Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
student2012    0

Tusiek dobre pytanie :) Ja bym z mocznikem zszedł poniżej 10 % ze względu na plonvit :) Ale warto poczekać na opinie kogoś bardziej doświadczonego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Słyszał ktoś o siarczanie magnezu wzbogaconym w mikroelementy? Nie pamietam nazwy ale daje sie go 5 kg na ha cenowo wychodzi 1,4 zł drozej niz normalny na ha. Ponawiam swoje pytanie odnośnie sensu stosowania mocznika mikroelementów i siarczanu podczas zabiegu T2 czy tez T3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Ja go wczoraj kupilem i mam zamiar go dodac do grzybowki + jeszcze plonvit bo tych mikro w tym siarczanie to nie ma za wiele...

placilem 20zl za 5kg....nazwa to Mikrokompleks z Intermagu....z tym ze daje sie go chyba wiecej jak 5kg..

 

cos takiego..

http://www.ceres.pl/...ale-274-202.jpg

Edytowano przez ppwolf38

"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

czy ktoś z was pryska maximusamiPKMG 20 20 20 AMINOMIKRO RZEPAK I ZBOZE MOLIBDEN MIEDZ MANGAN z ekoplonu pszenicę i rzepak co otych nawozach sądzicie jaki są lepsze nawozy od maximusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Słyszał ktoś o siarczanie magnezu wzbogaconym w mikroelementy? Nie pamietam nazwy ale daje sie go 5 kg na ha cenowo wychodzi 1,4 zł drozej niz normalny na ha. Ponawiam swoje pytanie odnośnie sensu stosowania mocznika mikroelementów i siarczanu podczas zabiegu T2 czy tez T3.

mikrokomplex

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaziU91    14

Witam Wszystkich . Pytanie dotyczy Siarczanu magnezu chodzi mi to ile mogę dodać kg/ha do oprysków ? Jeszcze będę dodawał oprócz siarczanu magnezu , Yara kristalon zielony 4kg/ha . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Doszedłam z odżywkami DR GREEN, kosztują 12-17 zł/kg, ale mają mocny skład i do 2 kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi dzisiaj polecono nawóz elvita- podobno jakiś włoski wynalazek. Cenowo wychodzi porównywalnie z nawozami z YARY ale podobno mają lepszą przyswajalność. Miał ktoś z tym doczynienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

Zrób próbę to się przekonasz, można i o 100 % podnieść plon, ale przy paru opryskach.

No o 10% to się zgodzę ale nie o 100%!!!!!!!!!! nie należy przeceniać dokarmiania dolistnego jak masz braki innych makrosładników to wogóle nie ma sensu dawać tego dolistnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie ile kg na 1 ha dac dolistnie mocznika i siarczanu magnezu na pszenice?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1368

Jeśli chodzi o siarczan to:

 

siedmiowodny- stężenie 5% (5kg na 100 l wody)

 

jednowodny- stężenie 2,5% (2,5kg na 100l wody)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIA89    0

cześć!

 

Mam takie pytanie:

Pszenżyto ozime faza krzewienia co powiecie na: Ekolist standart 4 l/ha+ mocznik

Jesli macie cos sprawdzone i mozecie polecic to prosze o pomoc! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

No nie raz po 10 ton pszenicy z 1 ha kosiłem, a ty?

 

Czyli 5t dały Ci odżywki na hektarze. Nie ładnie tak bajki opowiadać tomek -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Zakładajac że rzeczywiście kosi dwucyfrowo to bez dolistnych raczej nie dałby rady no chyba że na ukrainskich ziemiach gospodarzy albo na 1 klasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ziemia ziemia ale na 10 ton to musi być taka ochrona i nawożenie nawet przy 1 klasie ziemi .. jest kilku takich co ziemie maja takie ze naprawde tyle wyciągają


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U nas normalnie kosi się 5-7 i klasy 3-4 przeważnie. Raz na 4a ukosiłem 11 ton z 1 ha, pole po rzepaku było.Tu przeważnie zależy od pogody, opadów, jak to nie dopiszę to i nicy z wysokiego plonu.

Przeważnie 6-7 razy mocnymi odżywkami jadę, albo je robię, i do 4 razy na grzyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Znam gospodarstwo gdzie nic nie dają NPK od paru lat, nie orze i kosi średnio ponad 8 pszenicy. A 10 nie raz przekracza, Daje PRP a klase ma 2-3.

Co do NPK to podstawa ile jest w ziemi i jak można to wyciągnąć.

Zapomniałeś o najważniejszym bez czego plonu nie ma szans wyciągnąć. to PH.

Mi raz udało sie 11 osiągnąć a wcale nie spodziewałem się tego, w jeszcze na tym polu, sam byłem w szoku, pod 9 to nie raz miałem ale z całego areału pszenicy to może tak dać z 10 %, reszta koło 6 przeważnie, w tamtym roku ponad 8 był u mnie sukces na paru kawałkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Mam ofertę firmy Ampol-merol agravita complete fast 20-20-20+micro 20kg za318zł oraz agravita fosforowa fast 10-40-13 20kg za 361zł.Czy te nawozy są dobre ,warto to kupić?Jeśli ktoś stosował to proszę o opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Witam mam zamiar jutro prysnąć pszenice zimową i kupiłem specyfik typu plonvit energy z intermagu jest to płynny nawóz npk(5-25-5) z mikroskładnikami czy ktoś stosował już taki specyfik i jakie daję efekty do tego planuje dać siarczan 7kg na hektar i mocznik 20kg na hektar na 200l na hektar co o tym myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

i gdzie tu sprawiedliwośc żebym ktoś odemnie miał 8 ton to nie wiem co by musiało byc .. chociaz pszenzyto ponad 7 ton tez dawało


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj