Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

milanreal1    319

Z jakiej firmy stosujesz te aminokwasy? Czemu mieszasz je ze zwykłymi odżywkami nie lepiej same aminokwasy?

Jestem doradcą agro u jednego z producentów nawozów dolistnych, więc biorę swoje, dostaje je ciut taniej. Nie będę podawał nazwy żeby nie robić reklamy.

W ubiegłym roku mieszałem aminokwasy z odżywkami. W tym roku w kukurydzy dam same aminokwasy w max dawce i zobaczę jaki będzie efekt. Aminokwasy do tanich nie należą więc jak efekt będzie porównywalny to lepiej podawać aminokwasy jako dodatek, polepszający wchłanianie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yelp    2

Jestem doradcą agro u jednego z producentów nawozów dolistnych, więc biorę swoje, dostaje je ciut taniej. Nie będę podawał nazwy żeby nie robić reklamy.

W ubiegłym roku mieszałem aminokwasy z odżywkami. W tym roku w kukurydzy dam same aminokwasy w max dawce i zobaczę jaki będzie efekt. Aminokwasy do tanich nie należą więc jak efekt będzie porównywalny to lepiej podawać aminokwasy jako dodatek, polepszający wchłanianie.

 

To pochwal się co planujesz z tą kukurydzą może wspólnie opracujemy plan doskonały :P

(ile zabiegów, co dokładasz (siarczan, chemia) , i czy planujesz trochę makro podać wspólnie z mikro ) 

 

Z tą ceną to tak nie szalej bo to zależy od tego jaki nawóz stosujesz, jeśli najbardziej popularnej odżywki na rynku producent zaleca 6-10l, a kupisz ją za 5-7 zł to jak w mordę strzelił 6*8 to 48 zł. A  tak jak koledzy piszą że nawozy oparte na aminokwasie za 17-18 zł gdzie dawka zalecana to 2kg. to wychodzi 10 zł różnicy na korzyść aminokwasów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Jakie nazwy handlowe mają te preparaty oparte na aminokwasach?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieksolec    0

Ja od dwóch sezonów stosuje Sol-Vity z Solmag Agro.

Z efektu jestem zadowolony. Zawierają aminokwasy i witaminy i dobre cenowo.

I co najwazniejsze doradca nawozowy odbiera telefon i mozna pytać co jak i kiedy i facet wie co mówi.

mają taki nawóz miedziowo manganowy ze srebrem na zboża. Po opryskaniu efekt był i plon jakościowo dużo lepszy.

U nas 18 stopni mrozu i zero śniegu niestety. Ciekawe czy rosliny dobrze przezimują :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ja tylko dr green z tych bardziej popularnych znalazłem. Niech inni się wypowiedzą na ten temat bo uważam ze jest bardzo ciekawy a za bardzo nikt o tym nie pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Zamawiacie je przez internet czy na składach w Waszych okolicach mają? W mojej ciężko o takie wynalazki, prawie sami mało rolni (1-5 ha) i nie ma z kim pogadać nawet o konkretnych rzeczach, jakiś nowościach itp, bo wiadomo broszurka swoje, a doświadczenie swoje.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieksolec    0

No właśnie. Każdy coś tam stosował to i doświadczenie kazdy jakies ma. Mozna wspólnie coś obmysleć co by było dobrze, skutecznie i tanio.

Ja mam sprawdzone te i cos tam wiem.


Ja dzwonię do nich bezposrednio i co ważne doradzają jakie.a z których na dany czas zrezygnować bo nie przyniosą efektu w tym czasie. Zamawiam i na drugi, trzeci dzień mam na gospodarstwie. I można zamówić każdą ilość.

Brakło mi na drugi zabieg to i 5L mi przysłali bez liczenia za przesyłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To pochwal się co planujesz z tą kukurydzą może wspólnie opracujemy plan doskonały :P

(ile zabiegów, co dokładasz (siarczan, chemia) , i czy planujesz trochę makro podać wspólnie z mikro ) 

 

Z tą ceną to tak nie szalej bo to zależy od tego jaki nawóz stosujesz, jeśli najbardziej popularnej odżywki na rynku producent zaleca 6-10l, a kupisz ją za 5-7 zł to jak w mordę strzelił 6*8 to 48 zł. A  tak jak koledzy piszą że nawozy oparte na aminokwasie za 17-18 zł gdzie dawka zalecana to 2kg. to wychodzi 10 zł różnicy na korzyść aminokwasów :)

Czy Ty jesteś poważny, tak drogo? ;)

Dobra a mówiąc poważnie to nie wypowiadam się tu w imieniu firmy (jak Ty), mówię tu prywatnie. W większości upraw robię 2 zabiegi dolistne (najczęściej przy okazji zabiegu na fungi czy insekty) i cała gama nawozów mineralnych bo jak sam wiesz żadne nawożenie dolistne nie daje efektów jeżeli zawali się nawożenie doglebowe. Ile to mnie kosztuje to już moja tajemnica, i tak okoliczni rolnicy uważają że się nie opłaca, a zbieram 2-3 razy więcej na najsłabszych glebach :)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

No właśnie. Każdy coś tam stosował to i doświadczenie kazdy jakies ma. Mozna wspólnie coś obmysleć co by było dobrze, skutecznie i tanio.

Ja mam sprawdzone te i cos tam wiem.

Ja dzwonię do nich bezposrednio i co ważne doradzają jakie.a z których na dany czas zrezygnować bo nie przyniosą efektu w tym czasie. Zamawiam i na drugi, trzeci dzień mam na gospodarstwie. I można zamówić każdą ilość.

Brakło mi na drugi zabieg to i 5L mi przysłali bez liczenia za przesyłkę.

 

A jak wychodzi cenowo ten Sol-Vit bo na ich stronie nie ma cen? I czy można, tak jak koledzy wyżej pisali domieszać do tych aminokwasów jakieś pojedyńcze odżywki np. z Intermagu?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieksolec    0

Ja brałem taki zestaw:

Solvit amino zboża w dawce 5 kg ha za 5 kg wychodzi 24 zł i co ważne siarczanu zamiast 15kg dajemy połowę mniej bo solvit ma 13% więc wychodzi tanio.

a w drugim zabiegu dałem Solvit CuMn nano premium w dawce 1L cena 38,50 zł za 1 litr efekt bardzo dobry lub mogłem dać Solvitu KALIONA 2kg za 16 zł tez z aminokawsami i witaminami.

Tak mozna mieszać z innymi firmami. Na rzepak dawałem ich bor 210g w kg i plonovit z Intermaga a mogli powiedzieć że nie i zaproponowac swój amino na rzepak.

Najlepiej do nich dzwonić, przygotują program na daną uprawę i podpowiedzą co z czym i kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yelp    2

Jakie nazwy handlowe mają te preparaty oparte na aminokwasach?

Przy liczeni odnosiłem się do wspomnianego wcześniej Dr-Greena, dla mnie osobiście faworyt na rynku. 

Nie mniej jednak chyba każda firma produkująca nawozy dolistne ma w ofercie nawozy oparte na aminokwasach.

 

Wykorzystuje ktoś nawozy Dr green do innych uprawa np. warzywa?

Technologi wprawdzie nie znam, bo to "tajemnica".

Ale znam gospodarstwo które uprawia groch groszek itp. w sumie ok.1000 ha

i wiem że podstawą odżywiania dolistnego jest Dr-Green Warzywa 

 

Ja tylko dr green z tych bardziej popularnych znalazłem. Niech inni się wypowiedzą na ten temat bo uważam ze jest bardzo ciekawy a za bardzo nikt o tym nie pisze

Tak jak ktoś wcześniej napisał, rynkiem rządzi marketing. I często dobry produkt to nie ten najczęściej stosowany, reklamowany czy ten do którego dostaniesz wiaderko ( sorry ale do dziś mnie prześladują żółte wiaderka :)

Dlatego uczmy się czytać składy, i co najważniejsze 3 razy pomyśleć zanim zastosujemy (co chcemy osiągnąć > jak to zrobić > potem już tylko zrobić ).

 

Nawet najlepsze nawozy podane w kiepskim terminie czy też w zły sposób zamiast przynosić korzyści mogą przysporzyć tylko strat.

Z drugiej strony najtańszymi nawozami,nawet tymi wątpliwymi jakościowo można uzyskać świetne efekty jeśli zastosujemy je rozważnie i z głową.

Dlatego jeszcze raz namawiam do myślenia i odpowiedzi na pytanie po co stosujemy, przy czym odpowiedz bo sąsiad pryska albo bo tak napisali nie jest odpowiedzią. I np. siarkę podajesz bo wchodzi w skład białka bez którego w oczywisty sposób nie ma rośliny. Teraz tylko odpowiesz sobie na pytanie kiedy roślina musi zbudować te białka i już wiesz kiedy siarka ma być dostępna. Teraz tylko trochę wiedzy na temat chemii - wymywanie kompleks sorpcyjny etc. i decyzja czy podać ją wcześniej pod korzeń, może pogłównie albo dolistnie.I w zasadzie jesteś już w domu :))

( zaznaczam że jest to duże uproszczenie, każdy z pierwiastków pełni często wiele funkcji w roślinie,które zmieniają wraz z terminem stosowania  )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid35123    1

A jezeli do nawozow dolistnych nie posiadajacych w skladzie aminokwasow dodac jakis produkt aminokwasowy to bedzie taki sam efekt jak juz gotowy nawoz oparty na aminokwasach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Ja tylko dr green z tych bardziej popularnych znalazłem. Niech inni się wypowiedzą na ten temat bo uważam ze jest bardzo ciekawy a za bardzo nikt o tym nie pisze

Polskich producentów tego rodzaju produktów nie znam. W tej dziedzinie prym wiodą  Francuzi, Niemcy FCA. Sanovita, Ilsa, Natural Crop. Opinie są różne jak wielki świat. Ja jestem do tematu sceptyczny. Stosowałem ale się nie przekonałem.  Stosuje inne metody profilaktyki mikroelementowej. Tego rodzaju wynalazki w Polsce dopiero raczkują nie to co na zachodzie.  Może za parę lat spróbuję  jak dopracują  składy, formulacje i wkleją to w indywidualne programy nawożenia. A na dzień dzisiejszy traktuje to bardziej jako ciekawostkę z potencjałem do rozwoju. 

a co sądzicie o yaravita rzepak i zboże ?

 

Do najtańszych nie zależą. Skład i formacja dopracowana,  to produkty które moim zdaniem warto brać pod uwagę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do nawozów dolistnych a dokładniej biostymulatorów zawierających aminokwasy z linii Elvita mogę polecić Elvitę Amino. Dawkowanie od 2 do 2,5l/ha.

W wielu klientów sprawdziły się kombinacje z odżywkami w proporcji 0,6l Elvita Amino + odżywka. Najczęściej polecam mieszaniny z elvitą zboże, elvitą kukurydza i elvitą rzepak.


Zapraszam na www.elvita.com.pl

Jesteśmy na facebooku http://on.fb.me/1C8oi19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14
np. siarkę podajesz bo wchodzi w skład białka bez którego w oczywisty sposób nie ma rośliny. Teraz tylko odpowiesz sobie na pytanie kiedy roślina musi zbudować te białka i już wiesz kiedy siarka ma być dostępna. Teraz tylko trochę wiedzy na temat chemii - wymywanie kompleks sorpcyjny etc. i decyzja czy podać ją wcześniej pod korzeń, może pogłównie albo dolistnie.I w zasadzie jesteś już w domu :))

( zaznaczam że jest to duże uproszczenie, każdy z pierwiastków pełni często wiele funkcji w roślinie,które zmieniają wraz z terminem stosowania  )

 

 

 

No i fajnie napisane :)

Prosba moja taka i sadze ze bardzo duzo osob by to wykorzystalo mianowicie chodzi mi o to czy ktos posiada rozpisane wlasnie jakie zastosowanie i kiedy najlepiej zastosowac dany pierwiastek.

Edytowano przez qba333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

a co sądzicie o yaravita rzepak i zboże ?

 

Stosuje yaravita zboże ładnych parę lat i mogę śmiało polecić tę odżywkę. Ja płacę za nią 23 zł za litr i myślę że ta odżywka jest warta swojej ceny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

A słyszał/stosował ktoś nawozy dolistne wuxal firmy F&N Agro ? Planuje kupić parę litrów na próbę i chciałbym usłyszeć wasze opinie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Co sądzicie o produktach osd nawozy dolistne?

Używacie do rzepaków i pszenic tytanitu albo krzemu? Jakieś zauważalne efekty są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Ja w tym roku będę stosował nawozy dolistne z firmy agreko. Skład mają bardzo dobry, wszystkie mikroelementy oprócz boru zostały schelatyzowane a i cenowo wypada bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrek87    1

Ja również stosuję u siebie nawozy dolistne, NPK , aminokwasy i mikroelementy. Przeważnie staram się stosować płynne wieloskładnikowe, wiadomo bor podaję sam jeśli chodzi o rzepaki tak mam wypraktykowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A słyszał/stosował ktoś nawozy dolistne wuxal firmy F&N Agro ? Planuje kupić parę litrów na próbę i chciałbym usłyszeć wasze opinie 

bardzo słabe, stosowałem ładnych parę lat temu, w  tamtym roku kupilem Mikro dość drogie ale  nie jestem zadowolony z niego, Jest on drogi, koledzy stosuję i namówili mnie, a te zwykłe gotowe  to słabizna totalna.

jeszcze siarkę brałem od nich, ale nie specjalnie.

Tytanie stosowałem z 3 lata i odpóściłem nie na sensu dla mnie. 

Z krzemem z Hemirolu robiłem w tamtym roku próbę, dostałem go za darmo na 16 ha,  i powiem że była różnica, pszenicą ładniejsza  bardzo równa,

 Potem dałem krzem  2 raz z Inrermagu, to różnic nie zauważyłem.

Krzem będę w tym roku stosował jednak.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yelp    2

A jezeli do nawozow dolistnych nie posiadajacych w skladzie aminokwasow dodac jakis produkt aminokwasowy to bedzie taki sam efekt jak juz gotowy nawoz oparty na aminokwasach??

Zdecydowanie NIE, 

chociaż efekt będzie na pewno lepszy niż w wypadku podania samej schelatyzowanej formy.

W opisanym przez Ciebie wypadku aminokwasy zadziałają w większym stopniu nie jako nośniki mikro,a jako prekursory produkcji niektórych enzymów czy hormonów.

 

a co sądzicie o yaravita rzepak i zboże ?

 

W całym gąszczu miliona podobnych produktów, ten zasługuje na uwagę. Może nie na 1 miejscu, ale w pierwszej 3 na pewno ma mocną pozycję.

Jakość to po pierwsze, skład to po drugie, gorzej z ceną ( chociaż do tej firmy na T im jeszcze daleko :P )

 

 

No i fajnie napisane :)

Prosba moja taka i sadze ze bardzo duzo osob by to wykorzystalo mianowicie chodzi mi o to czy ktos posiada rozpisane wlasnie jakie zastosowanie i kiedy najlepiej zastosowac dany pierwiastek.

 

 

Nie sądzę że takie (wyczerpujące opracowania są. Jest zbyt wiele zmiennych - woda, temperatura, gleba,faza rozwojowa....

w zasadzie trzeba by opracować po kilka wariantów dla każdego pierwiastka,każdej fazy,każdej rośliny ....

Kluczem jest zrozumienie rośliny i jej fizjologi. Tutaj polecam prace pod redakcją prof. Jabłońskiego i prof. Budzyńskiego.

Na uwagę również zasługują Panowie Sczepaniak i Grzebisz. 

 

A słyszał/stosował ktoś nawozy dolistne wuxal firmy F&N Agro ? Planuje kupić parę litrów na próbę i chciałbym usłyszeć wasze opinie 

 

Lepsze to niż nic, jak dla mnie niczym się nie wyróżnia i nie przykuł mojej uwagi ...

 

Co sądzicie o produktach osd nawozy dolistne?

Używacie do rzepaków i pszenic tytanitu albo krzemu? Jakieś zauważalne efekty są?

Moim zdaniem, produkt jeden z miliona które w składzie ma zero zero nic, niczym się nie wyróżnia. 

w zależności od produktu różny producent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

@yelp a poleciłbyś jakieś płynne nawozy zawierające mikroelementy, nie odbiegające jakością od yaravita zboże i żeby ceny też nie odstraszały? Bo chciałbym w tym roku wziąć na próbę jakąś inną odżywkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj