MarcinJvD

John Deere 6900- opinie

Polecane posty

MarcinJvD    8

ja w skrzynie nie zagladalem.rozblokowanie w 4 biegowej skrzyni PQ jak mało kto wie jest na wieszchu przy gdzwigni od linki zmiany biegow A B C D....wystarczylo wykrecic tak blokujacy bolec i wymienic plastki w kabine i juz masz skrzynie 5 z predkoscia ponad 50 km/h.to zalezy wylacznie od skrzyni i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid87Wlkp    0

A pozwólcie że przeskoczę na inny model, 6910 TLS, czy amortyzacja osi w stanie spoczynku powinna być w "górze" czy w "dole", no i czy fakt że po odpaleniu ciągnik się pompuje jest czymś normalnym czy oznacza ze amortyzacja już nie trzyma jak powinna??

 

Z wstępnego wywiadu dowiedziałem się że powinna być zawsze "napompowana" a ja znalazłem taki z ciekawą ceną który niestety ale siedzi w dole i nawet po odpaleniu nie chce się w górę dźwignąć:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

Zawsze powinieneś spuścić powietrze i opuścić się na poduszkach podobnie jak w ciężarówkach po co ciśnienie ma trzymać bezużutecznie ciągnik przy odpaleniu sprężarka uzupełnia braki ciśnienia podnoszą się poduszki ewentualnie bijesz do butli na przyczepe i ogień! można jechać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUREKJUREK    0

nic nie musiałem zgrywac ponieważ to jest ta sama skrzynia ktora byla w ciągniku tylko miala zablokowany jeden bieg.

WITAM CZY JEST MOŻLIWOŚĆ ZEBY ROZBLOKOWAĆ JD.7600 ROK 1995 ŻEBY BYŁ SZYBSZY.DORADŻ MI KOLEGO.POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin123611    11

witam ja mam podobny problem w ciagniku 6100 terz mam blokade na biegu F nie mam zadnej zaslepki tylko poprostu nie moge wrzucic tego biegu troche to denerwujace jechac 34 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

W różnych krajach sa dozwolone inne prędkości ciagników rolniczych i dlatego producent robi blokady aby dostosować ciagnik do przepisów danego kraju. Po za tym niczym one sie nie różnią więc wystarczy zdjac blokadę. W zależnosci od ciagnika mogą biegi byc zablokowane mechanicznie lub poprzez zmiany w oprogramowaniu komputera. Akurat w tych JD powinny byc blokady mechniczne, przynajmniej tak dzisiaj twierdził goscio u ktorego ogladalismy ze szwagrem JD 6600 ze skrzynia 34km (Francja). Podobno wystarczy wyjać jakiegos bolczyka czy wykrecić sróbkę i bedzie szybka skrzynia , ale czy to sie sprawdza we wszystkich modelech tej serii to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smatyl    3

witam kolegow ja ostatnio zakupiłem john deere 6400 z mechaniczna skrzynia bez rewersu i tez ma zablokowany bieg f , czy ktoś się orientuje z was czy jest możliwość odblokowania tego biegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas00111    9

Witam posiadam od 2 lat jd 6900 i nie mozna wbic tez biegu F na gorze przy plastiku nie ma zadnej blokady a przez plastik widac ze od biegu f tez sa tam takie przeciwwagi metalowe jak przy pozostalych. Ciagnik sprowadzony jest z anglli moze wystarczy wyciagnac jakis bolczyk i tez bedzie dialal bieg f prosze porade kolegow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek5227    7

najlepiej wszystkiego po trochu

dałem nie co ponad 80 tys.

jak narazie rozblokowałem skrzynie jeździ 52 km/h ale wiecej nie ma jak wyprobować wiec pytam

Jak to zrobiłeś? Chciałbym to zrobić w swoim JD ale nie wiem jak.   :P Podpowiesz?  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarx08    2

witam,

 

Ja również w JD 6810 mam zablokowany bieg F nie ma żadnych zaślepek porostu nie da się włączyć. Skrzynia Power Quad.

możecie pomoc ?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekv89    0

Witam czy komuś udało się odblokować bieg F posiadam JD 6300 ze skrzynią PQ 5x4 max predkość 30km/h? jak wygląda procedura odblokowania lub przestawienia skrzyni na 40km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek522    0

Panowie muszę was martwic bo jeżeli ciągnik pochodzi z Francji w moim przypadku jest to model 6300 i jest przed rokiem 2000, to mając niby biegi do "f" to tego f wcale nie ma! nie ma żadnych bolczykow kołkow itp.

Nie ma po prostu tryba! a zamiast niego jest tuleja dystansowa, a teoretycznie chcąc to zrobić na 40km/h nie opłaca się bo tryb kosztuje co najmniej 3tys i synchronizator 4 tys wtedy było by 40km/h...

WIEM TO BO SAM SIĘ POFATYGOWAŁEM SPRAWDZIĆ W SWOIM BO NIGDZIE NIE MOGŁEM SIĘ DOWIEDZIEĆ JAKA JEST PRAWDA, aby zobaczyć trzeba zdjąć taka blachę z prawej strony skrzyni nie jest to łatwe ale wykonalne, bardzo mało widać trzeba patrzeć przez otwory w ramie żeby coś zobaczyć.

Jak ktoś chce sobie sprawdzić jak to wygląda niech wejdzie na katalog podsyłam link

nr 2 tryb nr 13 tuleja zamiast tryba,

https://partscatalog.deere.com/jdrc/sidebyside/equipment/77766/referrer/navigation/pgId/393051370

ten dekiel który trzeba zdjąć żeby zobaczyć

https://partscatalog.deere.com/jdrc/sidebyside/equipment/77766/referrer/navigation/pgId/394915803

suma summarum pozostanie jeździć 30km/h na maksymalnych obrotach silnika albo wsadzić 10 tys z robocizną w szósty bieg 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RelMy
      Chciałem wymienić termostat ponieważ wydawało mi się, że ciągnik nie trzyma optymalnej temperatury podczas pracy i dodatkowo nie działa ogrzewanie. Po odkręceniu pokrywy był tylko jeden a są dwa miejsca na 2 termostaty. Widziałem rysunki i z dwoma i z jednym termostatem i pytanie brzmi czy założyć dwa czy zostawić jeden?
    • Przez Latashi
      Cześć, proszę o opinię o traktorach marki John Deere z serii 3050, 3140. Wady zalety, spalanie, dostępność i koszt części. Czy wgl warto pchać się w te modele. Zastąpił by Zetora serii 10045. Byłby jako traktor główny do pługa, glebosza, agregatu uprawowo-siewnego i pracy z turem.
    • Przez MarcinRajca
      Witam. Mam problem z pompą główna w John.D 3130 max ciśnienie to 150-160 bar i po kilku minutach czasu spaduje do 120-110 bar i wtedy wskazówka manometru dostaje silnych drgań jakby ciśnienie pulsowalo.  Po rozebraniu pompy zaworki od strony wejścia oleju wyglądają dobrze tloczki tez są w dobrym stanie bez rys.  Jedynie zaworki po stronie wyjścia oleju mają wyklepane gniazda od tulejek.  Ale te płytki na zaworach można odwrócić. 
      W pokrywie pompy w środkowej części gdzie częściowo wchodzi łożysko są dwa otwory duży i mały oba prowadzą do zaworów duży otwór do dużego tloczka z gruba sprężyna. I jest tam jakby miejsce na iglice ale jej tam nie ma.  I pytanie czy powinna tam ona być? 
      Drugi mały otwór prowadzi ma małego zaworka z iglica ale ten otworek był zakorkowany grubymi kawałkami metalu i opilkow tak ze tam nie było wcale przejścia i sam zaworek był zacięty. 
      Wie ktoś od czego jest ten mały zaworek?  
      To jest ten największy model pompy występujący z przednim napędem na hydrostacie.  
      Orientuje się ktoś czy można ta pompę zastąpić pompa zebata i takich samych parametrach 
      Taka sama pojemność i. Wydajność 
      To znaczy oryginalna pompa i zębata jaka znalazłem mają po 50ccm 
      I obie po 75L/min 
      Regeneracja oryginalnej 2500zł 
       ruska nowa pompa około 300 zł wiec jest to duża różnica. 
      Proszę o pomoc, 
      Pozdrawiam 
       
    • Przez bem
      Czy ktoś może mi powiedzieć jak te maszyny się spisują?
    • Przez patrykb2736
      Witam mam problem z John Deere.Wciskajac gaz ciągnik nie wchodzi na obroty, wymieniłem potencjometr i bez zmian.Do tego sam czasami wchodzi na wyższe obroty.Mial ktoś podobny problem to proszę o odpowiedzi bo już ponad tydzień stoi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj