Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

lukasx21    165

Ma ktoś jakiś dobry patent na rozpuszczanie siarczanu magnezu?


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

najlepszy patent to siarczan magnezu siedmiowodny, nie jest dużo droższy a rozpuszcza się o wiele szybciej, przez rozwadniacz idzie migiem, jednowodny wsypywałem prosto do beczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ma ktoś jakiś dobry patent na rozpuszczanie siarczanu magnezu?

A co nie masz w opryskiwaczu tego sitka do rozpuszczania mocznika?


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jaka jest cena tytanitu i czy zaobserwowaliście jakikolwiek jego wpływ na kondycję roślin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

ok 50zł litra tytanitu kosztuje, stosuje po 100ml/ha do każdego zabiegu dolistnego w zbożach. Co do efektów jego stosowania to nie mam niestety porównania bo wszędzie stosuję ten sam zestaw nawozów. Mam jednak porównanie ogólnie do stosowania nawożenia dolistnego, bo na 3 działkach zostają niewielkie kliny niepryskane dolistnie i zboże tam wygląda zdecydowanie słabiej, jest sporo jaśniejsze od pryskanej części a azot był dawany równo na całe pola.

 

A co warta taki nawóz: http://rolno-ogrodniczy.pl/index.php?p7281,mkp-fosforan-monopotasowy-haifa-0-52-34-25kg ?

Cenowo wychodzi on bardzo ładnie ale pisze w opisie tylko o stosowaniu do fertygacji roślin a nic o nawożeniu dolistnym. Mi się wydaje że to chyba bez znaczenia, składniki są w tej samej postaci co w nawozach dolistnych ale wolę się jeszcze upewnić czy faktycznie się nadaje do nawożenia dolistnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Mam pytanko czy można rozpuścić saletrę i zastosować dolistnie z zabiegiem na grzyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Absolutnie zakazane, chyba ze chcesz uzyskać podobny efekt jak po oprysku glifosatem z tą różnicą że saletra dolistnie spali natychmiastowo liście.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

A mocznik ma więcej azotu i można rozpuszczać czy to są całkiem inne składniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Czasmi się zastanwaim jak wielu rolników nie ma wykształcenia potrzebnego aby robić to profesjonalnie.

 

Moznik ma formę azotu amidową , w zależności od rodzaju rosliny i fazy rozwojowej 5-15% ktoś pisał o 20% roztworze hm... w dni pochmurne o małej intensywności słońca, wieczorem i rano pryskamy na suche rośliny.

 

Saletra ech rolnicy taj jak saletrzak jest lepszy pogłownie od saletry ,,bo tak nie pędzi" tak gdyż przynajmniej 30% azotu poleci w amosferę podczas powolnego rozkładu granuli.

 

świetne efekty z mickro i tytanitem robię doświadczenia z tytanitem już 4 rok zamknę temat po tegorocznych żniwach jak dotąd średnio 12% zwyżka plonu. Nie miej mi za złe że tak pizę ale jak mozna nie znać podstawowych nawozów azotowych i ich frakcji chemicznej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Wolę zapytać na forum bardziej doświadczonych niż zniszczyć uprawę. Człowiek uczy się całe życie a Ja tą wiedzę chcę pogłębiać choćby ludziom z tego portalu.I na przyszłość już wiem o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Dzisiaj jęczmień jary prysnołem odżywką osd a za 1,5h przyszła niespodziewanie ulewa nawóz podziałał według Was czy w plecy jestem? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek33    4

owszem można a przynajmniej ja zastosowałem saletre wapniowo z yary.Dałem 5 kg na ha i niebyło jakiegoś przypalenia.Ale większych dawek przedstawiciel yary niezalecał.W moim przypadku zastosowałem saletre aby zasilic zboża wapnem w formie dolistnej a jeżeli chodzi o azot to najlepszy jest jednak mocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz123x    0

Witam chciałbym w tym roku opryskać zboże mocznikiem z siarczanem magnezu tylko nie wiem jakie dysze wybrać do tego zabiegu. mam do wyboru 3 drobnokropliste sredniokropliste i takie do rsm doradźcie cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Na zabiegi dolistne najlepsze będą średniokropliste, ewentualnie mogą być drobnokropliste. Te do RSMu są tylko do RSMu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Mateusz chcesz teraz opryskać zobża mocznikiem ? Jare jeszcze owszem siane średnio 3 tyg po terminie , ozime bez sensu wręcz efekt odwrotny od zamierzonego. Dysze jak kolega napisał średnio kr. dodaj micro i jak chcesz poeksperymentuj na częsci pola z tytanitem efekt może nie wielki ale dla mnie 12% to zawsze coś zawsze to łódka zboża więcej kosztem 5l Tytanitu 230 zł ja stosuję jednorazowo do 0,3 l /ha -3 zabiegi 43 zł/ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

A dlaczego teraz nie pryskać mocznikiem, z tego co czytam to można jeszcze po kwitnieniu tylko stężenie mniejsze. Ja nie mam kiedy pryskać - codziennie deszcz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz123x    0

jare chce pryskac a czy do mocznika mozna dodac oprysk na grzyba na jecznien a 25kg mocznika 15kg siarczanu magnezu siedmiowognego i 2l plonvitu wystarczy na hektar. czy cos jeszcze polecacie

Edytowano przez mateusz123x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaziU91    14

Siema . Mam pszenicę ozimą która już się wykłasza chciałem się dowiedzieć czy mogę jeszcze popryskać mocznikiem i siarczanem magnezu w jakich ilościach ?? Czekam na odpowiedz :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Ja bym nie ryzykował..

W fazie liścia flagowego siarczan magnezu tak ale jak już kłoszenie to raczej nie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Czyli jak w koncu czy dolistne podanie mocznika w fazie kłoszenia przenicy moze zaszkodzić? Jeśli nie to ile kg/100l mocznika można dać max?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie raz pryskałem jak kłos wychodził z 3/4. Dawałem 5 kg na 200 l wody. Jeszcze można podać potas, inne mikro już nie ma sensu podawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Siema . Mam pszenicę ozimą która już się wykłasza chciałem się dowiedzieć czy mogę jeszcze popryskać mocznikiem i siarczanem magnezu w jakich ilościach ?? Czekam na odpowiedz :) Pozdrawiam

Jak się już kłosi to się na razie wstrzymaj. Początek kłoszenia w pszenicy wiąże się z wykształcaniem pylników.

Pewne zalecenia mówią iż w przypadku niedoboru związków azotowych można stosować mocznik dolistnie w okresie do 10 dni po kwitnieniu. Można jednorazowo wprowadzić nawet 15kg czystego składnika choć ja bym aż tak dużego stężenia nie ryzykował i ograniczył się do 7-8 kg czystego składnika na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj