Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

turtojs    436

max przy 20 stopniach ale przy małym nasłonecznieniu a optymalnie to 10-15 stopni. ja zawsze zaczynałem w tym roku okolo 18 nawieczor tak do 20 zanim sie rosa zaczła a jak byly upały to o 18 30 tak do 20 30. ostanio tylko w piatek nawozilismy ostani raz na zboza jare dolistnie to cały dzien bo bylo pochmurno ale nie padało i temp. byla ok tak ze 13 stopni chociaz zesmy sie dwa razy wachali czy jechac bo sie zbierało na deszcz ale na szczescie nie padało i udało sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

Jakie proponujecie zastosować dokarmianie dolistne dla kukurydzy jak narazie myślałem nad wuxalem, macie jakieś inne propozycje, przydałaby taki środek który zasili dobrze kukurydzy, (bor)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Stosował ktoś z Was AGROLEAF POWER w zbożach i ziemniakach? Jakie macie opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Szeroka gama produktów z serii Agroleaf Power to skuteczne i szybkie działanie a efekty w ciagu 2 dni po zastosowaniu.

Warunek to temperatura min. te 5 stopni C, i noce bez przymrozków.

Dawki na zboża to 2kg x 3 dawki uprawa mniej intensywna, 3kg/ha x 3 dawki uprawa mająca na celu uzyskanie wysokiej wydajności.

Zabieg można połączyć z opryskiem fungi, natomiast z herbicydami nie zalecane przez producenta.

W uprawie zbóż polecam Power azotowy i total.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

z tymi dniami to przesadziłeś,fakt są bardzo dobre, oprócz mikroelemtów zawierają biostymulator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Ważną rolę odgrywa temperatura, podpasujesz z temperaturą i efekt w 2 dni murowany. Mowa tu o azotowym, efekt widoczny dla oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Mogę mieszać z siarczanem magnezowym? W jakich fazach rozwojowych pryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Należy wykonać zabiegi w fazach:

- krzewienie

- strzelanie w źdźbło

- liść podflagowy, flagowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

Nawożenie dolistne stosuję się wyłącznie w celu uzupełnienia niedoboru mikroelemętu lub uzupełnienie jakiś makroelemętów.Nowożenie dolistne nie może zastąpić nawożenia pogłównego ponieważ nie dostarczysz w takjiej ilości tych pierwiastków co trzeba. A wię co do tej teori to chyba lipa ale jako uzupełnienie to tak i owszem ale po uprzednim stosowaniu pogłównie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Witam! Znalazlem tabele mieszania nawozow intermag z niektorymi srodkami ochrony roslin. Zasialem Bogatke i opryskalem ja srodkiem STOMP 330 EC. Ale na polu mialem bardzo duzo owsa gluchego (pewnie m.in. przez to ze sialem na tym akurat polu mieszanke) i na wiosne planuje opryskac Attributem (przy okazji powstrzyma perz, bo gdzieniegdzie sie trafial). Attribut 70W mozna mieszac z Plonvitem Z wg tej tabeli, ktora znalazlem. A czy ktos z Was stosowal jakikolwiek herbicyd z tym nawozem (PlonvitZ) bez innych dodatkow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

My pryskamy dolistnie Insol+Siarczan Magnezu+Mocznik.W zalerzności co -ziemiaki,pszenica,sad owocowy ,buraki itp. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Witam słyszałem gdzieś ostatnio ze na łąki zamiast nawozu granulatowego można stosować nawożenie dolistne czy to prawda ?????? i jakimi środkami się je wykonuje ??????

1.Zamiast granulowanej saletry amonowej można stosować roztwór saletrzano-mocznikowy /to nawożenie azotem/

2.Zastosowanie roztworu siarczanu magnezu wzbogaca trawy w magnez /to co dają lizawki/ a z dodatkim zbożowego nawozu mikroelementowego poprawia kondycje roślin. /to dokarmianie zalecane przy intensywnej uprawie użytków zielonych/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

dodam tylko do @farmera że w okresach gdy nawozy są nie przysfajalne np.zimno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

Pewnie chodzi Ci kolego szczególnie o kuku bo gdy jest (nie pamiętam dokładnie ale chyba) 8 C to fosfor nie jest pobierany z gleby a na liściach tworzą się fioletowe paski i przebarwienia ale nawet jak go dokarmisz dolistnie to ten fosfor będzie wykorzystany dopiero przy ok 8 C ale masz racje że on szybciej wniknie niż ten z gleby bo w tym okresie system korzeniowy nie jest jeszcze w pełni wykształcony ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

tak głównie o fosfór chodzi

ale miałem przypadek z jęczmieniem ozimym brakowało a raczej był nie rozłożony wapń i wapnovit pomógł więc życie pisze różne scenariusze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

w jakich dawkach i ile reazy ten Insol+Siarczan Magnezu+Mocznik kolego kamil.

I może ktos w końcu napisze nie tylko jaki stosował nawóż dolistny ale też jakie były efekty tzn. np. jaki wzrost plonu itp. myślę tutaj głównie o pszenicy.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Ja w tym roku lece na zboza takimi nawozami dolistnymi:

Siarczan magnezu siedmiowodny+Plonvit Nitro+Tytanit+Mocznik :P

Do tego bedzie jeszcze fungicyd Alert na pierwszy zabieg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

a powiedzcie prosze kiedy najlepiej i jaki nawóz dolistny zastoowac na przenżyto dodam ze bardzo pozółkło miejscami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj