Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

Agro24h    1

Wczoraj wieczorem opryskałem jeczmień jary jest w fazi wczesnego krzewienia dawką na ha 54 kg mocznika + folicare 7 27 24 plus mikro 5 kg do tego siarczan magnezu 15 kg

Zobaczymy jakie bęą efekty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Mocznik na bogatości, czy aby nie za bogato??? Pisz co się będzie z tym działo.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Pytanie do wszystkich, którzy mieszali podobne substacje, o to czy jakiś środek może nie zgrać się z resztą:

 

fandango + siarczan magnezu + siarczan potasu + yara cynk + cyperkiller + medax

duet ultra + azoksystrobina + siarczan potasu + yara cynk + cyperkiller + medax

duet ultra + fosforan monopotasowy + cynk + cyperkiller + siaczan magnezu

 

Mam mętlik, bo różne nawozy potasowe różnie reagują z cynkiem, fosfor chyba nie połączy się z cynkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

w pszenicy na flagę z t2 można dawać jakieś odzywki lub siarczan i mocznik? jak tak to jakie i w jakich proporcjach i czy ma uzasadniony efekt ekonomiczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Dawałem mocznik, siarczan i kristalony, a w jednym roku też tytanit. Nic nie wybuchło, a pszenica robiła się po tym ciemniejsza i bardziej zielona, a czy ma sens ekonomiczny? Nie wiem, nie zostawiałem kontroli z lenistwa.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro24h    1

Może i nabogato z tym mocznikiem ale jak czytałem dawkowanie w ksiązce o uprawie pszenicy to pisało że na początku krzewienia można dawać do 20% czyli 20 kd na 100 litrów czyli 60 na ha . To ja dałem o 6 kd mniej bo na 18% 18 kg na 100 l * 300= 54 to powino byc ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

20% mocznika tak w pszenicy ozimej początek krzewienia gdy powłoka woskowa jest solidna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Do tego solo tzn. bez siarczanu magnezu czy innych npk.

Patrząc na temperatury i wilgotność to są jednak spore szanse że nic złego się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro24h    1

I tak mi się wydaje bo teraz wróciłem z jeczmienia i wszystko ok a zaczyna ciemnieć ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro24h    1

A po jakim czasie jedziecie z drugą dawką za tydzień bedzie ok czy za wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

wczoraj pryskałem owies-dawka na 2 ha-400l wody,50 kg mocznika,10 kg siarczanu-za kilka dni powinno coś być widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

W jakiej dawce dajecie saletrę wapniową na ha?? I co sądzicie o jej zastosowaniu np. w jęczmieniu?? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

przejrzyj ten temat - było już kilka wpisów

przeważnie zalecają stężenie 1% tzn. wyjdzie 3kg/ha

ja praktykowałem w jęczmieniu jarym do około 6% tzn do 15kg/ha

jęczmień nawet szybko ściemniał i tymczasowo się usztywnił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

dawałem samą - z siarczanem będzie osad - wytrąci się gips.

w warzywach daje 1-2% roztwory i dorzucam pół kilo superby mikromix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

na lisc flagowy wapn dajecie? w pszenicy ozimej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

przejrzyj ten temat - było już kilka wpisów

przeważnie zalecają stężenie 1% tzn. wyjdzie 3kg/ha

ja praktykowałem w jęczmieniu jarym do około 6% tzn do 15kg/ha

jęczmień nawet szybko ściemniał i tymczasowo się usztywnił

Czy faza rozwojowa rośliny ma wpływ na stężenia saletry wapniowej? Bo na razie opryskałem jeden kawałek ale dałem 5kg/400 litrów wody i to wystarczyło mi na 1,5. Myślisz że następnym razem mogę dać więcej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Z pewnością im później tym w zbożach można mniejsze maksymalne stężenie.Z większym stężeniem zawsze trzeba uwarzać.

Rekomendacje są 1% - w dobrych warunkach podobno można do 2%.

Kiedyś próbowałem 10 dni przed kłoszeniem 6% i nic się złego na szczęście nie stało, ale warunki były idealne, w sumie sytuacja przypadkowa - błąd pracownika zamiast worka 25kg wsypał cztery na pilmet 1600 l.

W sumie to chyba nikt nie zaleca saletry wapniowej dolistnie w zbożach... Widzisz jakieś pozytywne efekty po saletrze?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Znaczy pierwszy rok to stosuje i to tylko na kawałkach na których miejscami daje po sobie znać niskie pH, chciałem prysnąć wapnovitem ale tam gdzie kupuje środki tego nie mieli i sprzedawca polecił mi saletrę wapniową, on radził mi sypać 6kg/ha ale obawiam się żeby nie spalić jęczmienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Mi sprzedawca powiedział że Wapnovitem trzeba pryskać solo bo robią się gluty i ciecz nie może za długo być w zbiorniku bo też robią się gluty  :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj