Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

Agro24h    1
Napisano (edytowany)

 

Witam i zdaje relacie...

Minał tydzień po nawożeniu jeczmienia jarego dolistnie dawką na ha 54 kg mocznika + folicare 7 27 24 plus mikro 5 kg do tego siarczan magnezu 15 kg i widać ładny efekt po takiej dawce, ładnie ściemniał i dokrzewił się znikły wszystkie niedobory składników i żułte lisćie od braku magnezu.

W sobote druga dawka ok 45 kg mocznika + plonowit phospho 11 53 5 micro 4 kg + siarczan magnezu 15 kg na ha  z dodatkiem 0,4 litra Tocata duo na grzyba...

 

 

 

 

Edytowano przez Agro24h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

chyba limit szczęścia się skończy - sobota i niedziela najcieplejsze dni... poza tym to jaki kolor liści znikł -  "ó" nie "u" - przepraszam ale strasznie kuje to po oczach.

poczekaj do poniedziałku i z tym mocznikiem kilkakrotnie mniejsza dawka...

co do npk wybrał bym teraz już chyba potasowy, a nie fosforowy... a jeśli już to ten folicare ma lepszy fosfor z fosforanu mocznika... no chyba że chodzi o witaminy i aminokwasy które są w ilościach niestety nie podanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Czy są jakieś realne przeciwwskazania by opryskać mocznikiem wykłoszone już zboże? Kiedyś czytałem, że w fazie kłoszenia już takiego zabiegu przeprowadzać się nie powinno.   

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro24h    1
Napisano (edytowany)

Dzięki za poprawienie nawet nie zauwarzyłem że tak wyszło...

Co do mocznika to jest wszystko w normach, bo podają że w przypadku dokarmiania dolistnego zbóż stosuje się różne stężenia w zależności od fazy rozwojowej roślin: na początku krzewienia (18–20 proc.), na końcu krzewienia (16–18 proc.), na początku strzelania w źdźbło (10–12 proc.), końcu strzelania w źdźbło (6–8 proc.), kłoszeniu (5–6 proc), kwitnieniu (nie dokarmiać!), natomiast w fazie dojrzałości mlecznej najwyżej 4–5 proc. 

Ja daje 15% tylko że do 330 l na ha  a to się równa 49.5 kg na ha więć powinno być ok

Co do plonvita to mam z tamtego roku pasuje wykorzystać a chodzi głównie o mikro a jeśli chodzi o potas to mam nadmiar go w polu bo obornik , słoma, polifoski wszędzie nadmiar potasu. 

Mam jeszcze zamiar jeszcze raz go dokarmić w  fazie liścia flagowego – końcowa faza nabrzmiewania pochwy liściowej liścia flagowego  (BBCH 39–45)

wtedy pójdzie 7kg mocznika na 100l i reszta tego folicare 7 27 24 i tego plonvita phospho z dodatkiem plonvit zboże.

A co do pogody zobaczymy jak bedzie najwyżej zrobie tak jak mówisz w poniedziałek... :)

Edytowano przez Agro24h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro24h    1

Opryskane pole było w sobote dawka jak wyżej wszystko ok ładny ciemny korol i naet żadnej oznaki przypalenia lub nawet choroby grzybowej w tą sobote powtórka tylko że jusz tylko 10% czyli 33 kg na ha W sumie mijuż wychodzi ok 154 kg mocznika dolistnie i wszystko ok zadnych uszkodzeń i dodatkowo dawki siarczanu i dolistnych nawozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anonimek10    0

Kilka dni temu pryskałem dolistnie na kukurydzę kristalonem żółtym, wie ktoś po jakim czasie wykonać ten zabieg ponownie bo na opakowaniu nie ma napisane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro24h    1

Każde dokarmianie dolistne ma 3 rodzaje odstępów 

Pierwszy jak śa duże braki danych składników i chcemy je szybko dostarczyć to -po 4 dniach 

Drugi srednie braki ale jest potrzeba interwencyjnie dostarszyć porzebne składniki to po 7 dniach

Trzeci po 14 

Ja osobiście stosuje 2 pierwsze dawki co 7 dnia trzecia po 14


Dodatkowo do krystalonu bym dokał od 15% steżenie mocznika i 5% steżenie siarczanu siedmiowodnego do tego 5 kg na ha krystalonu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemqs    0

Ja w tym roku po pierwszym pokosie nawożę trawy tylko dolistnie mocznikiem siarczanem magnezu i suplementem który dostałem od wuja czyli Suplofol Z z mikro.

powiem tak trawa rośnie jak głupia na 6 z i 4 a i dwa tygodnie po ścięciu trawa jest dobrze ponad kostkę, sąsiedzi sie dopytują co ja robie że tak rośnie :D i sami próbują swoich sił śmieje się bo przypalili w połowie :D

 

Panowie as wy co stosujecie na trawy lub co polecacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemqs    0

Ja daje na ha 300 l wody 50 kg mocznika i 15 kg siarczanu i 5 l suplementu niekoniecznie po rosie nawet w słoneczny dzień pryskam zwykłymi dyszami mgiełkowymi a po 2 tyg na dwa ha daje 25 kg mocznika 5 kg siarczanu lub niekoniecznie w przyszłym roku dodam NPK i napisze jak wyszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilrudy    7

Hej Panowie takie pytanko: Który dolistny lepszy DR GREEN START NP 12/60 czy GROWON INTERMAG N/P 5/35

CHodzi mi o przyswajalność fosforu przez qq bo musze kawałek ratować. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

na czat z ekspertem intermag pisali że growon działa szybciej o 30% od fosforu w formie sypkiej z intermagu...

Edytowano przez vvojtas1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro24h    1

Efekt koncowy nawożenia opisanego wyżej...

post-166021-0-34707200-1466350409_thumb.jpg

Edytowano przez Agro24h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Efekt koncowy nawożenia opisanego wyżej...

 

A na jakiej ziemi, jaka odmiana, nawozenie i termin siewu?

 

po ostatnich upalach tez jeczmien jary tak wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

piękny kłos.

mój ozimy tak wyglądał w niedziele i poprzednią niedzielę

[galleryimg=651908]

[galleryimg=651034]


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian_00    0

a co z nawożeniem dolistnym? Czy to jest opłacalne? Duze efekty i roznica? Znalazłem stronę http://www.ziarnpol.pl/pl/oferta/agro/nawozy/nawozy-dolistne.html , i tak sie zastanwiam czy nie sprobowac, może by pomogło takie nawożenie. Czy ktoś z was z takiego korzystał? albo z tej firmy? i jest w stanie coś więcej o tym powiedzieć? Z góry wielkie dzięki Panowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Robienie reklam gdy jawnie się do tego przyznajecie jest lepsze, bo można wejść w dyskusje u powymieniać argumenty. Było kilka takich na tym forum i nie było źle. Coś takiego jak tu jest źle odbierane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Stosował ktoś może odżywki z Intermagu np plonvit rzepak, zboże i optysil i Tytanit, są jakieś efekty? Warto stosować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

W temacie intermagu i af są czaty z ekspertami, a na af masz ich zapis - powinno być ich kilka - w tym roku nawet coś mi przysłali za aktywny udział w dyskusji :-)

Choć mam inne preferencjie co do odżywek to sporo dolistnych z intermagu całkiem dobrze się kalkuluje cena-jakość-przełożenie na plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Zawsze stosowałem odżywki osd od osadkowskiego a Intermag zwrócił na mnie uwagę ceną, gdyż wychodzi trochę taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Sprawdź nie tylko moje posty w tym temacie są też info o kalkulacji.

W kontekście cen osd są chyba worki 25 kg, a intermag 15 kg - liczyłeś cenę worka czy 1 kg, 1 kg czystego składnika czy 1 ceny jednostki mikroelementu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Z dolistnych polecam coś z tej oferty (pełne opisy w każdym produkcie):
http://big-agro.pl/kategoria-produktu/nawozy-dolistne/

O nawozach ekolist były (z tego co widziałem) rozsyłane wiadomości do użytkowników na e-mail, więc tam też zapewne więcej można o tym przeczytać :)


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj