Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

Tomek90    2203

Zupełnie inne nawozy. Jeden głównie magnez i siarka, drugi azot i mikroelementy. Z mikroelementami lepsze yaravita zboże jak petro wyżej wspomniał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zeus    19

Czemu nie patrzycie na to czym dany pierwiastek w preparacie jest kompleksowany.Czy jest to wolny chelat bo powinien być to aminokwas najlepiej roślinny,ponieważ działanie tego jest bardzo szybkie na roślinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Pszenica średnio pobiera z 1tony: Cu8,5g :Mn90g : Zn65g :Mo1g: B5g. Rzepak 1tona: Mn140g: Zn100g: Cu22g :100g: Mo2g. Więc tak myślę że zastosuje Yara Vita na rzepak bo ma nieporównywalny skład do innych dolistnych. Jutro dowiem się jak tam ceny wyglądają to dam znać. Do tego dodam może czystej siarki z Yary tak żeby ciekawiej było. Są to chelaty więc nie ma problemu z przyswajaniem. Kolego Kacper zobacz skład plonvitu. Coś słabiutko tylko azotu dużo. Porównanie: INTERMAG PLONVIT ZBOŻE Cu11,7g YARA Cu50g, MgO 26g, YARA 250g, Mn14,3g Yara Mn 150g, Zn13 a YARA 80!!!g..... Proponuje do yarej dodać czystej siary pod nazwą YARA THRIOTRAC gdzie jest 200gN i aż 750g SO3 w l i już mamy nawóz dolistny nie do pobicia. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego ;) to w miejsce insolu wstawiam Yare i Yare thriotrac ;) Mam nadzieje że będą efekty w plonach ;)Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam !

Edytowano przez kacperbaldyga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

A ile kosztuję YARA  THRIOTRAC  bo ja kupiłem samą siarkę 80% po 16 zł/l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Koledzy trochę przereklamowałem chyba nawozy YARA bo właśnie dzwoniłem do agronoma z tej firmy i dowiedziałem się że skład faktycznie mocny ale to nie są nawozy schelatyzowane. To troche nieciekawie może być z przyswajalnością. Jednak zostanę chyba przy nawozach które stosuje od paru lat z firmy Procam i na ten sezon kupie od nich PROLEAF MAX. Przy 3litrach w zasadzie pokrywamy zapotrzebowanie w zbożach. Koszt litra około 15-16zł netto za litr. Dodam że miedź, mangan i cynk zostały skompleksowane aminokwasami i chelatem EDTA. Koszt litra yara na zboże to około 27netto. Jest teraz promocja i przy zakupie pakietu np. 100l dostajecie 5l za darmo. Ja biore 1000l więc mam dodatkowe 100. Jeszcze dodam że jeśli ktoś korzysta i zbiera punkty np. w agriclub to za każdą złotówke brutto do tego nawozu jest 1punkt. W moim przypadku za równowartość punktów będe miał kolejne 400zł do wykorzystania na nagrody. Mogę wziąć sobie np 2 karty orlenu po 200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Jaki skład mają te odżywki z ProCam bo nie mogę znaleść nigdzie. Myślałem też nad Yara bo ilość mikro wydawała się bd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te polskie nawozy z firmy solmag mają w sobie aminokwasy i mikro są chelatowane EDTA. na zboża płaciłem 4,45 zł za kg a dawki od 3 do 5 kg no i magnezu mają dużo. Nie miałem zbyt dużo funduszy na nawozy w zeszłym roku bo dokupiłem ziemię i kilka maszyn. Wiee poszukałem troche dłuzej niż zwykle, przeliczajac składy i te nawozy wyszły tanio i z fajnymi składami. troche sie obawiałem ale efekt był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem produkty Solmagu i znalazłem Solvit amino zboża...zawiera mikro i aminokwasy...może to będzie jakaś alternatywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Skład PROLEAF MAX : S170g/l, Mn76g/l, Cu21g/l, Mo5g/l, Zn26g. Miedź, mangan i cynk czyli mikroskładniki najważniejsze zostały skompleksowane aminokwasami i chelatem EDTA żeby umożliwić jak najlepsze przyswajania. 3litry pokrywa zapotrzebowanie na te mikroelementy. Na rzepak też ten sam daje tylko dokładam czystego boru 3litry na ha w dwóch dawkach. Cena PROLEAF MAX około 16zł netto za litr a BOR chelat 10zł za litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakobek    4

Stosował ktoś z was nawóz dolistny Ferti Agro jakie są wasze opinie o nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Skład PROLEAF MAX : S170g/l, Mn76g/l, Cu21g/l, Mo5g/l, Zn26g. Miedź, mangan i cynk czyli mikroskładniki najważniejsze zostały skompleksowane aminokwasami i chelatem EDTA żeby umożliwić jak najlepsze przyswajania. 3litry pokrywa zapotrzebowanie na te mikroelementy. Na rzepak też ten sam daje tylko dokładam czystego boru 3litry na ha w dwóch dawkach. Cena PROLEAF MAX około 16zł netto za litr a BOR chelat 10zł za litr.

Czyli 1.5l x 2 na zboza i rzepak tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

W związku z tym iż chcę ograniczyć przejazdy opryskiwaczem mam do was kilka pytań: - Cy mieszacie Bi58 z Tilt Turbo (insektycyd+fungicyd), jeśli można je łączyć to czy mogę dodać kristalonu żółtego do tego? - Czy mieszacie mocznik+siarczan magnezu 7wodny z odżywkami fosforowymi lub np kristalon żółty który ma fosforu 40? - tak samo mocznik+siarczan magnezu 7wodny+odżywka z cynkiem? - Czy mieszacie środek na grzyba Artea z odżywkami potasowymi? I jeszcze jedno pytanie: ogólnie odżywki mam już kupione ale jeszcze czegoś mi brakuje. Czy polecacie odżywki na zboża z Ekolistu czy może jednak z yary wybrać kristalon zielony. Dodam że kupiłem już kristalon brązowy, żółty, w drodze jest odżywka na kuku cynkowa, no oczywiście mocznik też będzie dany na kuku i zboża. A i jeszcze: czy tytanit z Intermag-u dany 0.2l na ha po 3 razy + odżywki daje jakiś lepszy efekt czy jednak darować sobie tytanit.??? Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zamówiłem Sol-Vit FOSFon NPK 9:55:7 +mikro,aminokwasy i witaminy. dam to na kukurydzę bo ponoć jak chłodno będzię to fosfor się blokuje. I kupiłem jeszcze Solvit BorCynk gdzie jest 150g boru i 70g cynku.  Yara troche za droga dla mnie jest. Podpowiedzcie prosze co by jeszcze dać na kukurydzę dolistnie ? Słabe stanowisko pod kuku mam. Wszystko co do gleby daje przelatuje jak przez sitko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Jak P i K to proponuje też z Procamu "PROLEAF MAKRO P". Skład to 10%N, 50%P, 6%K i mikroelementy w formie chelatów. Na ten rok mają go w nowej formule i łatwiej się rozpuszcza chociaż w ubiegłym dawałem i też było ok. To jest w proszku. Największy głód fosforu jest u większości więc polecam bo efekt będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

http://drgreen.63478.v.tld.pl/zboze-1/ 

Menu- program nawożenia-uprawy rolnicze= zboża- technologia nawożenia, dopiero wtedy wyskoczą składy odżywek.

Dzisiaj takie zamówiłem zboża

NAZWA  SO3  MgO  B
bor  Cu
miedź  Fe
żelazo  Mn
mangan Mo
molibden Zn
cynk Suma mikroelementów DR GREEN – Zboża  280,0 5,0 5,0 50,0 60,0 80,0 0,5 20,0  

 

po 17 netto,

start-NP- 12-60

energy, N K 10-40

QualityPK 50-34

Te są po 15 netto.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Myślę że P najważniejszy bo potas jak płodozmian odpowiedni i dajesz obornik albo tniesz słomę to na bank jest. P najdroższy i nie wiem czy próby robisz ale właśnie jego brakuje wszędzie. No ale jak uważasz.  Zazwyczaj jest albo dużo P albo K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

A nie lepiej kupić siarczan magnezu i do tego w zależności od potrzeb pszenicy czy rzepaku zrobić samemu odżywkę są chelaty miedzi, cynku itp. mikrovity. Ja chyba w tym roku tak będę robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Oczywiście że można mieszać, ale po to są gotowce żeby nie mieszać. W ubiegłym roku jak pisałem szedł u mnie PROLEAF NEW ale dodawałem CU i Zn oddzielnie a w tym roku mają np. PROLEAF MAX i wszystko wsadzili co trzeba, tylko bor dodam na rzepak. Np siarczanu magnezu nie daje bo próby robiłem to Mg aż za dużo u mnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APT    1

Dobre nawozy  proleaf i procam mag, w tym roku stosuje proleaf max na T1 dam 1,5 litra kupiłem 100 litrów i dodatkowo dostałem za złotówkę 5 litrów bo jakaś promocja trwa.

 


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Już mam 250l boru i jeszcze ma dojechać 1000l PROLEAF MAX. Będzie na dwie dawki w pszenice i rzepak. Do tego 100l dowiozą za darmo. Także w zasadzie z PROCAMU się opłaca. Już przy 100l 5 za darmo. To 80zł w kieszeni. Do kolegi wyżej. Zbieraj punkty w agriclub. bo ten nawóz też na punkty się łapie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj