Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

dawid35123    1

Wstyd sie moze przyznac ale ja jeszcze nie pryskalem w zyciu zadnym srodkiem od grzyba zboza ani odzywka.. Po obserwacji jeczmienia ozimego co wyprawia grzyb trzeba chyba zaczac.

 

Co polecacie na pszenice ozima ( zaczyna sie klosic)? Moze wirtuoz+jakas odzywka (Kristalon?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wartsila    0

ja ostatnio pryskałem alertem.pogoda teraz nie pewna a pomiędzy opryskiem a opadami deszczu wystarczy 2 godz.kosztuje ok.95 pln/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
los    0

Witam stosował ktoś w fazie liścia flagowego odżywkę na pszenice ozimą - RSM 32% 30l/ha plus 10 kg/ha siarczanu Mg(siedmiowodny) plus woda 170l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

jak nie chcesz przypalić liści to daj najwyżej 5 litrów tego RSMu na ha lub 10kg mocznika. Te 30 litrów RSMu to chyba nawet na fazę krzewienia za dużo.

Ja dawałem 10 litrów RSMu w 300L/ha na T1 z fungicydem + nawozy dolistne i było w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
los    0

Na 5L nie warto mi w pole jechać . Mocznik to odpada zakwasza ziarno i później są problemy w młynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zakwasza ziarno? azot zastosowany zbyt późno na kłos owszem może pogorszyć jego jakość, ale zastosowany w odpowiedniej dawce i terminie (po kwitnieniu) poprawia jego właściwości (parametry skupowe - głównie białko)

 

spotkałem się z nową wersją kolejności mieszania nawozów, zaczynamy od najbardziej zasadowych i kończymy na kwaśnych, czyli siarczan magnezu jest dokładnie w środku,

 

możecie mi polecić jakąś pompę, którą przepompuje wodę z beczkowozu do opryskiwacza (3,4tys. l) i roztwór mocznika z beczki 200l

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Mam pytanie chcę zastosować nawóż dolistny Basfoliar 36 extra na jęczmień jary jęczmień w jęczmieniu kłos wychodzi z pochwy lisciowej czy mogę ? i mam zamiar dożucić siarczan magnezu 3 % roztwór proszę o opinię na temat tego nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naskom    10

Panowie mam poważny problem, bynajmniej mi się tak wydaje. A więc na lepszej działce po łące mam kukurydze, co prawda bylo tam strasznie mokro, siana była 10 maja. Postanowiłem więc dokarmiać ją dolistnie dwa razy, skład mieszanki(mocznik+siarczan jednowodny+chelat Zn-140 z intermagu 140g/kg, chelat manganu z tej samej firmy, chelat miedzi z tej samej firmy+ plonwit phoshop (coś w ten deseń)+proteus. Istota problemu jest taka ze qq na tym kawalku w ogóle koloru nie zmienia, jest jasna i z mniej widocznymi niedoborami. Niedawno dostała też mocznik. Tamta qq którą wrzuciłem do galerii była potraktowana 1 raz dolistnie odżywką fosforową z innej firmy, ale co prawda jest na oborniku. I nie wiem czy Intermagowskie chelaty nie zdają egzaminu czy problem leży gdzieś indziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jeśli roślina jest osłabiona to nie będzie pobierała i wykorzystywała zaaplikowych dolistnie mikroelementów, także proponowałbym opóźnienie dożywiania, aż wyklaruje się sytuacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Nie szukajcie winy w niedożywieniu. Zwróćcie uwagę na stosunki powietrzno wodne. Całe pola kukurydzy robią się żółto-bure z nadmiaru wody. Jak na chwilę obecną kukurydza jest skarłowaciała i zółta to żadne smarowanie jej d*py nie pomoże jeśli deszcze nie przestaną lać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek89    0

Panowie proszę o poradę, nie dosyć że wiosna przyszła późno to jeszcze teraz przez cały czerwiec padało, i mój jęczmień woła o pomstę do nieba, nie wiem co z nim zrobić, niby jest pokrzewiony ale mały i cały żółty, jak myślicie jeśli opryskałbym go jakimś nawozem to pomoże, jeśli tak to jakim. A na owies tez stosujecie tego typu zabiegi..????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cola007    0

Witam jestem tu nowy. i mam zapytanie odnośnie ile kg mocznika i siarczanu magnezu na ha dla buraczka czerwonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cola007    0

ale buraczek jest bardziej delikatniejszy do cukrowego i nie będzie z mocna dawka moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek89    0

mam pytanie kupiłem siarczan amonu krystaliczny z Tarnowa i teraz moje pytanie czy można nim pryskać ziemniaki i buraki pastewne, jeśli tak to w jakich dawkach...???? z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

w jakiej fazie zastosować RSM 32 (na pszenicę) i RSM 28 (pszenżyta) na wiosnę ? ja planuję dać od razu z zimy saletrę a później RSM dobrze to będzie ?

 

I kiedy najlepiej zastosować odżywki ? na T1 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

najlepiej w czasie ostatnich przymrozkow dać saletrosan (siarka poprawia wykorzystanie azotu) lub saletrę (jak chcesz) i proponowałbym 100kg/ha soli potasowej w lutym, marcu na zamarzniętą ziemię

rsm nie stosuję (szkoda opryskiwacza) więc nie pomogę, dolistnie stosuję mocznik, siarczan magnezu, itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

no my chcemy pierwszy rok wypróbować RSM tylko musimy przezbroić orpyskiwacz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz123x    0

co lepiej zastosowac na zboza ozime druga dawke saletry ok 150kg czy dolistnie mocznik+ siarczan magnezu + plonvit. pierwsza dawka to 100kg saletrzaku i 100kg saletry. co radzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jedno i drugie, odżywkami i mocznikiem dolistnie nie nadrobisz azotu podanego doglebowo, chyba ze będziesz co 5 dni pryskał mocznikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

jaka jest różnica miedzy siarczanem magnezu siedmiowodnym a jednowodnym ,i który lepszy pod pszenice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj