Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Andrz3jmr    0

Też w tym roku zasilałem zboża dr.green+siarczan magnezu + mocznik i fungicydy na T1.W opryskiwaczu powstały trudne do wyczyszczenia gluty. Oj - ale było czyszczenia (opryskiwacz Pilmet 2018) , nawet myjka ciśnieniowa tego nie brała. Filtry oczywiście pozatykane , dopiero rozpuszczalnik nitro pomógł. Zrobiłem kilka prób i doszedłem do wniosku że dr.green gryzie się z Modanem. W moim przypadku do oprysku nie dodawałem Modana tyko opryskiwacz nie był należycie wymyty po ostatnim zabiegu.

 

W jakiej kolejności było wszystko mieszane ? Osobiście polecam przed dodaniem środka chemicznego , który idzie ostatni, zrobić próbę w osobnym naczyniu i zobaczyć czy się nie gryzie. Szczególnie problem występuje, gdy mieszamy 2 lub 3 inne środki ze sobą , wtedy chemia może się powywalać i to z każdą inną odżywką.


Producent materiału siewnego zbóż oraz roślin strączkowych.

Dystrybutor pasz Neorol, Lnb, Sano

www.milde.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roberto2005    2

Mieszane w następującej kolejności : Dr.green + siarczan magnezu + mocznik+tilt + mondatak .Na szczęście przyczyną kłopotów było tylko nienależyte wymycie opryskiwacza ,"gluty" utworzyły się tylko na powierzchni cieczy użytkowej i tam się utrzymywały. Nie było tego dużo lecz z powodzeniem pozatykały filtry. Oprysk wykonany , na polu nic się nie dzieje - myślę że jest ok :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
typoli    2
Napisano (edytowany)

witam ktoś stosował nawozy dolistne z solmagu agro

Edytowano przez typoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toperz    4

doradźcie czy w jęczmieniu jarym  do foxtrot-a (enoksaprop-P-etylu) na owies głuchy , można dodać odżywi (mikro-max) ??? 

czy lepiej jechać solo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13
Napisano (edytowany)

Na żółte plamy w owsie mam zamiar dać siarczan magnezu (5%) i 2kg/ha dr.green.W tamtym tygodniu był siany azot.Jakieś porady ?

Edytowano przez AgroSzymi99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

w czasie deszczu lub krotko przed mozna cynkiem pryskac?Wiekszosc idzie na glebe wiec wydaje mi sie ze lepiej zeby zaraz popadało na to..siarczan magnezu tez chce do tego dołozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciano    7
Napisano (edytowany)

pryskałem ostatnio Yara Vita Zboże, dodając 3%siarczanu magnezu, i strasznie mi się to wszystko spieniło, czy to normalne??

Edytowano przez Marciano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianlozki    2

Kiedyś jak wlewalem chwastox do opryskiwacza to w sitku zrobiła mi się taką Łącka, osad trudno rozpuszczalna, czym było to spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek870    0

Hej Chłopaki , pomęczyłem jęczmień w te chłodne dni

 

   Zastanawiam się jakie dolistne zastosować, kumpel pryskał właśnie tym greenem i jest mega zadowolony zresztą sam widziałem efekty.

 

przeanalizowałem ceny i za tą kase to o niebo więcej w środku niż w konkurencji

 

a był u was przedstawiciel Adobu ??? bo namawia mnie na jakis ich nowy produk  z poza oferty niby jakiś Adob super i ponoć ma 160 g w środku po 20 zł , troche to śmieszne bo 6 mieś temu jak u mnie był to powiedział że tyle co green ma to jest nie możliwe i zabije rośline, zaczynam sie w tym gubić, mój Tato stosował kiedyś Basfoliara to płacił po 9 zł teraz zeszli do 2,76 za litr w tysiączkach... ładnie nas skubali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

witam. jak często i w jakich ilościach nawozicie mocznikiem zboża dolistnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Głównie przy okazji zabiegów fungicydowych. Ilość mocznika zależy od fazy rozwojowej zbóż i ilości wody użytej do zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200
Napisano (edytowany)

Co do Adobu to mam średnie wyrobione zdanie o nich jeden rok stosowałem Bastfoliar extra (w zbożach i rzepaku) i Adob Bor (w rzepaku) Efekt mizerny dla mnie. Stosowałem sporo (kilka sezonów) OSD Mineral, osd mikro zboże -mikro rzepak itd, efekt wizualnie dużo lepszy.  Opti zboża- płukanie kieszeni rolnika. Plonvit zboża -płynny z intermagu oraz oddzielnie każdy składnik typu cynk mangan itd z intermagu Jeszcze gorzej wypłukuje kieszeń bo zabieg kosztuje blisko 100zł/ha efekt żaden. Z Intermagu  Plonvit Kali itd (forma sypka) po nim widać efekty składniki są schelatowane i widać że działają niestety drożej wychodzi niż OSD. . Yara Vita Zboże i inne w tym kristalony- nawóz godny polecenia litr ok 23zł brutto dawka 1-1,5l/ha w jakich stosowałem i efekt że można krękać na polu z zachwytu. Dr Green też nie jest zły ale miałem okazje stosować tylko w rzepaku.

Edytowano przez Patryk3802

Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Co byście polecili na kłos w pszenicy dolistnie czy Prohorti PK nada się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisek66    20

Panowie co będzie lepsze kristalon zółty czy Growon z Intermagu na kukurydze na której widać niedobor fosforu ?

Edytowano przez Lisek66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
foxix    0

Hej Chłopaki , pomęczyłem jęczmień w te chłodne dni

 

   Zastanawiam się jakie dolistne zastosować, kumpel pryskał właśnie tym greenem i jest mega zadowolony zresztą sam widziałem efekty.

 

przeanalizowałem ceny i za tą kase to o niebo więcej w środku niż w konkurencji

 

a był u was przedstawiciel Adobu ??? bo namawia mnie na jakis ich nowy produk  z poza oferty niby jakiś Adob super i ponoć ma 160 g w środku po 20 zł , troche to śmieszne bo 6 mieś temu jak u mnie był to powiedział że tyle co green ma to jest nie możliwe i zabije rośline, zaczynam sie w tym gubić, mój Tato stosował kiedyś Basfoliara to płacił po 9 zł teraz zeszli do 2,76 za litr w tysiączkach... ładnie nas skubali

 

Niestety, ale wiele firm wykorzystuje naszą naiwność, często też niewiedzę. Tendencja jest prosta, przeliczać na gramy, procenty, żeby było jak najmniej zrozumiałe. A Ty chłopie kupuj, płać. Co z tego że czegoś w środku jest dużo? Średnie to ma znaczenie. Może być 100% mikro na 100kg produktu, ale przyswajalność i mozliwość transportu do rośliny, wykorzystanie przez nią to osobny temat. 

 

Produkty które koledzy wymieniają to często ładnie opakowane produkty, niestety składowo są to często sole (produkcja tego kosztuje grosze!!!!). A to nie jest najtańsza sprawa jak się potem kupuje. 

 

Ja się z soli wyleczyłem, szkoda moich pieniędzy, a już zdecydowanie wyleczyłem się z szukania jak największej ilości procentów. 

Dwa lata temu przerzuciłem się na linię nawozową XXX (żeby nie być posądzony o kryptoreklamę) fakt faktem, nie jest to najtańsze rozwiązanie, ale ja jestem zadowolony. Nikt mi tam nie obiecywał tony więcej, dostałem od przedstawiciela 50% rabat na start, żeby się przekonać (przypaliłem kukurydzę RSM, nieco za mokro było) i się przekonałem. 

 

A przede wszystkim nikt mi nic tam nie wciska. Ale dość wywodów. Polecam chłopaki poczytać o solach, o chelatach o aminokwasach, o bioretencji. Jest sporo na ten temat w sieci. Nawet jak się do czegoś nie przekonacie, to będziecie mieli mocniejsze arguenty w dyskusji z panami z białych samochodów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiaczek86   
Gość grzesiaczek86

Witam!

A co Panowie sądzicie o dodawaniu preparatu aminokwasowego do mikro?

Tak zachwalany dr. green posiada jakieś amino, ale ciekawi mnie czy wymieszanie aminokwasów z solami mikro lub chelatami ma jakiś sens, zwłaszcza że chelaty już same w sobie są dość drogie, a aminokwasy do tanich też nie należą.
Przedstawiciel pewnej firmy ostatnio wypowiadał się, że dodając pół zalecanej dawki ich amino z dowolnymi solami przyniesie efekt o wiele lepszy niż stosowanie chelatów czołowych producentów typu adob, yara... Marketing marketingiem, ale może jakieś ziarnko prawdy w tym jest.
Ostatnio też widziałem na olx ogłoszenie dot. dr green, sprzedawca zlecał dodatek agro-sorb folium, niby przetestowane na ich poletkach doświadczalnych i świetnym wynikiem.
Pytanie czy przekłada się to na końcowy efekt ekonomiczny, bo wpakować dużo kasy w magiczne produkty to nie sztuka.
Może macie jakieś swoje ciekawe i wypróbowane mieszanki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Po co chcesz mieszac amino z solami i chelatami skoro wiadomo że najlepsze są aminokwasy zaraz po nich chelaty a na samym końcu sole. Także z góry wiadomo jakich produktów najlepiej uzywać. 2 rok stosuje dr green. Czy efekty są ciezko powiedziec moze troche za male dawki daje. Ale efekt napewno w tym roku widzialem na kukurydzy po podwójnym dożywianiu poszła jak burza do góry. Efekt 11.7 tony mokrej na 5 klasie ph 4.9. Także myśle że warto stosować mikro. Inne zboża również sypały dobrze i nie widziałem żadnych niedoborów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiaczek86   
Gość grzesiaczek86

Ano dlatego, że nigdzie nie mogę znaleźć składu dr green tzn zawartości amino,  to że reklamują ich obecność nie oznacza, że jest ich tam tak dużo jak by mogło się wydawać. Dobra reklama dużo daje. Są na rynku produkty typowo aminokwasowe, gdyby można było poznać skład mogłoby się okazać że wymieszanie we własnym zakresie dwóch różnych nawozów da dużo lepszy efekt przy niższych kosztach. Swoją drogą to Ty ładne masz pH, ostatnio rozmawiałem z przedstawicielem pewnej firmy, gdy zapytałem o produkty jego firmy on zapytał się o pH gleby, badania zawartości gleby w pierwiastki, czy stosuje obornik, poplony itp. Z takim pH jak Twoje nie roznawialby ze mną o mikro, bo to jak stwierdził zaczynanie produkcji od d*py strony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Ja stosowałem u siebie nawozy yara vita zboże, jak również pojedyncze takie jak mangan i miedź, ale strasznie się rozwarstwiają i już ich nie stosuje. 
W tym roku kupiłem sporo nawozów z agreko, seria grinlist, jeśli wierzyć informacjom to są to chelaty. Do tego mieszam jeszcze aminoplant, sprawdziłem u siebie i działa cuda na beznadziejnych roślinach, także szczerze polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215
22 godziny temu, grzesiaczek86 napisał:

Ano dlatego, że nigdzie nie mogę znaleźć składu dr green tzn zawartości amino,  to że reklamują ich obecność nie oznacza, że jest ich tam tak dużo jak by mogło się wydawać. Dobra reklama dużo daje. Są na rynku produkty typowo aminokwasowe, gdyby można było poznać skład mogłoby się okazać że wymieszanie we własnym zakresie dwóch różnych nawozów da dużo lepszy efekt przy niższych kosztach. Swoją drogą to Ty ładne masz pH, ostatnio rozmawiałem z przedstawicielem pewnej firmy, gdy zapytałem o produkty jego firmy on zapytał się o pH gleby, badania zawartości gleby w pierwiastki, czy stosuje obornik, poplony itp. Z takim pH jak Twoje nie roznawialby ze mną o mikro, bo to jak stwierdził zaczynanie produkcji od d*py strony. 

Doskonale wiem że ph jest do d*py. Pole jest zapuszczone ale nie miałem wcześniej na to wpływu w tym roku pójdzie już wapno takze pominmy tą kwestie. W każdym razie nie zapomnijmy że różne mikro jest różnie pobierane w różnym ph tj. niektóre mikro lubi niskie ph a niektóre wysokie. Odnośnie dr green z tego co mówił mi przedstawiciel nośnikiem mikroelementów są aminokwasy organiczne a wiec najbliższe pochodzeniu rośliny i nie ma tam ani chelatów ani soli same aminokwasy. Zreszta jeśli chcesz sie czegos o tym dowiedziec zadzwon do przedstawiciela w interncie można znaleźc nr. W tym roku wziąłem też proleaf max z procamu na próbe jednak nie miałem czasu na jakies experymenty który z nawozów jest lepszy wiec sie nie wypowiem moze w tym roku sie uda porobić jakies doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

mieszając te wszystkie doktory siarczan magnezu miedzie cynki i plonvity które to w składzie też mają mniej lub więcej azotu to ile bezpiecznie do takiej mikstury można jeszcze dodać mocznika? lub czy do odżywek azotowych np foliq azotowy czy zwykły folik jak ma w sobie azot plus siarczan magnezu to ile mocznika dobawić  bezpiecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj