszę od razu kupić jaki to zależy jaki kupie ciągnik, no i w przyszłości myślę o agr uprawowosiewnym .

3 P oczywiście zostaje do lekkich prac.

Proszę was z jakimś doświadczeniem o doradę, Ja osobiście myślę nad 120-54. Kasa którą dysponuje to 45 tyś.

Pozdrawiam i z góry dziekuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

przy renault 120-54 i podobnych są za***iste patenty na pompie w których można dodać +10 KM a nawet 15KM :) oczywiście trzeba miec kluczyk i pojęcie :) bardzo wytzymałe ciągniki .... tanie i popularne ... częśći dostępne nawet w greene hehe pozdr


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur1980    0

Witam ja mam 50 ha i renowke 133.14 i deutza dx 145 tylko dodam, że u mnie sa góry, ziemia klasa 3i ok 5 ha 4. Pług 5 skibowy zagonowy i agregat uprawowy lely + siewnik isaria. Moim zdaniem 110 km to najmniej. Jak masz równe pola 4 obrotową pociągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

za 48 sprzedam Ci moja 120.54 :D bo rozglądam sie za aresem powyzej 2002 roku :)


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Na 40 ha myślę, że 120 KM to minimum. Ja mam 106-54 i jakbym miał drugi raz kupować to tym razem kupiłbym traktor bardziej uniwersalny np. Aresa (gdyby oczywiście nie kosztował 2 razy tyle co moja renia :)) i o mocy 120 KM. Dlaczego? Bo przed renówką moim koniem pociągowym był Jumz (około 70KM) i wydawało mi się, że 96 KM to już mi wystarczy. Ale jest jedno "ale" - przedni napęd "zabiera" około 10% mocy. Oczywiście ma dużo zalet, ale trzeba o tym pamiętać kiedy nie ma się porównania (też masz traktor bez przedniego napędu). Jeszcze jeden argument za minimum 120KM - chcesz kupić agregat uprawowo siewny. Poza tym Ares wydaje się być zwrotniejszy i bardziej uniwersalny niż moja szóstka i mały zapas mocy się przyda. Lepiej mieć o 20KM za dużo niż za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

Ludzie..

Wy na 40 ha chcecie 120 km ciągnik jako minimum!? Ja nh T5040 obrabiam 60 ha. Dobra organizacja czasu pozwala mi na wykonywanie dodatkowych usług oraz chodowlę - 70 sztuk bydła, to wszystko bez pracowników.


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

Ty to ty kolego a każdy ma swoją specyfike" ja bede sie rozglądać za aresem zeby miał minimum 120 koni może mieć 130. mam tylko 24 ha i w sumie 50 sztuk bydła , ale tez chce mieć czas dla siebie a nie tyrtać " w polu dłużej a niżeli można to zrobić znacznie krócej, i wygodniej, oszczędność paliwa to nie wszystko.. takie moje zdanie. ares jest zwrotniejszy niz seria .54 , silniczek - DPS wiadomo.. , skrzynia MF większość w miarę czających mechanike poradzi sobie z nią w razie awarii, . więc zapas mocy jak najbardziej jest na miejscu


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

kamciow@ masz rację że da się obrobić ale ile ten mały ciągnik wytrzyma. Jak belowałem siano kiszonkę drugi pokos to sprawdzałem śruby czy się nie poluzowały bo mógł by silnik pofrunąć. No i fascynuję się agregatem upr siew a tu już musi być moc i gabaryt..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego powiem Ci tak my jak kupowaliśmy swoją renie 120.54 to wydawała nam się duża jak na 35ha i ojciec nie był za nią za bardzo ale gdy teraz jest już u nas to razem jesteśmy zgodni że to był dobry wybór bo trafiło nam się trochę dzierżaw i teraz z 60 i 40 dzielnie sobie radzi na areale około 100ha więc jak koledzy piszą zapas mocy zawsze się przyda a te 10-20km więcej nie spali dużo więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz-06    105

Znalazłem kilka :

1. Renault Ares 815 145km

2. Renault 120-54

Jak by co to mogę ci podać linki na pw od tych ogłoszeń ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Kolego @piotrek powiem szczerze i z własnego doświadczenia :

Ciągnik (jego moc) wybieraj według maszyn jakie chcesz podpinać. Jeśli pług 3 w obrocie i agregat 2,5m to szukaj coś do 100 koni max (4 cyl), ale jak chcesz pług 4 w obrocie i agregat 3m to te 110 koni min a max 120 -130.

Ja kupiłem 110.54 (100Km) i do pługa 3 troche za duża a z 4 w obrocie pasowało by trochę więcej, teraz patrzył bym za 120.54

Nie napisałeś o jakiej serii myślisz ...14 ...54 czy nowsze ???? Ja osobiście jestem za wersją mechaniczną (chodzi o utrzymanie i ewentualne naprawy)

Edytowano przez Wojtek987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

na taki areal idealnie bedzie pasowala 133

osobiscie szukalbym serii .14, prosta, mechaniczna i wytrzymala, moze nawet mniej katowana


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

przy renault 120-54 i podobnych są za***iste patenty na pompie w których można dodać +10 KM a nawet 15KM :) oczywiście trzeba miec kluczyk i pojęcie :) bardzo wytzymałe ciągniki .... tanie i popularne ... częśći dostępne nawet w greene hehe pozdr

 

Wiem że modele 110 120 i 133 mają te same typy silników :

http://www.tractoor.pl/cignik/dane-techniczne/114-renault/912-renault-103-5254-tstx-15554-txtz.html

 

Próbowałeś tym kręci???? czym to regulujesz??? A czy po dniesieniu dawki paliwa nie kopci na czarno pod obciążeniem???

Teoretycznie są to te same silniki czy może jakoś wzmacniane (np wał) A po zmianie dawki paliwa nie trzeba zmieniać wtrysków, czy też są te same????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Ja mam 133-14 jeden na 45 ha z dzierżawa i 4 ha łąki,robi wszystko ,pali mi ok.8l na mtg i gdyby nie miał spawanego bloku bo ktos go kiedyś zalał woda i nie spuścił to jest ciągnik super,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Może i ja się wypowiem... 1,5roku temu miałem taki sam dylemat... Szukałem ciągnika głównego na moje 15ha... Z tym że od samego początku miałem w planach dzierżawy i poza tym u mnie jest inna specyfika ponieważ normalnie pracuje na etacie więc nie mam całego dnia żeby pyrkać sobie po polu... Teraz mam prawie 30ha i powiem tak jak kolega @Wojtek987 że czasem w pługu te 10km więcej by się przydało i teraz też bym szukał min 120.54... Ale póki co na mojego złego słowa nie powiem... Walczy dzielnie z 4 w obrocie i wałem campbella... kupiłem mu czynny agregat (brona wahadłowa) 3m i lata z nim bez najmniejszych problemów... Teraz będą Kolejne zakupy pod ten ciągnik... Jakąś talerzowke, większe przyczepy... Tak więc większy ciągnik to jest dopiero początek dłuugiej drogi modernizacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0277    2

Z tego co piszesz to ten nasz (3P URSUS) w tym robił ? raczej spokojnie 103.14-20.14 , i sprzet jeszcze wykorzystasz (mniejszy ale szybciej pojedziesz {agregat itd. })

Edytowano przez maniek0277

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Izydor@ dzięki za link, wygląda przyzwoicie na pierwszy rzut oka nawet felgi nie były malowane. Jak zdążę to pojadę bo to ok 200 ode mnie , muszę wyjechać poza granice państwa i wrócę w marcu wtedy będę poszukiwał aż kupię. Byłem w dwóch miejscach ale porażka cena kosmos a ciągnik pożal sie Boże.

Dzięki wszystkim i będę wdzięczny za pomoc w marcu.

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrystianLS    8

Witaj ja ostatnio też jako główny ciągnik zakupiłem Renault 145.14 Turbo

 

I tak samo lepiej mieć kilka koni za dużo niż męczyć ciągnik w polu :)

 

tak samo mam ok 40 ha i jest idealny bardzo małe spalanie i wgl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj