Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek73    579

Ja Dr  Greena  drugi sezon stosuję, ale jeszcze dodaje z Intermagu, Chemirolu i inne jakieś.

Potas zastąpiłem siarczanem potasu, po 6,5 zł/kg  i dodaje po 2 kg po 2 oprysku oprysku. Dr kupuję po 15-17 zł/kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

mieto35 ja w nowym sezonie będę stosował ich nawozy, ogólnie wśród znajomych reakcje pozytywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ja Dr  Greena  drugi sezon stosuję, ale jeszcze dodaje z Intermagu, Chemirolu i inne jakieś.

Potas zastąpiłem siarczanem potasu, po 6,5 zł/kg  i dodaje po 2 kg po 2 oprysku oprysku. Dr kupuję po 15-17 zł/kg.I j

I jak oceniasz działanie poszczególnych nawozów?  Patrzac na skład i cene dr green intermag bije kilkukrotnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Panowie analizowałem teraz ceny i składy naowzów dolistnych kilku znanych firm miedzy innymi: plonovit zboża, foliq, basfoliar, agroleaf, kristalon pomarańczowy yary oraz dr green. Doszedłem do wniosku że dr green bije wszystkie te nawozy dolistne na głowe jesli chodzi o cene i zawartość mikroelementów. Dodatkowo mikroelementy są zawarte w formach aminokwasów czyli najlepiej przyswajalnych mikroelementów na rynku. Jakie macie własne spostrzeżenia odnośnie nawozów dolistnych? Stosował ktoś nawozy dr green ? W jakiej cenie nabywaliście? Ja znalazłem po 86 zł za 4 kg.

 

 

Chyba coś źle zrozumiałeś, nie ma czegoś takiego jak mikroelementy w formie aminokwasów. Mikro swoją drogą, a aminokwasy drugą. Mikro i inne składniki mogą być podawane z aminokwasami, efekty są bdb bo przyśpiesza pobieranie i dodatkowo działa na roślinę antystresowo.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Oglądałem na yt filmik o tym albo gość coś źle wytłumaczył ale źle coś zrozumiałem jutro skoryguje to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Widać różnicę  po nich, a po innych tak sobie. Tylko że ja stosuję z  4 firm, ale  w  tym sezonie mikro  tylko z Dr, a PK  różnie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Jaki jest koszt np dg green zboza? Do tej pory stosowalem proleaf max i jestem zadowolony.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Podam namiar, bo tu jest przedsatwicielka  firmy która mnie bardzo molestowała  w tym roku żebym z nią wszedł w  układ, ale ja biorę od jej kolegi z  biura więc nie skorzystałem z jej usług.

 

Jestem pracownikiem firmy Termo Eko Energia Sp. z O.o., która jest producentem nawozów marki Dr Green, które Pan stosuje sądząc po wpisach na forum.

Jesteśmy zainteresowani współpracą z Panem dlatego też uprzejmie proszę o przesłanie numeru kontaktowego do Pana.

 

W razie pytań służę pomocą.

 

 

Pozdrawiam,

 

Marlena Poznańska

Specjalista ds. sprezdaży i obsługi klienta

 

tel. 695-802-530

m.poznanska@dr-green.pl

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Zboża      17

rzepak     17

burak       17

start czyli fosfor 15

Energy  czyli potas  13

 ceny za 1 kg brutto z dostawą  do domu. nie ważne jakie opakowania 12 kg czy 4 kg.

Właśnie widzę że na fakturze podpisała się Pani Marlena.

W przyszłym roku prawie wszystko od nich biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Cenowo wychodzi podobnie do ProLeaf MAX. Ja za 1 litr płaciłem 18zł. Green ma więcej składników i w większych ilościach.

W tym roku może i ja spróbuję.

 

Ile razy stosujecie mikroelementy? Ja raz, razem ze skracaniem. W tym roku może drugi razy zastosuję razem z zabiegiem fungicydowym na flagowy.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

4-5 razy z 4-6  rodzai w jednym opryskiwaczu. Ilosć srodków na raz wlanych do opryskiwacza do 10 rodzajów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

W zbożach 3 razy wjechać z mikro wypada

Wspomniany Proleaf Max 2 razy po 1,5 l + Mn na flagę

Rzepak podobnie ale 3-4 boru na dodatek 

Co do mieszanin zbiornikowych pewnie, że można mieszać mnóstwo środków ale trzeba to robić z głową aby kisiel nie wyszedł. 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Zboża na jesieni tez pryskacie?

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yelp    2

Chyba coś źle zrozumiałeś, nie ma czegoś takiego jak mikroelementy w formie aminokwasów. Mikro swoją drogą, a aminokwasy drugą. Mikro i inne składniki mogą być podawane z aminokwasami, efekty są bdb bo przyśpiesza pobieranie i dodatkowo działa na roślinę antystresowo.

 

A tak uściślając ...

Aminokwas jest nośnikiem mikro, co sprawia że jest szybciej pobierany, w większej ilości, roślina nie traci energii na "rozpakowanie" mikro z chelatu, jest wbudowywany w roślinę w przeciwieństwie do gromadzącego się w glebie chelatu. 

To podstawowe różnice,jeśli kogoś interesują szczegóły służę pomocą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

A tak uściślając ...

Aminokwas jest nośnikiem mikro, co sprawia że jest szybciej pobierany, w większej ilości, roślina nie traci energii na "rozpakowanie" mikro z chelatu, jest wbudowywany w roślinę w przeciwieństwie do gromadzącego się w glebie chelatu. 

To podstawowe różnice,jeśli kogoś interesują szczegóły służę pomocą. 

Stosowałeś może jakieś aminokwasy masz porównanie? Zastanawiam się jakie odżywki wybrać na bieżący sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A tak uściślając ...

Aminokwas jest nośnikiem mikro, co sprawia że jest szybciej pobierany, w większej ilości, roślina nie traci energii na "rozpakowanie" mikro z chelatu, jest wbudowywany w roślinę w przeciwieństwie do gromadzącego się w glebie chelatu. 

To podstawowe różnice,jeśli kogoś interesują szczegóły służę pomocą. 

No teraz to brzmi sensownie.

 

Ja u siebie stosowałem aminokwasy, i w przyszłym roku będę ich dawać jeszcze więcej. 0,5-1l aminokwasów do tego połowa dawki odżywek i efekt znacznie lepszy niż max dawka odżywek.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Z jakiej firmy stosujesz te aminokwasy? Czemu mieszasz je ze zwykłymi odżywkami nie lepiej same aminokwasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yelp    2

Stosowałeś może jakieś aminokwasy masz porównanie? Zastanawiam się jakie odżywki wybrać na bieżący sezon.

 

Rozumiem że masz na myśli nawozy oparte na aminokwasach. A w związku z tym że aminokwasy są nośnikiem, proponuje skupić się na tym co jeszcze jest w nawozie oprócz mikro. 

- Skład - suma mikro ( tylko pamiętaj żeby odjąć azot i siarkę ! które masowo daje się do nawozów dolistnych  )

- Stabilizatory pH - wiadomo niższe pH lepsze wykorzystanie

Można by to poszerzyć jeszcze o kofaktory kierunkowe, witaminy etc. 

 

A faworyta oczywiście mam, kilka postów wcześniej kolega KNORO93 policzył i odpowiedz zdaje się być oczywista :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yelp    2

Nie wiedziałem, że badasz próbki swoich roślin w OSCHR pod względem zawartości mikroelementów?!? bo jeśli nie poddajesz próbek analizie laboratoryjnej to nie wiem skąd twoje rewelacje?   Pewne jest jedno, każdy będzie bronił swoich racji czy zapytasz faceta z Intermaga czy Adobu czy gościa z Azelisa każdy będzie bronił swoich racji, i zachwalał swoje metody kompleksowania mikroelementów. Tym rynkiem rządzi marketing. 

Zwracaj uwagę na koszty. Niejednokrotnie warto kupić tani produkt na bazie łatworozpuszczalnych soli niż produkt na bazie aminokwasów. Odpowiednia dawka daje te same rezultaty pod względem jakości i plonowania niższym kosztem. Tak więc pamiętaj że marketing potrafi ogłupieć.  

Prawie pod każdym względem popieram kolegę -propaganda, każdy ciągnie do swojego etc. 

nie mniej jednak zauważ/cie że prod. oparte na aminokwasach nie gwarantują, a umożliwiają osiąganie lepszych wyników. 

Tak jak nowe odmiany rzepaku czy pszenicy, możesz zebrać 12t/5t ale nie musisz,szczególnie jak coś po drodze spie****

Produkty mają olbrzymi potencjał ale do tego potrzebny jest jeszcze ktoś kto Ci podpowie co z czym kiedy i po co ...

Czasy nawożenia odżywkami które w składzie mają zero zero nic, i które stosował dziadek to i ja "popryszcze"  powoli dobiegają końca. 

 

 

oparte na aminokwasach maja sladowe ilosci mikro

 

Drogi Panie SUNF,

internet jest wprawdzie miejscem gdzie każdy może wyrazić swoją opinię, ale Twoje twierdzenie brzmi podobnie do  "czerwone samochody są szybsze" i zakrawa o kpinę. I zapewniam Cię że czarne samochody mogą być równie szybkie, i nawozy dolistne oparte na aminokwasach mogą ( i często mają) skład o wiele bogatszy niż te oparte na chelatach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj