Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

Gość   
Gość

Dzieki kolego za odpowiedz poszperałem w necie i znalazłem punkt procramu niedaleko mnie. A jeszcze mam takie pytanie ProleafMax można stosować na jęczmień i pszenżyto ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

przeliczalem cenowo i ilościowo i mało które odżywki wychodzą lepiej niż plonovit z internatu. także radzę jeszcze raz się zastanowić nad proleaf bo są dość drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ProleafMax zawsze polecaja więksi lub bardziej doświadczeni rolnicy więc jeśli plonovit byłby lepszy to bankowo ktoś by o nim wspomniał ale niech wypowie się ktoś bardziej doświadczony bo ja narazie raczkuje w temacie nawozenia dolistnego :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

przeliczalem cenowo i ilościowo i mało które odżywki wychodzą lepiej niż plonovit z internatu. także radzę jeszcze raz się zastanowić nad proleaf bo są dość drogie.

to przelicz jeszcze raz bo słabo liczysz.

 

przykłądowo.

Super 5 ma ok 10razy wiecej skłądnikow mikro niż taki plonvit pod ziemniaki.

azotu i magnezu czy siearki nie licze, bo mozna to latwo i tanio zastapic mocznikiem/siarczanem

 

20l plonvitu kosztuje ok 170zł

20kg Super 5 kosztuje ok 550zł

 

ale roznica w stezeniu pierwiastkow jest kolosalna - prawie 10-krotna, a roznica w  cenie 3-krotna....

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1783

W ogole na stronie ProCamu nie ma informacji o skladzie tych ich nawozow wiec ciezko znalezc jakiekolwiek infromacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Zgadza się na stronie nie ma składu i też nie wiem dlaczego, ale pisałem wyżej dokładny skład w gramach bo stosowałem w tym roku, poza tym byłem u nich na szkoleniu i do tego mam na ten rok gazetkę Agronomia co wypuszczają co roku także nic nie ściemniam. A do kolegi z Podkarpacia to w jarych tak samo stosujesz jak w ozimych. Dzisiaj nawet bobik wieczorem zasiliłem m.in. Maxem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Zamiast siarki  to potas, Intermag nie zaleca siarki od liści flagowego. Potas mocno wpłymie na parametry, ochroni przed skutkami suszy zagęści soki komórkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak opryskalismy kukurydze mocznikiem 17 kg na ha i siarczan magnezu siedmiowodny 10 kg na ha i za 30 minut spadł deszcz to to pomoze czy nie bardzo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Mozna opryskac pszenice odzywka potasowa po przekitnieciu ( odzywka sypka Folicare )??? Nie zaszkodze pszenicy ? Da cos taki zabieg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luuuuk    2

dalem w poniedzialek foliq p makro i mocznik dolistnie, che jeszcze dac tytanit i siarczan magnezu. kiedy moge  z tym wjechac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Czy macie jakąś wiedze nt. przeciwskazan w łączeniu środkow owadobójczych z grupy fosforoorganików (konkretnie Danadim, Dursban na mszyce) z odżywkami  w buraku cukrowym i nie tylko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Mogę zastosować w grochu tusz przed kwitnieniem 15kg mocznika i tyle samo siarczanu zakładając że wypryskam 500 l wody na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Przy stężeniu 5% MOCZNIKA NA 100 L WODY 5 kg nawozu czyli na 500 l 25 kg !

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

No to opryskaj spokojnie jeśli jest u ciebie susza i nie ma deszczu to opryskaj góra 3-4 %roztworem bo moze po przypalac
No to opryskaj spokojnie jeśli jest u ciebie susza i nie ma deszczu to opryskaj góra 3-4 %roztworem bo moze po przypalac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik995    9

Witam mam pytanie do kolegów czym najlepiej dokarmiać kukurydze w jakich dawkach na Ha ? dodam że u mnie na polach jest trochę sucho i nie chciał bym przedobrzyć żeby mi nie paliło kukurydzy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Suplo micro,ekolist(choć są małe efekty ale zawsze jakies),yara i do tego mocznik(2-3%jeśli susza bo moze przypalic) i siarczan magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Siarczan potasu  do 2 kg. Nim regulujesz gospodarkę wodną  w roślinie. Kiedyś Dalgety miało taką odżywkę Cynkfos była bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj