Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

MultiEko    0

Z aminokwasami mamy nawóz Microcomplex MikroMax.

 

Zawiera:

Cu.......29

Mn.......100

Mo.......0,14

Zn........45

 

Aplikacja: 0,5-1l/ha (bardzo wydajny), cena przy detalu 14,50/l. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Multi Eko faktycznie błyszczy wiedzą. 

Aminokwasy a mikroelementy to całkiem dwie różne rzeczy.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MultiEko    0

A co tu jest niejasne? Jest to nawóz mikroelementowy Z aminokwasami. 

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rol_gucio    0

Ja stosuję Agriker Grow na pszenicę (mikro kompleksowane aminokwasami) w 3 dawkach. Krzewienie, liść flagowy i na fazę mleczną ziarna. Dawki od 0,75 do 1l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Ja stosowalem w tym roku na yara qq,yara zborze , yara rzepak  , a wiec podziele sie co zaobserwowalem : Yara qq tam gdzie bylo widac brak fosforu  , rok byl dziwny na qq bo zimny po zastosowaniu zaraz zauwazylem ze qq odrazu lepiej rosla i brak fosforu przeminal , takze bylem zadowolony , Yara zboze rowniez dziala na rosliny nie widzialem zadnych nie doborow i ladnie wygladaly pszenice, po yara rzepak to nie zaobserowalem ciekawych roznic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29
Napisano (edytowany)

Ja od paru lat stosuje dolistne z PROCAMU. Zawsze biore od nich Proleaf New 1000l. Fajny skład jest i cena też wychodzi ok. Teraz mają promocję na ten rok. Dopłacają do każdego litra nawozu złotówkę. Także przy dużych ilościach się nazbiera. Do tego w tym roku mają fajne mieszanki pod rzepak i zboża bo ostatnio to brałem oddzielnie np.bor, miedź  i inne i mieszałem. Teraz razem wymieszane więc powinno być ok. Ale nie dajcie się nabrać jak przedstawiciele czasami przyjeżdżają jak ledwie wszystko ruszy i wciskają chociażby dolistne. Zobaczą że rzepak trochę fioletowy i już marudzą że może by fosfor dać dolistnie, ale nie warto bo dolistne mają śladowe ilości i to nie pomoże. Potem ktoś pryśnie, ciepło się zrobi a przedstawiciel powie..... o widzisz oprysk zadziałał a to guzik prawda bo jak ciepło się zrobi to i kolor zmieni..... jak na jesieni sypane ile ma być to starczy.... proste. Dolistnymi można parametry sobie poprawić a na plon znikomy rezultat.....

Edytowano przez petro11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoSuPiCaSsO    0

Stosowaliscie moze nawóz dolistny Plant-Prod ?? Formulacje są przeróżne ale najbardziej popularne:

 

20-20-20 + Mikro

10-52-10 + Mikro

15-30-15 + Mikro

 

Dawkowanie 3-5 kg cena od 150 do 180 za worek 15 kg

 

Jest to nawóz sprowadzany z kanady w formie chelatowej bezchlorkowy. Plant prody to najwieksza konkurencja scottsa. Kto w tym siedzi to wie. Bardzo duzo tego idzie do ogrodnictwa szkólek z kwiatami przede wszystkim za najwyzsza klase czystosci i rozpuzszczalnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Witam.

Odświeżę temat. Trafiłem niedawno ofertę na chyba tanie odżywki, tyle że w dużych opakowaniach 1000L. Czy ktoś z was je stosował a jeśli tak to jakie wrażenie i efekty? Kusi mnie kupić takie opakowanie do spółki we 3 czy 4 z sąsiadami ale nie znamy tych odżywek. Co o nich sądzicie?

http://olx.pl/oferta/nawoz-nawozy-do-rzepaku-dolistny-1000l-agrosol-transport-gratis-CID757-ID1NTrl.html#aefaa048e6

http://olx.pl/oferta/nawoz-nawozy-1000l-agrosol-max-36-azot-mikro-transport-gratis-CID757-ID1NTfx.html#aefaa048e6

http://olx.pl/oferta/promocja-nawoz-nawozy-bor150g-b-l-dolistny-1000l-transport-gratis-CID757-ID1NTNh.html#1122355d17

 

Co to za skład w tych nawozach? Daj sobie spokój. Ja od paru lat biore z PROCAMU właśnie 1000l co roku ale dla nich produkuje firma ADOB i fajny skład mają. Wejdź na strone PROCAM teraz promocja jest do 31marca i przy zakupie 1000 litrów 100litrów dodatkowe masz za 100złotych. Najgorsze dolistne to właśnie takie które mają głównie azot w składzie. To to samo co byś mocznik rozpuścił. Ważna w dolistnych jest reszta mikroelementów a w nawozie który podałeś są śladowe ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falco    0

Ja stosuję Agriker Grow na pszenicę (mikro kompleksowane aminokwasami) w 3 dawkach. Krzewienie, liść flagowy i na fazę mleczną ziarna. Dawki od 0,75 do 1l/ha

 

 

Długo już stosujesz? Jak efektywność? 

W tygodniu ma być od nich przedstawiciel, Zastanawiam się właśnie czy nie kupić u nich 100 l Aggriker Grow i 50 Agriker Top na rzepak. Sporo i w szkole i na szkoleniach mówi się o aminokwasach, a to tego typu odżywki więc chciałem spróbować. U nas jeszcze mało znany produkt, a tych firm jest teraz od groma i ciężko się ogarnąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7
 

Siemka

W jakich stężeniach można dodawać siarczan magnezu do nawozów dolistnych zależnie od fazy rozwoju rośliny ?? Planuje dać jeszcze w fazie krzewienia na jęczmień pszenice i pszenżyto ozime 5 kg Folicare i siarczn magnezu tylko nie winem w jakim stężeniu go dodać na 250l/ha wody  Ile proponujecie ??

 

 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzi123    2

Jeśli chodzi o siarczan magnezu siedmiowodny  to niezależnie od fazy rozwoju można dać roztwór do 5% czyli przy 250l/ha możesz wsypać 12,5kg/ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zeus    19

Ile kosztuje ten  agriker grow i top?

Edytowano przez Zeus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zeus    19

To może Agriker Grow  zawiera mikroelementy skompleksowane bioaktywnymi aminokwasami roślinnymi(zawiera ich  8%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w ubiegłym roku zastosowałem nawóz na pszenice Sol-Vit amino zboża z aminokwasami na bazie magnezu z mikroelementami. Efekt fajny. W drugim zabiegu dałem ich nowosć Sol-Vit MnCu nano premium co zawiera nanokoloidy srebra. Efekt po miedzi i manganie dobry zwłaszcza parametry miałem najwyzsze ze wszystkich jakie miałem do tej pory. co do srebra to fakt nie musiałem dawać drugi raz grzybówki. Ale może to taki rok akurat. Sprobuję w tym roku też to bedę miał wiekszy pogląd.Ten nano ma srebro co zapobiega powstawaniu chorób grzybowych. Do rzepaku dałe ich Sol-VIt BORON 21% super się rozpuszcza, nie trzeba w niczym wczesniej mieszać. I do tego dodałem Sol-Vit amino rzepak. Mają jeszcze NPK z amonokwasami i witaminami ale nie próbowałem bo zostały mi inne. Ale mam zamiar spróbować bo fajne składy i maja aminokwasy. No i cena dobra i przywożą na miejsce.

Edytowano przez maciek-rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Co powiecie o nawozach dr green ? dziś widziałem dr green zboża 4kg za 80zł i zastanawia mnie co warte to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Trochę taniej wychodzi Proleaf Max. Jakieś 15zł za litr. A jaki skład ma ten co mówisz? A i proponuje w płynie bo różnie z tymi proszkami jest.... lubią dysze zatykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

zależnie od uprawy stosuje standardowo mikrokomplex , siarczan magnezu , mocznik , i dodatkowo na rzepak na bor , na jeczmien cynk i tak dalej


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

A stosował ktoś produkty dolistne Yara? Nie wiecie ile tam literek wychodzi? Jeszcze Compo są bardzo dobre. Ja właśnie sobie licze gramy mikroelementów w litrze i Yara dobrze wychodzi. Np. Yara Vita Zboże: N-64g\l : MgO-250g\l : Cu-50g\l : Mn-150g\l : Zn-80g\l. Na rzepak mają Yara Vita Brassitrel PRO : N-69g\l : MgO-118g\l : CaO-125g\l :B-60g\l : Mn70g\l : Mo-4g/l. I do tego można by dorzucić czystej siarki pod  nazwą Yara Vita Thiotrac : N 200g/l i SO3 750g/l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) mam pewny dylemat a mianowicie czy taki koktajl nie zaszkodzi żytu : siarczan magnezu 7kg/300l mocznik ok 45kg/300l,insol3 1l/300l i tytanit 0,3 l/300l I co byście polecali w miejsce tego insolu? Mikrokomplex? Dzięki za wszystkie rady :) Pozdrawiam

Edytowano przez kacperbaldyga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Na pierwszy rzut czyli krzewienie możesz roztwór mocznika zwiększyć do 20%, 5% roztwór siarczanu. A ten Insol to troche słaby jest. Z Yarej wyżej napisałem co na zboże albo z intermagu można coś fajnego dobrać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj