Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

tomaszek83    3

Zapowiadają teraz chłodne noce(2-3 stopnie) czy jeśli zastosuje nawóz dolistny może to zaszkodzić rośliną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho027    0

Za jaki okres czasu mogę dosilić pszenice dolistnie po zastosowaniu huzara? I najlepiej jaką mieszanką? Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcfarmeros    5

wczoraj prysnołem pszenice i pszenżyto lancetem ,jak w sobote pojadę antywylegaczem 1l/ha z nutricomplex 5kg/ha to bedzie dobry odstęp między zabiegami czy czekać do poniedziałku? czy można je wogule razem mieszać? bo sprzedawca twierdzi że można, i jeszcze jedno nutricomplex to dobra odżywka czy szkoda kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Odstęp czasu jak najbardziej prawidłowy, nawet 2 dni wystarczą. Mieszać możesz bez problemu.

 

A jak się mają nawozy przeznaczone do fertygacji przy stosowaniu ich w nawożeniu dolistnym? Mam tu na myśli nawóz np fosforan monopotasowy 0-52-34 do fertygacji. Cena takiego nawozu jest sporo niższa w porównaniu do typowych nawozów dolistnych. I tu waśnie się zastanawiam czy fosfor i potas zawarte w tym nawozie są identyczne jak w nawozach dolistnych, czy też będą gorzej przenikać do rośliny?

Sam trochę już szukałem i wydaje mi się że efekt działania będzie identyczny, ale wolę się jeszcze upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcfarmeros    5

nawozy do fertygacji? a co to takiego ? Powiem tak jestem w tych sprawach laikiem i dopiero raczkuję. Gospodarstwo przejołem po ojcu a on nigdy takiego czegoś nie stosował, dlatego powoli prubuję zmieniać środki i nawożenie żeby coś z tego było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ja myślę że te 2 dni to może być za mało, różne środki różnie działają i to może być za krótki okres, więc myślę że ten tydzień to takie minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano    3

3 - 5 dni - taki odstęp poleca przedstawiciel z intermagu między herbicydem a nawożeniem dolistnym.

 

 

co do nawozów do fertygacji wydaje mi się podobnie. w fosforanie monopotasu cena składnika wychodzi bardzo atrakcyjnie. niektórzy producenci podają, że można go podawać również dolistnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

A co powiecie Panowie o dokarmianiu dolisnym pszenicy nawozem Tecamin,warto są jakies efekty?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcfarmeros    5

panowie dzisiaj miałem zastosować antywylegacz 675sl z odżywką ale pogoda nie pasowała, byłem na polu a tu zonk zdaleka patrzy fajnie ale jak wlazłem na pole to szok ! Dolne listki żułkną pszenica i pszenżyto tak samo . Powiem jeszcze tylko że na jednym kawałku jadąc z pierwszą dawką azotu kawałek przejechałem podwujnie i tam nie jest tak zle . Co to może być brak papu czy chorobsko jakieś? Jaki środek ewenyualnie zastosować i czy można to zmieszać antywylegaczem i odżywką nutricomplex ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik205    0

Witam. Czy można zmieszać wirtuoz z odżywką mikro expert?

Edytowano przez Rolnik205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

panowie dzisiaj miałem zastosować antywylegacz 675sl z odżywką ale pogoda nie pasowała, byłem na polu a tu zonk zdaleka patrzy fajnie ale jak wlazłem na pole to szok ! Dolne listki żułkną pszenica i pszenżyto tak samo . Powiem jeszcze tylko że na jednym kawałku jadąc z pierwszą dawką azotu kawałek przejechałem podwujnie i tam nie jest tak zle . Co to może być brak papu czy chorobsko jakieś? Jaki środek ewenyualnie zastosować i czy można to zmieszać antywylegaczem i odżywką nutricomplex ?

A ile azotu dałeś w 1 strzale? I kiedy?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcfarmeros    5

@milanreal1 azot dałem 05.03 w ilości 200kg/ha czyli w czystym składniku 64kg/ha , teraz planuje przelecieć antywylegaczem z odżywką i 100/150kg/ha mocznika pogłównie, roślinki maja 20-25cm wysokości będzie git czy lipa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@milanreal1 azot dałem 05.03 w ilości 200kg/ha czyli w czystym składniku 64kg/ha , teraz planuje przelecieć antywylegaczem z odżywką i 100/150kg/ha mocznika pogłównie, roślinki maja 20-25cm wysokości będzie git czy lipa?

No to już może brakować azotu. Jak chcesz dawać na II dawkę mocznik to dobrze by było żebyś trochę mocznika i siarczanu dał dolistnie. Rośliny będą głodować.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Odżywki z fungicydami można mieszać.

Słyszeliście o odżywkach DR GREEN

Na szkoleniu w ODR był przedstawiciel ów firmy, wspominał coś że jakiś niemały kombinat całkowicie zmienił strategię nawożenia dolistnego na produkty marki DrGreen. Ich produkty można kupić tylko i wyłącznie od nich- tzn nie można ich kupić u typowych dystrybutorów. Gdzieś nawet miałem kartkę z cenami. Co do zbilansowania składników to nie było najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Koło mnie nimi pryskają mają z 5 tys ha, dlatego zaciekawiłem się co to jest, bo znalazłem worek po nim, na polu. Wysłałem wiadomość do tej firmy i przedstawiciel ma po niedzieli odezwać się do mnie.

Jestem ciekaw co to jest, czy jest to z stymulatorem bo pisze o jakiejś formulacji.

Ma to dość fajny skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

No to pewnie o nich mówił :) porównywał on te DrGreen z odzywką na literę A która zawiera 36%N i z tego co wywnioskowałem to green lepszy. Wg warto spróbować, na początek jakiś kawałek a jak się sprawdzi to na przyszły rok całość. Jakieś rabaty przy większej ilości są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Pytanie. Czy stosujecie i czy jest sens dawać mikro i makro elementy oraz siarczan magnezu na liść flagowy podczas zabiegu T2. Tak samo w rzepaku czy jest sens dawac dożywianie dolistne w oprysku na opadający płatek razem z pictorem i zabiegiem na słodyszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

A ja mam pytanie jaka jest skuteczność tego dokarmiania dolistnego, chociaż wraca się za paliwo i środki w zwyżce plonu, czy zwyżka jest tylko wg reklamy producenta?

Robił ktoś z was doświadczenia?

Mój plan jest taki na wszystkie zboża, (tylko nie wiem czy warto jak prawie co roku idzie gnój/gnojowica od trzody, a tam mikro ponoć jest sporo) 200L/ha cieczy

-siarczan magnezu 8 kg = 12 zł

-mocznik 8 kg = 12zł

-rosasol makro 19-19-19 4kg = 27zł

-foliq mikromix 1L= 29zł

SUMA = 80 zł

+ koszty oprysku = ponad 100 kg zboża paszowego, opłaci się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Zrób próbę to się przekonasz, można i o 100 % podnieść plon, ale przy paru opryskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tusiek    6

Panowie, chciałbym podgonić trochę pszenżyto ozime, Fredro. 05.03 dostało 65N w saletrze i moczniku.

Mogę teraz zastosować taką mieszaninę?

Ilość wody ok 270l/ha

siarczan magnezu (siedmiowodny) - 16kg/ha (czyli stężenie 6%)

Plonvit Z - 1,5l/ha

mocznik 46N - 33kg/ha. (stężenie 12%)

Będzie dobrze czy za dużo mocznika?

 

Za tydzień, dwa dostanie jeszcze 45N w saletrze.

Edytowano przez Tusiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj