Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

SawekBraczyk    458

Jakie odzywki na zabieg t1 a jakie na t2 dać na pszenice na plon około 6t/ha bo czytam czytam i nic nie umie sobie ustalić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a w internecie mozna gdzies zamowic dr green? bo u nas w okolicy nikt nie slyszal o tych odzywkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

handlowiec mówił, że w Chrzanowie są produkowane. Z odpadów zwierzęcych chemicznie są wydzielane. niby koło 14 różnych amino jest w tych ich środkach.(mówił, że lewoskrętne). ja zamawiam tylko ich mikro(aminokwasy mamy w cenie chelatów) a te makroelementowe porobię  próby kilka hekatarowe na różnych uprawach(czy jest efekt!). NA rynku jest masa firm produkujących mikro i odżywki, ale dość mam pompowania kieszeni korporacjom nie mając przełożenia na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

daj znac co ustaliles. na necie nic nie idzie znalazc na ich temat. zadnych opinii - jak by tojakas wielka nowosc. nawet z zadna firma nie wspolpracuja tylko sojego przedstawiciela ganiaja i sami bezposrednio sprzedaja- choc moze to i lepiej bo kazdy posrednik dolozy swoje 20-30 % i juz nie ciekawie sie zrobi z cena

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zeus    19

bamberool jak coś co jest produkowane z odpadów zwierzęcych może być dobre dla roślin weż się ogarnij,a już aminokwasy  zwierzęce !!

bamberool jak coś co jest produkowane z odpadów ze zwierząt może być dobre dla roślin a  w szczególności aminokwasy co ty wypisujesz ogarnij się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

bamberool jak coś co jest produkowane z odpadów zwierzęcych może być dobre dla roślin weż się ogarnij,a już aminokwasy  zwierzęce !!

bamberool jak coś co jest produkowane z odpadów ze zwierząt może być dobre dla roślin a  w szczególności aminokwasy co ty wypisujesz ogarnij się.

 

 

cytuje to co mi powiedział handlowiec Dr green, dlatego tak jak ty próbuję się coś nowego dowiedzieć na tym forum, żeby nie kupić produktu, który nie będzie działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

bamberol jakos mi nie dalo to co pisales i prosze pogrzbalem i znalazlem info odnosnie twojej informacji: Cytat:

Najtańszą metodą pozyskiwania aminokwasów jest przetworzenie odpadów mięsnych, polegające na rozbiciu białek zwierzęcych z użyciem silnych kwasów i wysokiej temperatury. Jest to sposób co prawda tani i wydajny, ale otrzymany produkt odznacza się słabą przyswajalnością dla roślin. Wysoka temperatura i silne kwasy powodują, że mieszanka zawiera znaczny odsetek aminokwasów uszkodzonych, a także nieaktywnych biologicznie (w formie P).

Tak wiec wniosek jest prosty - to jest G... warte!!!! skład amino jest naciagniety na maksa a przyswajanie do bani wiec po co placic tyle za cos co dziala może w 25%????????? lepiej chyba dac np Kristalon zielony - tani i do tego dac odpowiedni aminokwas L solo. taki wniosek i chyba niema co sobie zawracac glowy tymi wynalazkami DG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No tu nie zgodzę się bo ja stosuję drugi rok DR i on po prostu działa, po nim widać od razy efekty. Po innych odąywkach tak sobie było widać.

Piszesz tak jak rolnicy co słyszeli o EM i UG Max, że to nic nie wartę, a nadet nie widzieli tych srodków na oczy,  ja stosuję z 4 rok EM i nie zamierzam z niego rezygnować, bo naprawdę jest dobry i widzę po nim efekt.

Po drugie koło mnie duze gospodarstwo ma teraz z  6 tyś ha i z 3 rok przeważnie tylko na DR  a zboża mają rewelacyjne, nikt takich w okolicy nie ma jak u nich, parę spółdzielni, z tego co słyszę przechodzi na DG więc to o czymś świadczy.

A mali powinni się uczyć o dużych nigdy odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Jak dla mnie cały ten spór czy warto stosować czy nie zamyka jeden cytat:

 

" Najbardziej doskonała technika propagandowa nie da rezultatów jeśli nie wwierci się w umysł jednej fundamentalnej tezy. Teza ta  musi być zawarta w kilku punktach i być powtarzana w kółko" Joseph Goebbels. 

 

Ps: tak jak by ktoś nie wiedział na czym to polega 

Nie zdziwię się jeśli za parę lat znajdzie się ktoś kto udowodni wam ,że stosowanie izotopów U 92  poprawia wigor i plonowanie roślin. A co najlepsze, że nie jeden mu w to uwierzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wczoraj rozmawiałem z przedstawicielem i mówił że połowa substancji pochodzi z ich odpadów zwierzęcych i przyswajalność ich jest ponad 90% w krótkim czasie.

Kristalon zielony  żadna rewelacja według mnie tylko 3X18 makro 3 Mg i mikro w śladowych ilościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No to się trochę dowiedziałem o Dr Green.

Około 30-40% jest fosforu pochodzenia zwierzęcego produkowanego z kości po spaleniu, lewoskrętnego,  bez metali ciężkich, reszta inne źródła kopalne.

14 aminokwasów pochodzenia roślinnego, te kupują  jak i mikro.

Dzięki aminokwasom pochodzenia roślinnego roślina go traktuję jak coś swojego i jest bardzo szybko wchłaniany w jakiś 90% w ciągu 1-3 godzin, z z chelatami to trwa parę dni nawet.

Zaletą tych nawozów jest wchłanialność a z tego powodu że nawozy w chelacie mają wielkość 500-750 mikronów, a ich jakieś 200, a roślina bez problemu wchłania 250 mikronów.

Dr Green zboża;

so3    280

MgO  9

B       5

Cu     50

Fe     60

Mn    80

Mo    0,5

Zn     20

suma 215,5 g/kg i to jest skład bez makro, czyli bez siarki i Mg.

Więc teraz przedstawcie lepsze nawozy, czyli o mocniejszym składzie i  w jakiej cenie wyjdą.

Kristalon zielony mam 57 makro a mikro sladowe ilości, szkoda liczyć skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tylko kontakt z przedstawicielami w Chrzanowie.

Oni obsługują duże gospodarstwa, teraz na mniejsze wchodzą.Wysyłka kurierem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Szczerze to ja będę tylko zboża, rzepak i burak, bo to uprawiam i jeszcze trochę start, fosfor, jak inny nie znajdę tańszy.Potas to u mnie siarczan potasu bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

To prawda że jak się pryska zboża mocznikiem jest większa presja chorób grzybowych ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Tak jak każdy azot stosowany niezależnie od formy i rodzaju, wpływa na większą podatność na choroby. Czyli prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

Tak jak każdy azot stosowany niezależnie od formy i rodzaju, wpływa na większą podatność na choroby. Czyli prawda

 

 

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

Mam taki o to pomysł na opryski na pszeniczke, mówie o samych odżywkach

 

1. na rozkrzewienie, bo wiem, że bedzie potrzebne  czyli 0,5l CCC 720, siarczan magnezu 10-15kg,  fosforan monopotasowy 2kg, dr green zboza 1kg

2. siarczan magnezu 10kg, dr green zboża 1kg, fosforan monopotasowy 1kg, siarczan potasu 1,5kg

3. siarczan magnezu 10kg, siarczan potasu 1kg - to już na kłoszenie, wiec zastanowie sie czy 3 zabieg wykonać 

 

azotu nie stosuje w dolistnych, bo nie widze potrzeby, chyba że w kryzysowych sytuacjach mocznikiem, ale tak to tylko RSM

zastanawiam sie czy nie zastapić dr green zboża , na odżywke z agreko, wyglądają ciekawie (jest tam kalkulator który podlicza, jak w intermagu)

 

Czekam na wasze opinie, czy czegoś za mało, coś czymś zastąpić? 

Dawki podane są na 1ha/ 200l wody

 

a i jeszcze mam pytanie, jak jest pakowany ten dr green? w 25kg woreczki? wiem że 15-17zł/kg ale przy wiekszej ilości, jest coś tańszy?

 

Edytowano przez MatiRol92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj