Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krzychu13    0

Wita, zamierzam pryskać jęczmień jary herbicydem Mustang Forte + Insol3 +mocznik 15%. Mogę zastosować taką mieszankę? Nic sie nie stanie jak zmieszam herbicyd + dolistny? ile mam dać moczniku aby uzyskać 15% roztwór na 300l wody?

Jednego dnia daj dolistne a następnego zastosuj  herbicyd da to pozytywne działanie, a mocznika daje się ok.8 kg na 100 L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Dając w pierwszym zabiegu herbicyd, a następnego dnia dolistny, to nie zahamuje działania herbicydu? 8kg mocznika, to nie za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Ile mogę dodać mocznika do PLONVITu NITRO 31/12/10 w fazie liścia flagowego w pszeżycie? 12 kg nie za dużo w połączeniu z azotem z plonvitu? 300L/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

z herbicydami nie poleca sie mieszac czegokolwiek.

 

Dzisiaj byłem w centrali nasiennej i sprzedawca powiedział mi, że można mieszać prawie wszystkie herbicydy z nawozami dolistnymi, oprócz Linurexu, ponieważ nawóz dolistny osłabi jego działanie.

 

 

Czy mogę już wjeżdżać z Mustangiem Forte w jęczmień, piszą że od fazy 4 liści właściwych do fazy drugiego kolanka. Tak wygląda mój jęczmień post-136561-0-79531100-1431698827_thumb.jpgpost-136561-0-33598000-1431698840_thumb.jpgpost-136561-0-82743600-1431698851_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf21    0

witam mam pytanie czy moge mieszaćpume + granstar z nawozem dolistnym ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Jakie korzyści wpływają gdy zastosuje siarczan magnezu w jęczmieniu jarym do insolu 3 i mocznika? Ile dać go w kg na beczkę 300l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67
Napisano (edytowany)

Mam pytanie dla bardziej zorientowanych w temacie ode mnie,

Czy mogę połaczyć razem plonvit opty, tytanit i Falcona? bo na stronie intermagu 

nie ma w tabeli mieszania nic o Falconie.

A i jeszcze do tego Cerone.

Edytowano przez piotrczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Potrzebuje szybkiej odpowiedzi, chce jutro popryskać jęczmień jary Mustangiem i nie wiem czy mogę zaraz po pryskaniu wjechać Pumą, czy muszę odczekać kilka dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, czy mangan na kłos w jęczmieniu ozimmy oraz pszenżycie to dobry pomysł? miedź podobno szkodliwa na kłos więc zostawię na jesień na pszenice aby budowała mocny dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

 

Potrzebuje szybkiej odpowiedzi, chce jutro popryskać jęczmień jary Mustangiem i nie wiem czy mogę zaraz po pryskaniu wjechać Pumą, czy muszę odczekać kilka dni?

Ja bym odczekał parę dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja pryskam mieszankę akurat mustanga i pumy i nic się nigdy nie działo. Ani chwastów dwuliściennych ani jednoliściennych. Ale jak ktoś ma czas biegać co kilka dni opryskiwaczem to proszę bardzo...

  • Like 1

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Ja pryskam mieszankę akurat mustanga i pumy i nic się nigdy nie działo. Ani chwastów dwuliściennych ani jednoliściennych. Ale jak ktoś ma czas biegać co kilka dni opryskiwaczem to proszę bardzo...

 

Dziękuję za odp. Co myślicie o takim nawożeniu na jęczmień jary- Insol 3 1l+ 13kg mocznika +siarczan magnezu 5kg + tytanit 0.2 /ha Dodać coś, czy może ująć w tej mieszance?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Przedwczoraj pryskałem jęczmień jary w fazie krzewienia 5% mocznika 5% siarczanu Mg siedmiowodnego 2l insolu 3 oraz resztki chelatu Cu z intermagu. W miejscu gdzie zapchała sie dysza i zatrzymałem się żeby to udrożnić spaliło jęczmień a sądziłem że to niezbyt stężona mieszanka.

Do jednego z opryskiwaczy dodałem CCC żeby sprawdzić czy będzie jakaś reakcja

 

po mojej mieszance jęczmien pieknie zielony, krzewi się, żadnych przypaleń. Użyłem 250l wody więc wyszło 12,5kg mocznika i 12,5kg siarczanu Mg.

Ilość mocznika zależy od fazy rozwojowej zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Jaki polecacie antywylegacz na jęczmień jary? Czytałem etykiete CCC i nic nie jest wspomniane o jeczmieniu jarym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Właśnie przed chwilą pryskałem takim zestawem plus jeszcze mikro i cerone. Żadnych efektów ubocznych się nie spodziewam:)


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyt    3

Czytałem że propikonazolu nie można mieszac z azotami. Dlatego sie zastanawiam.


A jakie dawki stosowałes?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja menare stosuje od zeszłego roku. Do tego mocznik, siarczan i jeszcze troche mikro i jest bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaszko    14
Napisano (edytowany)

Witam chcę w sobotę pojechać jęczmień jary taką mieszanką 25kg mocznika + 12kg siarczanu + 1 litra yara vita zboże + 1 litr tilt turbo + cyperkill i 300 litrów wody na hektar. Chyba nie powinno to przypalić jęczmienia jarego?

Edytowano przez michaszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyt    3

Nie powinno, ale ja bym zmniejszył dawke mocznika lub pryskał poznym wieczorem jak jest chłodno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Koledzy chcę dokarmić 3 ha owsa tym co mi zostało z zeszłego roku oraz obecnego i aby mi tego wystarczyło to wychodzi mi 15 kg mocznika, 7 kg siarcznu magnezu i 1  kg kristalonu pomarańczowego na 1 ha na 300 l wody. Czy taki mix będzie dobry czy za słaby, dodam, że nie chciałbym już nic dokupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj