Skocz do zawartości
Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

Rafik87    14

kiedy najlepiej zastosować foliq z mocznikiem na zyto i pszenżyto? Chcę tylko raz prysnać.

Edytowano przez Rafik87

sybiuszek24    3

Witam.W tyg planuje dać Mikrovity z intermagu 3 rodzaje plus siarczan magnezu i do tego grzybówkę dorzucić Mondatak,myślicie że to ok będzie?

Alio    61

Nie napisałeś na co ten  zabieg? (pszenica, pszenżyto, jęczmień). Co do mikro nie będę się wypowiadał ale do grzybowego dodałbym do Montataku coś z grupy morfin np 0.3 Lotusa albo coś podobnego. Będzie pełniejsze działanie. 

Sprzedam tegoroczne nasiona facelii tanio. 

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....

F3dor    0

Witam Panowie wczoraj pryskałem na pszenżyto odżywką i na skracanie a za 3 godziny zaczęło padać, będzie cos z tego czy nie?

ktosik25    0

mam prośbę. Mianowicie czm można jeszcze dokarmić pszenżyto w połączeniu z opryskiem Huzar?

Dostało 3 tyg. temu 150kg/ha mocznika i na jesieni przedsiewnie 200kg polifoski 6.

Ogólnie ładnie przezimowało i źle niewygląda ale niezbyt równo mi się rozsiał mocznik i są pasy...(pierwszy raz siałem w życiu w tym roku nawozy)

tristen    0

witam farmerow stosował ktos octan cynku  własnej roboty?? bo chemirol ma w ofercie dynamit cresco  czyli ocet + cynk działal ktos to na własna reke

pjerwszy raz tu jestem kelpak  chemirol - mozna rozmnazac tzn ukorzeniacz  podział komórkowy z 5 zrobiłem 100 litrow 5 koszt 280 25l 740 z upustem  doktor z akademi rolniczej potwierdził dał mi mała recepture chacze o biotechnologie

czyli z 280 mozna jakies 2500 do przodu rewelka na kukurydze i zboza rozmnazac w wodzie bez chloru bo lipa bedzie pozywka najtaniej młuto

master20002    157

Mi to podejrzanie zajeżdza jakąś reklamą. Popatrz jak gość pisze, bez ładu i składu. Aż oczy gniją z czytania tego...

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez djpala
      Mam takie pytanie, czy ktoś rozlewał gnojówkę na zboża po siewie??
      Czy ktoś to praktykował ??
    • Przez lulak
      Chodzi mi o to, aby sianie było jak najbardziej ekonomiczne, czyli aby rozsiany nawóz (np. saletra) nie ulatniał się.
      Czy w pogodę słoneczną, pochmurną, przed deszczem, po deszczu....( bo w trakcie chyba nie bardzo) ?
      Jakie są wasze sugestie i kiedy siejecie ?
    • Przez pawelu
      Siemka.
      przed rokiem dawałem pod przenice 300-350kg polifoski 8 pod korzen teraz jak sobie to policzyłem te wszystkie pełne dawki nawozów i oprysków to wychodze na minusie. czytałem w jakiejs rolniczej gazecie ze odpowiednik polifoski 8 w niemczech jest o połowe tanszy. wogule w niemczech jest tylko drozszy mocznik a reszta jest o wiele tansza. w tym roku chyba dam połowe tego nawozu co zwykle bo bede stratny
      A jak wy bedziecie sypac nawóz dajecie pełne dawki czy ograniczacie...
    • Przez Sean
      Głupota ludzka zaczyna sięgać zenitu.
      https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/zakaz-wywozu-obornika-w-weekendy-i-swieta/?utm_source=newsletter
      Wg top agrar:

• Przez Mariusz15
      co doradzicie mi pod pszenice i pszężyto ozime żeby móc je zasilić wczesną wiosną zawsze stosowałem saletre amonową z Puław tylko tej jesieni było badrzo mokro jak siałem i za wiele nawozu nie sypałem bo stwiedziłem że przy tak wielkiej wilgotności za wiele by to nie dało uprawy mam na glebie klasy 3 i 4 zboże nawet ładnie po wschodziło i się ukorzeniło przed zimą więc szkoda by było to zmarnować to co mi poradzicie?