Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

XTRO    1533
Dnia 25.02.2018 o 21:46, laryy123 napisał:

Witam.panowie czy odrzywki maxsymus dzialaja faktycznie jak ma sie problemy z ph gleby czy to sciema

w tym roku będę stosował je już 3 raz. Stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

stosował ktoś  nawozy firmy Vigor Real dolistne bo w tym roku można je dostać w KSC i cena dość dobra bo ok 15 zł brutto za mikro ferti total

wstawiłbym linka ale nie wiem czy nie byłby to reklama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam!

Dawno tu nkt nic nie napisał,wiec może ja zmotywuje. A więc,chce zasilić psznice ozima taka mieszanka: mocznik+ siarczan magnezu siedmiowodny+fungicyd yamato 303+ antywylegacz medax.To wszystko w jednej mieszaninie. Ile tutaj można dać mocznika( faza pierwszego kolanka pszenicy)? No i czy taka mieszanina jest bezpieczna? Nie stosowałem tak jeszcze i chcę zapytać...

Za odpowiedzi dzięki wielkie

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

ja dałem 5% mocznika 5% siarczanu magnezu tytanit i optisil i helat miedzi 0,5kg i 400ml faster, czy do takiej mikstury dać jeszcze fungicyd i antywylegacz i helat manganu to nie za wiele?

Edytowano przez Wojtek026

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Witam, zasililem dzisiaj pszenzyto i zyto dolostnie, zyto faza pierwszego kolanka rozpoczeta a pszenzyto koniec krzewienia. Na calosc poszla nastepujaca mieszanka ;

Mocznik 90kg

Siarczan Magnezu siedmiowodny 50kg

Proleaf Makro P 6kg 

Stabilan 750 (tylko na pszenzyto)

Calosc wyzej wymienionych skladnikow rozpuszczona w 1000l co starcza na 4ha 

24h po oprysku popaduje deszcz, czy to zaszkodzi czy nie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wincenty5    104

Stosował ktoś nawóz dolistny Osd mineral na zboża.Jest tam azot całkowity 19.5% z czego amidowy11,5%,azotanowy 5%,amonowy3%.Czy azoty azotanowe i amonowe nie popażą liści.Na hektar 3kg.Piszą żeby nie przekraczać stężenia 1%.Nie wystarczy azot amidowy ,po co nawalili jeszcze innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polac    0

Witam

Czy mogę połączyć zabieg skracania pszenicy antywylegaczem z nawożeniem dolistnym pszenicy ozimej nawozem fosforowym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanie. Jeśli podejrzewam, że mógłbym przypalić roślinę mocznikiem, to po jakim czasie będą widoczne pierwsze objawy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215
Dnia 9.12.2018 o 15:01, Berrol napisał:

Stosował ktoś nawozy ActiveAgro??

Patrząc po składzie to nic specjalnego w nim nie ma. Siarka i magnez jest niepotrzebna w tego typu nawozach bo możemy rozpuścic w postaci siarczanu magnezu gdzie cena za czysty składnik napewno bedzie mniejsza. Nawóz ma mało miedzi ogólnie. Raczej słaba propozycja aczkolwiek dużo lepsza niż niektóre nawozy dolistne o których pisali koledzy z góry. Poleciłbym Ci zainteresować sie dr green, proleaf max 4.0, yara. Są to nawozy warte uwagi porównaj sobie chociażby składy micro elementów w porównaniu do Twojego nawozu. Podpowiem że jeśli mamy jednostke SKŁAD [% m/m]  dodaje się jedno zero i masz zawartośc g/lg  np. jak masz miedx 1,0 % to będziesz miał 10 g/kg. Wejdź w moje propozycje i porównaj. Może ktoś skorzysta z tego posta bo już nie moge czytać jakimi sikami pryskacie zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Witam. Jakie macie opinie o preparacie Proaqua z Intermagu i adiuwancie Faster? 


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

faster polecam dodaje do wszystkich mieszanin nie pieni się tak i jakby lepiej się roślinki oprysk trzymał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dr Grenn  bardzo dobre produkty, stosuję z 6 lat i dalej bede je stosował. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Ja stosowałem, do niczego nie można się przyczepić. Ich przedstawiciel mnie w konia chciał zrobić to zrezygnowałem z współpracy


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
2 minuty temu, Bartek933 napisał:

Ja stosowałem, do niczego nie można się przyczepić. Ich przedstawiciel mnie w konia chciał zrobić to zrezygnowałem z współpracy

olx albo allegro i masz greena

5 minut temu, tomek73 napisał:

Dr Grenn  bardzo dobre produkty, stosuję z 6 lat i dalej bede je stosował. 

równiez jestem tego zdania ,od 3 lat stosuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
3 minuty temu, Bartek933 napisał:

Żadne olxy, bijesz prosto do producenta

Zamawiałem zawsze i nie bylo problemu,teraz sklepów z ich produktami przybyło

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj