Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
knoro93    215

Jak bedzie jutro pogoda i nie bedzie wiatru to planuje dac 10 kg siarczanu magnezu 0,7 l ccc na dokrzewienie 2 litry plonovit zboża oraz 2 kg plonovit opty może dorzuce jeszcze pare kg mocznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

Chcę kupić mikroelementy z intermagu miedź,cynk,mangan,molibden,tylko nie wiem czy kupić to w formie chelatów czy w zwykłej formie?Proszę o szybką odpowiedź.

P.S.chelaty są dwukrotnie droższe.

 

chelaty są lepiej przyswajalne i dajesz je w mniejszej dawce. Stąd taka cena..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2414

Koledzy planuję na sobotę dać z 20kg mocznika, 10kg siarczanu magnezu siedmiowodnego i dorzucić jakiś nawóz w płynie - na noc z soboty na niedzielę zapowiadają 0 stopni, wg mnie może być -1 stopień - mogę opryskiwać bez obaw? Jaka powinna być minimalna temperatura podczas oprysku? Oprócz tego mam nawóz dolistny z agroloku - Elvita - stosował ktoś to? Można to łączyć z mocznikiem i siarczanem magnezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem Sol-Vit amino zboża i MnCu nano premium. www.solmag.pl Do tego 15kg mocznika i siedmiowodny siarczan magnezu ale połowę dawki.

Ostatnio efekt był widoczny gołym okiem.Cena dobra. i przywożą na miejce.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na samym moczniku przy 15 kg będzie ładny efekt.

ja raz miałem byle jaką pszenicę, zaczeła żółknąć, dałem 30 kg mocznika i 400 litrów wody po trzech dniach zazieleniła się pięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Stosujemy nawozy dolistne , prawie w każdym zabiegu dodajemy siarczan magnezu , potem w zależności od rośliny zboża plus , pszenica dodatkowo mangan , jeczmień cynk , rzepak - rzepak plus i do tego bor


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tak, to było na polu co pierwszy raz miałem, koniec krzewienia-początek pierwszego kolanka.. Z 15 lat temu, tu ważne żeby było dużo wody i bardzo późnym wieczorem. Efekt warty podziwu.

Zrobiłem tak dwa razy i tak uratowałem ten kawałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Co sądzicie o nawozie AgroTop 15 18 18 warto go stosować, czy można dodać do niego siarczan magnezu.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie proszę o radę.

 

Czy takie rozwiązanie jest dobre?

mocznik + siarczan magnezu (siedmiowodny) + 1,5 l/ha PROLeaf MAX + (1,5 l/ha PROCAM BOR+ na rzepak)

 

czy widzielibyście ewentualnie braki w mikroelementach?

 

jak tam się sprawdzają produkty PROCAM (słyszałem że są dobrej jakości)?

 

czy może lepiej zastosować zalecane przez ProCam: 1kg Makro P + 1,5 l PROLeaf Max + (1,5 l Bor+ na rzepak) ?

 

wielu rolników doradza mi że jednak mieszanka - mocznik + siarczan magnezu + mikroelementy - jest najskuteczniejszym rozwiazaniem

 

praktyki nie mam wiec czekam na podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Kolego Jarek jak najbardziej dobre rozwiązanie. Ja również mam Proleaf MAX na ten sezon i Boru 1,5l dodatkowo na rzepak. Od kilku lat stosuje nawozy z Procamu i jest ok. Poczekaj z dolistnymi nawozami i zastosuj na T1 razem z fungicydem w tej mieszance. Jak chcesz w pełni pokryć zapotrzebowanie na pszenicy to musisz na T2 znowu dać 1,5l Proleafu. Siarczan magnezu złagodzi ci w razie czego poparzenia na roślinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Dziękuję ślicznie za podpowiedź.

 

Nie za dużo będzie w jednej mieszance fungicyd +  mocznik + siarczan magnezu + PROLeaf MAX + (PROCAM BOR+ na rzepak)?

 

Mój tata zawsze robił fungicyd + insektycyd a dożywianie osobno (nie koniecznie miał racje ale przyzwyczajenia pozostaja).

 

Jak możesz to napisz co by przemawiało za Twoim rozwiązaniem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

W zasadzie sporo razem. Jak masz takie możliwości i czas to lepiej podzielić i np. do fungicydu coś dodać a jak skracasz na kolanku to wtedy można by coś dorzucić. Ja np. w ubiegłym roku na T1 dawałem na części pszenicy Capallo, PROLEAF NEW, Moddus i CCC i było ok. W zasadzie to mocznik śmiało polecam bo dzięki niemu lepiej wchłonie roślina całą ciecz, ale nad siarczanem magnezu to bym pomyślał bo w Proleaf MAX jest 170g w litrze. To sporo. Tyle że znowu Mg brak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

niestety w mojej ulotce ProCam nie ma podanego składu PROLeaf Max (tylko jest napisane 21g Cu, 76 Mn, 26 g Cu i 5 g Mo)

 

z kolei oni mi polecają:

 

1,5 l PROLeaf Max + 1kg Makro P + (1,5 l Bor+ na rzepak)

 

masz może doświadczenie z takim zestawieniem?

nie za mało w nim azotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Azotu w dolistnych może wcale może nie być i im mniej tym lepiej bo jak nawet masz to małe ilości. Mocznika lepiej rozpuścić. Skład na 100% dobry i jak dasz 3l w dwóch zabiegach to full mikro i starczy. Dla mnie dzisiaj przywieźli 1000l Proleafu MAX i jest w nim też siarka jak wcześniej pisałem i to dużo. Makro P też dobry bo jak znam życie to prawie każdy ma niedobór fosforu w glebie tylko potasu pełno jak tnie się słomę. A i te gramy co mówisz to tyle jest w litrze. Litr waży 1.32kg więc nawozu jest w nim dużo. Dla porównania kupiłem kiedyś Florowitu ogrodniczego to 5l waży 5,5kg a Proleaf 5l waży 6,6kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

W intermagu od paru lat nawozy dolistne zawierają formułe CHAT. Z tego co wyczytałem to oznacza ze zawieraja dodatkowo aminokwasy witaminy i tytan i jest tez wzmianka że mikro sa łatwo dostepne dla roślin. Nie znalazłem natomiast info czy mikroelementy zawarte w tych nawozach dolistnych są w formie chelatów ? Wie ktos cos na ten temat? Jak to jest z przyswajalnościa mikro z produktów intermagu tj. plnovit zboża czy też plonovit opty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Azotu w dolistnych może wcale może nie być i im mniej tym lepiej bo jak nawet masz to małe ilości. Mocznika lepiej rozpuścić. Skład na 100% dobry i jak dasz 3l w dwóch zabiegach to full mikro i starczy. Dla mnie dzisiaj przywieźli 1000l Proleafu MAX i jest w nim też siarka jak wcześniej pisałem i to dużo. Makro P też dobry bo jak znam życie to prawie każdy ma niedobór fosforu w glebie tylko potasu pełno jak tnie się słomę. A i te gramy co mówisz to tyle jest w litrze. Litr waży 1.32kg więc nawozu jest w nim dużo. Dla porównania kupiłem kiedyś Florowitu ogrodniczego to 5l waży 5,5kg a Proleaf 5l waży 6,6kg.

 

W ciągu wegetacji: 

Miedzi 35-80g/ha

Mangan 600-900g/ha

Cynk 200-600g/ha

Molibden 5-10g/ha

Bor 40-60g/ha

 

Co prawda trzeba odjąc od tego to co jest już w glebie i co jeszcze można dostarczyć minimalnie w odżywkach makro, ale i tak będzie brakowało Manganu i Cynku, także do 100% daleko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Jak narazie z tej firmy tez jestem zadowolony. Stosunek cena do jakosci bardzo pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

PROLeaf Max 1,5 l x 2

 

masz jakieś sprawdzone rozwiązania na dokarmianie dolistne (rzepak, pszenica)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Do kolegi Tomka. Przy 7t\ha roślina pobiera około: Cu-59.5g : Mo-7g : Mn-630g : Zn-455g : B-35g. Dając 3 litry Proleafu Max dostarczymy: Cu-63g : Mo-15g : Mn-228g : Zn-78g. Czyli Zn i Mn jest za mało ale część tych składników pobrana jest z gleby więc czy będzie to za mało nie wiem. Uważam że na rynku nic mocniejszego nie ma bo sam szukałem. Jak już ktoś chce koniecznie dostarczyć te 100% to dać 2 razy 2litry i do tego dorzucić czysty Pracam Mangan i Procam Cynk i po problemie. A tak w ogóle zna ktoś nawóz dolistny który ma mocniejszy skład? Sprawdzałem i nic nie ma, ani compo ani plonvit. Yara Mila ma większy skład ale co z tego jak dowiedziałem się że nie w Chelatach. Dodam że Cu, Mn i Zn są w tym nawozie skompleksowane aminokwasami i chelatem EDTA. I jeszcze jest aż 170g czystej S która nie jest podana w żadnej ulotce. Mam już zbiornik na podwórku stąd wiem.

Edytowano przez petro11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj