Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemek111447    141

Co 14 dni mozna stosowac nawozenie dolistne?Dałem tydzien temu 12,5kg mocznika,12,5kg siarczanu magnezu,5kg kristalonu zielonego i chce przy okazji skracania za tydzien dac 8kg mocznika,10 kg siarczanu magnezu i 5kg kristalonu zielonego ale czy 14 dniowy odstep wystarczajacy jest przy nawozeniu dolistny w dawkach jakie podalem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

mam pytanie, po jakim czasie od zastosowania herbicydu z zbozu ozimym mozna wysiac drugą dawkę nawozu-saletra amonowa-stosuje ją ktos w drugiej dawce? liczę na szybka odp,pozdrawiam forumowiczów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Kupiłem jakieś odzywki dolistne 18-18-18+mikro. Ile dodac do tego dodatkowo mocznika a ile siarczanu magnezu siedmiowodnego lub jednowodnego bo mam taki i taki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wiem ze do tego jeszcze troche czasu , ale jaka odzywke polecacie na lisc flagowy? z duza zawartoscia potasu czy podac zrownowazony jak teraz na 1 kolanko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maluch    4

Panowie czy 10kg siarczanu magnezu siedmiowodnego i 20 kg mocznika na 200litrów wody to nie za dużo na dokarmienie pszenicy ozimej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Ja jutro jade 20 kg mocznika 10 kg siarczanu magnezu siódemka 2 litry plonovitu zboza 200 ml tytanitu i to w miksturze 200 litrowej pszenzyto strzelanie w zdzblo bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko016    1

Zakupiłem dzś Tilt i Cerone 480 SL na przenicę unsure.png  czy do oprysku mogę dodać coś takiego jak z firmy Caldena, Agravita Complex ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

Ja jutro jade 20 kg mocznika 10 kg siarczanu magnezu siódemka 2 litry plonovitu zboza 200 ml tytanitu i to w miksturze 200 litrowej pszenzyto strzelanie w zdzblo bedzie

 

można to połączyć z środkiem na grzyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Nie wiem jak plonvit się zachowa, ale mocznik i siarczan plus grzyb wczoraj u siebie dałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
55diego55    35

witam panowie czy sam mocznik 25kg w 300l wody na 1ha to odpowiednia dawka na pszenżyto ozime?

zabieg ten wykonywac po deszczach czy jak się uda przed?

w ilu % moze wzrosnąć wydajność plonu na samym moczniku?

czy na pszenice ozimą też mozna stosować to w takich dawkach?

 

(pewien gość mi powiedział ze odkąd pamieta dokarmiał samym mocznikiem w takich dawkach co podałem wyżej i szacuje ze około 20% większa wydajność z ha prawda? czy to tylko pierdu pierdu ? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Zależy w jakiej fazie masz zboże. Im starsze tym mniejsze stężenie mocznika. Teraz w mojej pszenicy nie zaryzykowałbym więcej jak 20kg mocznika na 300kg wody oczywiscie do tego 15kg siarczanu magnezu siedmiowodnego. Oprysk najlepiej jak jest wilgotno, rosliny w pełnym turgorze ale suche i żeby przez kilka godz nie padał deszcz.

O ile wzrośnie plon to trudno powiedzieć. Przyjmując że zboże do wytworzenia plonu 1t ziarna ze słomą potrzebuje 25kg azotu to podając 20kg mocznika dajemy 9,2kg azotu. Ile może wzrosnąć plon?

Przy intensywnym dokarmianiu dolistnym mocznikiem zwiększa się presja chorób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Miesza ktos yara kukurydza z jakimis mikro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Wita, zamierzam pryskać jęczmień jary herbicydem Mustang Forte + Insol3 +mocznik 15%. Mogę zastosować taką mieszankę? Nic sie nie stanie jak zmieszam herbicyd + dolistny? ile mam dać moczniku aby uzyskać 15% roztwór na 300l wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Czyli jednak nie dawać dolistnego do herbicydu? Czyli ile dać kg mocznika na beczkę 300l? Mój znajomy stosuje herbicydy + dolistny, lecz nie jestem do końca przekonany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Przedwczoraj pryskałem jęczmień jary w fazie krzewienia 5% mocznika 5% siarczanu Mg siedmiowodnego 2l insolu 3 oraz resztki chelatu Cu z intermagu. W miejscu gdzie zapchała sie dysza i zatrzymałem się żeby to udrożnić spaliło jęczmień a sądziłem że to niezbyt stężona mieszanka.

Do jednego z opryskiwaczy dodałem CCC żeby sprawdzić czy będzie jakaś reakcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Ile dajecie kristalonu na 1 ha? Na opakowaniu pisze, że 0,2-0,4 kg na 100 l wody ale wydaje się to strasznie mało bo wychodzi około 1 kg na 300 l wody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj