Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Mam teraz w pszenicy ozimej faze Pełni strzelania w źdzbło i czy ewntualnie mogłbym tak wykombinowac:

1 propzycja ekolist makro 12-4-7 lub standart z mocznikiem i w jakim stężeniu.(tego pierwszego to chyba nie można ląćzyć z mocznikiem)

2 propzycja siedniowodny siarczan magnezu 5% stężenie i mocznik 20% stężenie?

 

Jęczmien jary jest jeszcze młody, ale czy trochę poźniej mógłbym ewentualnie zastosować 1 propozycje?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8
Napisano (edytowany)

Nie rozumiem dlaczego chciałbyś to rozdzielić?

Spokojnie możesz zastosować ekolist standard 3L + mocznik w stężeniu 10% +5% siedmiowodnego siarczanu magnezu.

Proponowane przez Ciebie stężenie mocznika 20% to już za dużo w tej fazie.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

aha dzieki! Wlasnie tak nie wiedzialem jaka ta dawka optymalna powinna być.

Tylko na stronce ekolistu pisze, ze ten standart mozna łączyc z mocznikem- dlatego taka propzycja.

Ja tego nie chcialem pryskac na dwa razy, tylko wybrac jedna z tych propzycji.

 

To w kolejności do opryskiwacza: mocznik-siedmiowodny siarczan magnezu-ekolist. To steżenie to na 100l, nie?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

10 kg siarczanu na 100l? Nie za dużo? Ja miałem worki 50 kg i było napisane na nich żeby nie przekraczać stężenia 5% :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Doczytalem, że w strzelaniu w źdzbło można dawać 6-10% mocznika, a w kłoszeniu 4%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

aha dzieki! Wlasnie tak nie wiedzialem jaka ta dawka optymalna powinna być.

Tylko na stronce ekolistu pisze, ze ten standart mozna łączyc z mocznikem- dlatego taka propzycja.

Ja tego nie chcialem pryskac na dwa razy, tylko wybrac jedna z tych propzycji.

 

To w kolejności do opryskiwacza: mocznik-siedmiowodny siarczan magnezu-ekolist. To steżenie to na 100l, nie?

 

Na 1 ha!

Policz ile opryskasz 1 opryskiwaczem i tak mieszaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Czym pryskacie kukurydzę dolistnie? Ja pryskałem teraz Foliq NPK 5-20-5. A w następnym tygodniu popryskam boro-cynkiem 11% i 5% po dwa takie opryski, myślę że nie będzie źle. Kiedy siejecie mocznik jak ile liści ma QQ. Bo przed siewnie posiałem 100kg mocznika i teraz by się przydało ze 200kg jeszcze dac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@boniar Czyli to stężenie jest na 1 ha? Gdzieś na forum mi sie to obiło, ze na 100l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

na 50% pszenicy juz sie pokazuje lisc flagowy czy moge jeszcze zastosowac 5kg mocznika,5kg siarczxanu magnezu+mikro,ekolist lub jakas inna odrzywka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

@boniar Czyli to stężenie jest na 1 ha? Gdzieś na forum mi sie to obiło, ze na 100l.

 

Serio to dawki na 1ha - nie przeginaj z opryskiem - pszenica się już kłosi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysio58    0

Spokojnie mozna pryskac mocznikiem,nalezy jedynie zaprzestac w okresie kwitnienia.8% roztwor (16kg mocznika/200l wody/ha) plus 2 kg siedmiowodnego siarczanu magnezu 3 rano lub po 20 i jedziemy.Mowa oczywiscie o fazie kloszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

panowie we wtorek pryskałem dolistnie jęczmień jary <mocznik 25kg,8kg siarczanu magnezu na 400wody>kiedy mogę powtórzyc zabieg?? mogę we wtorek lub poniedziałek czy za wcześnie? chce zastosowac takie sam stężenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Zauważyłem że w miejscach gdzie pryskaliśmy azotem po fazie krzewienia to zboża są bardziej podatne na choroby grzybowe. Co Wy na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wnucek    0

Moj dziadek nie ma cholob, zboze jest baldzo zdlowe, a plyskal juz 4 lazy,tseci lok tak lobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

panowie odpowiecie na mojego posta? bo nie wiem czy ruszac jutro z mocznikiem i siarczanem magnezu??? przypomnę ze we wtorek było pryskane pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

hehehe jeszcze dieci takich tu nie bylo .

a powracajac do tematu jaka odzywka pryskacie klosy w pszenicy ozimej . bo ja w tym roku chce wykonac takin zabieg ale nie wiem czym , kiedy i w jakiej dawce ??

myslalem na d Wuxalem Top N lub Basfoliarem 36 Extra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Zauważyłem że w miejscach gdzie pryskaliśmy azotem po fazie krzewienia to zboża są bardziej podatne na choroby grzybowe. Co Wy na to.

Już dawno o tym pisałem że jak sie pryska mocznikiem to bedzie wiecej chorób, ale jak dawałem azot w innej postaci (nie mocznik), to nie zauwazyłem zeby było jakieś wieksze nasilenie chorób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Dzięki za wypowiedzi. U mnie dolistne poszły przed wykłoszeniem bezpośrednio. Właśnie mocznik 5kg na ha, siarczan magnezu 10kg/ha, chelat mn 0,2kg/ha, chalat miedzi 0,6kg/ha i cynkobor 0,2kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

Moj dziadek nie ma cholob, zboze jest baldzo zdlowe, a plyskal juz 4 lazy,tseci lok tak lobi.

 

 

 

:lol: :lol: :blink:

możecie dawać mi procenty ale nie mogłem się powstrzymać :lol:


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj