Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

tomek73    579

Rewelacji nie było, oprócz dziury w kieszenie. Lepiej dać na to miejsce odżywki i pojechać nimi z dwa razy więcej, a i może taniej wyjdzie, zwłaszcza że stosowałem nawet za jednego 70 zł/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Plontar co stosowałeś to z zdjęć wynika że dał niezły efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Z niego jestem zadowolony i będę go stosował, w rzepaku do nasion nie chce mi się, ale może w tym roku zastosuje, i chyba część posieję swoimi nasionami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

ale to były biostymulatory dodawane do nasienia ,a są takie które daje sie razem z odżywkami i fungicydami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Z odżywkami dałem 3-4 rodzaje i w tym roku nic nie daje. Od 20 do 70 zł/ha dawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

po tytanicie zboze było ładniejsze szału nie było ale zawsze. w tym roku zastanawiam się nad sonatą z prolab, gdzie można kupić plontar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek56    4

Panowie mam takie pytanie, wiem ze to bylo 100 razy a jak na zlosc nie moge niczego konkretnego znalezc. W jakim stezeniu moge pryskac rzepak i pszenice mocznikiem z siarczanem jednowodnym?? Bardziej chodzi mi o stezenie siarczanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

po tytanicie zboze było ładniejsze szału nie było ale zawsze. w tym roku zastanawiam się nad sonatą z prolab, gdzie można kupić plontar?

AGRA Września tel 614366782

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro007pl    0

Witam czy stosowaliścię na pszenice ozimą MAXIMUS PKMg ? czy są jakieś efekty ? i co sądzicie o późniejszym stosowaniu Maximus 20-20-20 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

Witam posiadam siarczan magnezu zakupiony z 3 lata temu, przechowywany w suchym miejscu mogę go stosowac z powodzeniem tej wiosny?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

czyli będe zasilał, a Ekolist też mi został znalazłem ostatnio był przechowywany w plusowej temperaturze tez z 3 lat gdzieś ?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

witam .. lepiej dokarmiać składnikami osobno kupowanymi .. czy lepiej w mieszankach ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja chciał bym głownie mikro jechać szukałem i najtaniej wychodzi ekolist gdzie np miedź kosztuje 160 zł za 20 l


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ale nie zopominajci o najważniejszej rzeczy przy stosowaniu miedzi, powinno podać się razem z Manganem z w stosunku 1do 5 czyli na 100 g manganu 20 gram miedzi, wtedy będzie dobrze działć i miedź zostanie dobrze wykorzystana. Dalgety robi fajną odżywkę Cumans 160g MN cynk miedź i inne po 15 zł/kg worki 15 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

panowie co polecacie dolistnie na pszenice i pszenżyto ozime dolistnie ,tylko nie mocznik ?! pierwsza dawka była sallmag 200kg druga za około 2 dni saletra 200kg ,a chciałbym z fungicydami dać coś dolistnie co polecacie nigdy nie dawałem ? bosfoliar ,ekolist coś z yara ,kristolan proszę o podpowiedź ?oczywiście mikro i makro do tego

Edytowano przez milinkovic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj