Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kaziouk1    1

Możesz spokojnie dodać 5-6 l Basfoliaru + siarczan magnezu 5-7 kg + środek grzybobójczy

 Dziękuje za  odpowiedź  został dany Basfoliar w ilości 6 l i 4 kg siarczanu + środek na grzyba  ale niestety nie zdążyłem  popryskać wszystkiego do wieczora a teraz pogoda nie pozwala  dokończyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Stosujecie się do tych wytycznych co podają w literaturze że nawożenie dolistne mocznikiem+siarczan+micro stosować 2-3 dni po przymrozku. 

Ciekawi mnie czy będą jakieś skutki uboczne jeśli wykona się załóżmy oprysk dobę po przymrozku bo chcę lecieć po ozimych tylko ciągle jak nie wiatr to zimno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

opryskałem rzepak mocznikiem , yara rzepak i siarczan magnezu po godzinie zaczęło padac niebyła to ulewa ale popadało  pewnie niewiele to dało to pryskanie jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

Nie wiem dlaczego ostanio mam problem z ropuszczalnoszcią sypkich nawozów dolistnych a mianowicie Dr.Green Zboża i kristalon zielony . Bo wszystko starannie rozpuszczam a i tak zostaje jakiś osad który sie nie rozpuścił i zatyka mi dysze i już poprostu zniechęciłem się do tych sypkich . Oprócz tego jeszcze siarczan magnezu jednowodny idzie . Ale nie wiem jak to dalej z tym pracować bo zle się pracuje jak co chwile trzeba zejść z ciągnika bo dysza sie zapchała . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

a w tym roku tez zauwazylem dozo syfu nierozpuszczonego na sitkach przy dyszach 03. jaki lepszy by byl mesh 80 czy 90????

Edytowano przez crazy29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
srubaja    0

Witajcie
Poradzi ktoś czy można zastosować taka mieszaninę w pszenicy ozimej? Mocznik+ siarczan magnezu+ mikro+ antywylegacz+ fungicyd.
Ewentualnie w jakich proporcjach można to zastosować? Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Jak myślicie mogę zastosować na oziminy taką mieszaninę : Tilt turbo + prochloraz + 2,5kg/ha Dr green micro + 3kg/ha siarczanu magnezu?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427
Napisano (edytowany)

Którą mieszanke wybrać  ? 

Kristalon zielony 3kg+Dr.Green zboża 1kg/ha + siarczan magnezu 6kg/ha 

Basfoliar36ex 5l/ha + Dr.Green zboża 1kg/ha + siarczan magnezu 6kg/ha 

Chyba że macie jakieś lepsze miksy do nawożenia dolistnego to jestem otwarty na propozycje nawet z mocznikiem .

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Dlaczego chcesz dawać makro dolistnie? Nie dawałeś nic przedsiewnie? Nawet jak nie dałeś PK przedsiewnie to teraz tylko kosmetyka dolistnie. Siarczanu Mg siedmiowodnego to 5kg na 100l wody + mikro i jeszcze 6kg mocznika na 100l wody nie zaszkodzi. Oczywiście na hektar sypiesz wielokrotność tego co na 100l. Mam wydatek cieczy 250l/ha więc daje 12,5kg siarczanu Mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Ja pryskam rasasolem 19+19+19,i sierczan magnezu 12kg na 240l wody na ha nie dodaje mocznika

jestem z tego zadowolny efekt widać po paru dniach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

Stosuje npk przedsiewnie obowiązkowo bo to podstawa , pod zboża daje  200,250kg/ha polifoska6 ,  a pod rzepak 300kg/ha . Zastanwiam sie caly czas czy warto bawić sie w te npk  . Ale zdecyduje sie tak ja piszesz czyli mocznik + siarczan + mikro . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o  tym żeby stosować tylko same mikroelementy z intermagu czyli miedz,mangan,cynk,bor i do tego mocznik i siarczan magnezu siedmiowodny,te gotowe odżywki czyli plonvit z,opty,kali itp zawieraja mało mikro i takie nawożenie powinno być bardziej efektywne co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek-360    47

Panowie mogę dać na jęczmień jary (3-4 listki) dolistnie mocznik 15kg/ha, siarczan magnezu 10kg/ha i odżywkę, bo miejscami jest trochę żółty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

5%  to  zalecane  stężenie  siarczanu  magnezu  7  wodnego 

 stężenie  mocznika  zależy  od  fazy  rozwojowej rośliny i moze  być nawet  20 % [ poczatek  krzewienia ]


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

a to zwykły mocznik rozpuszczacie czy to jakiś sprecjalny do rozpuszczania?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

a czy ten mocznik można dawać razem z siarczanem magnezu po 5kg tego i tego na 100 litrów wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj