Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

krzy24    2

Witam! Koledzy,czy mogę w pszenicy ozimej dać jednocześnie w jednym oprysku na T1 mikroelementy+grzybówka+antywylegacz moddus? Nie stosowałem tego nigdy,więc szukam porady.
Dziękuje za uwagę i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Dzięki kolego farmtrac675dt.
Chciałem się upewnić,żeby nie zrobić jakiegoś błędu,bo to koszty są dzisiaj,a dodatkowo część pszenicy podmarzło. No,ale się regeneruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareksko37    1

Czesc ma pytanie

 

 

 

Planuje zastosowac 3 razy dokarmianie dolistne 

 

Mocznik 40kg+ siarczan magnezu siedmiowodnego 15kg + nawóz dolistny  na 300L/ha w koniec krzewienia 

 

Mocznik 28kg+sirczan magnezu  7wodnego10kg +nawoz dolistny  300Lha w fazie strzelania  w zdzblo

 

Mocznik 20kg+ nawoz dolistny +fungicyd 300L/ha  w fazie kloszenia (lisc flagowy) 

Na pszenice ozima ,pszenzyto ozime ,zyto ozime , jeczmien jary ,pszenica jara

 

 Planuje Stosowac wieczorem lub pochmurny dzien.

 

Czy takie nawozenie moze byc czy inne dawki zastosowac ?

 

 Jakie sa najlepsze pod zboza ozime i jare Nawozy dolistne  ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

nie dajesz T1 a tylko T2 ?, dodałbym tytanit - robi swoje (2 dawki pszenica, min 1 na pszenżyto), fosfor, potas w odżywce w  zależności czego będzie brakować z obserwacji stanu rośliny. W fazie flagowej siarczan dałbym ze względu na temp. mocznika (mieszaniny). Dając w opryskach mocznik rośliny są bardziej podatne na grzyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Nie powiedziałbym że ten tytanit coś daje. Stosowałem go nie raz w poprzednich latach i nie zauważyłem żadnych różnic. Może daje coś jak jest jakiś stres związany z pogodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Czy przy tej pogodzie można pryskać Mocznikiem ,siarczanem magnezu  i wszelakimi mikroelementami .Albo przy jakiej  minimalnej temperaturze to wykonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

oby 3 dni przed opryskiem i po nie było przymrozków, nie wiem skąd jesteś, ale przy takiej pogodzie bym się rwał można więcej zaszkodzić jak pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Wielkie dzięki raczej się wstrzymam i poczekam na wyniki gleby wtedy zobaczę co tam brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Panowie koło mnie założyła zakład produkcyjny jakaś firma Multi Eko z Lublina http://tezero7.wix.com/multieko i robią jakieś tam odżywki. Produkty to chyba mniej więcej to: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/2vnxf

Jak sądzicie warte ceny i czy wogóle sobie nimi głowę zawracać?

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Bor w płynie mają jak każdy inny od innych producentów ( nie wiem przypadkiem czy boraminy oni porostu nie konfekcjonują) Ale ich etykieta mnie rozbroiła AGROSOL BOR EDTA - chelat boru <hahaha>.  Nawozy krystaliczne ciężko się rozpuszczają. No chyba że coś się zmieniło. Te inne Agrosole na konkretne  uprawy  ( Rzepak, Burak, Zboża, Kukurydza)  to raczej nie polecam jakby zabarwiona woda. Jeśli chodzi o nawozy mikroelementowe  Cu, Mn, Zn, Mo, Fe to moim zdaniem są ok. Brałem od nich towar przez internet kilka lat temu. Teraz nie wiem jak z jakością stoją. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

planuje dać mikroelementy w 3 rzutach:

1. mocznik 10 % +  mangan , miedz , cynk , molibden

2. t1 grzybowy + s. magnezu 5% + bor 

 osobno bor bo nikt nie zaleca mieszać z innymi mikro czy coś w rozpisce się  " gryzie" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

możecie mi doradzić jakiej firmy odżywki są najlepsze? Caldena, Intermag, Adob czy może coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Jeżeli do tej pory nic nie stosowałeś to niema różnicy, każdy pomoże ale cudów nie oczekuj. 

Ja stosuje INTERMAG ze względu na przejrzystą ofertę i dobrą cenę

Edytowano przez wajdek85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManiakUrsus    8

Znalazłem nie dawno odżywki z 2011 roku czy jak nimi opryskam rzepak zadziałają czy tylko zaszkodzą? Na opakowaniu pisze termin przydatności 36 miesięcy i się zastanawiam czy użyć ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Pomyłka, post nie w tym temacie, przepraszam za utrudnienie z usunięciem postu.

Edytowano przez Famer21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManiakUrsus    8

Ile dać mocznika i siarczanu magnezu na 100l wody? Dodać do tego tytanit czy coś innego?

Ja dam jakieś 10kg mocznika i pewnie 10kg siarczanu na 100l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk122    9

Witam, zastanawiam się czy w uprawie zbóż ozimych połączyć zabieg t1+skracanie CCC z nawozami dolistnymi kristalon zielony+mocznik. Lub w jaki inny sposób podzielić to na dwa opryski? Czy istnieją przeciwskazania w stosowaniu mocznika z fungicydami i regulatorami wzrostu, kiedyś wyczytałem aby nie stosować falconu z roztworem mocznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawcio7474    10

Witam na jesieni nie zdazyłem jednej działki opryskać od ziela. chce zastosowac  huzar activ 1l na ha  i czy moge jednoczesnie insol 3 1l siarczan magnezu 10 kg na ha  plus mocznik  w ilosci 20 kg na ha . czy moge laczyc to z huzarem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

a co sądzicie i mikroelementach Grinlist od firmy Agreko z Bydgoszczy ???  w tym roku komponuję pojedyńcze mikroelementy z firmy ADOB chelaty IDHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj