Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

Gość   
Gość

Panowie mam pytanie do bardziej zorientowanych dzisiaj kupiłem nawozy dolistne i chce polecieć pszenice, pszenżyto takim koktajlem 5 kg mocznika, 5 kg siarczanu magnezu siedmiowodnego, 5 kg Rosasol 19-19-19 dodać coś jeszcze czy to wystarczy ?? To wszystko planuje dać z antywylegaczem 750 SL będzie wszystko wporządku ? W jakiej kolejności to wszystko wlewać do opryskiwacza żeby niebyło wybuchu :) Pewnie niektórych zdenerwuje tymi głupimi pytaniami za co z góry przepraszam ale dopiero zaczynam zabawe z nawozami dolistnymi i wole zapytać niż narobić sobie biedy :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Moik zdaniem dawania NPK w odżywkach nie ma sesu, chyba że widać typowe niedobory  , lepiej zainwestować w mikro składniki , bo własnie najwiecej tego roslinie brakuje , azot w postaci mocznika jest spoko ale jako dodatek na szybkie pobranie przez liscie

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jakie mikroelementy polecasz ?? Do tego co mam dodać coś .?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ogólnie nie mam jakiejś typowej firmy i produktów , głównie patrze na cene i skład mieszanki , najczesciej biore intermagu , ale tez rzepak plus taka odzywka , chociaż i tak moim zdaniem najlepiej kupować każdy pierwiastek osobno , Miedź , molibden , cynk , mangan, bor , z tego że wiecej dodaje boru na rzepak , a nie daje cynku , na pszenica znowu potrzebny jest cynk w wiekszej ilosci


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

dziś planuje opryska odżywkami na pszenżyto i czy takie dawki na 1 ha(230l wody/ha)- plonvit zboże 1,5l/ha + kristalon żółty 1kg + chelat manganu 0,5kg/ha + 10kg siarczanu + 0,2 l tytanit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Daje coś ten tytanit jak pszenicy nic nie brakuje? Zastanawiam się czy nie jest przereklamowany. Widział ktoś jakieś badania odnośnie tego środka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jutro pryskam antywylegaczem do opryskiwacza będe wlewał w takiej kolejności :
1.Mocznik 5kg
2.Siarczan magnezu (siedmiowodny) 5kg
3.Antywylegacz 750 SL 1 litr
4.Rosasol (19-19-19) 5kg
Wszystko będzie dobrze niezetnie mi się to w opryskiwaczu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Na jaką ilość wody? W zeszłym roku na 250l wody dałem 15kg mocznika, 12kg siarczanu Magnezu 7wodnego, 2l insolu3, 2l antywylegacza 675sl, 1l bumper super, i 0,4l corbel. Było wszystko dobrze. Nie ścieło sie i pszenica nie przypalona

 

 

 

 

W tym roku będzie podobna "zupa"

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli kolejność dobra ?? Dawek niezwiększe już bo wszystko mam kupione na takie dawki a potem by mi brakło ale następnym razem prysne już większa ilością mocznika i siarczanu, to wszystko na 300l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

drogie jest adob mikro i czy dobre to jaka cena 5 litra czy polecanie coś innego jesli chodzi o mikro składniki ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Daje tytanit i to sporo , kiedy poparzyłem kukurydze i to dosyc mocno dzień po zastosowałem tytanit w ciągu tygodnia była nie do poznania - te przypalenia , kawałek nie opryskałem  żeby porównać , i tam trwało to 2 tyg


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Zboża to kelpak i asahi jak slabe po zimie, a tak to octan cynku.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1370

Jutro pryskam antywylegaczem do opryskiwacza będe wlewał w takiej kolejności :

1.Mocznik 5kg

2.Siarczan magnezu (siedmiowodny) 5kg

3.Antywylegacz 750 SL 1 litr

4.Rosasol (19-19-19) 5kg

Wszystko będzie dobrze niezetnie mi się to w opryskiwaczu??

 

1 Siarczan

2 Mocznik

2 Rosasol

4 Antywyleczacz

 

Ładuj w takiej kolejności.

 

Ja dzisiaj skromnie 15kg siarczanu + 3kg OSD Mineral na ha.

Edytowano przez jajonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Już pole opryskane i wszystko było git ładnie wszystko się rozpuściło :)
A wlewałem w takiej kolejności co podałem.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Z tego co się orientuję to YARA ma wysoki skład ale niestety nie jest w chelatach i zrezygnowałem z ich nawozów. Kupiłem PROLAF MAX z firmy PROCAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Chelat też nie jest taki rewelacyjny, Ja teraz przeszedłem na aminokwasy, Po tamtym roku zobaczyłem różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie wszystkie składniki występują w formach schelatyzowanych.

A co do aminokwasów się zgodzę, zdecydowanie ciekawsza wersja od stosowania np mocznika dolistnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Chelat też nie jest taki rewelacyjny, Ja teraz przeszedłem na aminokwasy, Po tamtym roku zobaczyłem różnicę.

Co uzyc na kukurydze i pszenice oz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Chelaty powinno się stosowac w poczatkowym okresie wzrostu roslin, dalej amino... taka jest biochemia roślin , co do Mikro Ten z ProCam  jest ok mają drugi Micromax 15kg 280 zł trzeba rozpuszczać w ciepłej wodzie ale także jest ok.

 

Generalnie wolę sypkie bez N iS gdyz makro to daje pod korzeń a mikro w liść. 

Drugim waznym okresem jest liśc flagowy który odpowiada za nalewanie ziarniaków w kłosie i tu fungi +mikro jak flaga jest zdrowa to plon będzie .... Strosowanie Mikro 1 raz mija się z celem na 1 ha pełna dawka mikro na 8t pszenicy to 4l tego siuwaksu z Procamu w płynie Prealf Max 160 zł-10L 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Co uzyc na kukurydze i pszenice oz

 

Teraz te stosuję http://drgreen.63478.v.tld.pl/zboze-1/  DR GREEN  cena od 15 zł/kg i to podstawowe odżywki w tym roku, ale też stosuję z  Intermagu i NAVI Mikro, a i Chemirol mi coś przywiózł, jeszcze może z dalgety  zastosuję.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj