Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Roki212    1817

A Ty czytaj ze zrozumieniem  :P kolega miał na myśli że zaraz będą więcej środka dawać niż wody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

spokojnie panowie, nie pryskałem hektarów tylko fosę opryskiwaczem ręcznym i porównałem tylko że dałem taką dawkę która jest równa 15l- 300l-1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManiakUrsus    8

Czym polecacie dokarmić pszenicę jarą? mam zamiar dać mocznik i siarczan magnezu i co jeszcze polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Jakiś dolistny by się przydał. Ja Proleafem Max dawałem w tym roku 2-3 litry na ha. Jakiś Basfoliar może być albo Plonvit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Basfoliar to ulepszony mocznik, Plonwit  zdecydowanie lepszy.

Osobiście teraz potas, np. Kalprim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Jak chcecie porządnie nakarmić pszenice to tylko Proleaf Max bo reszta to słabizna. Kolego Tomek Plonvit też cienki. Oto porównanie: Plonvit Zboże skład: N 195g/l, MgO 26g/l, SO3 59g/l, Fe 10,4g/l, Mn 14,3g/l, Mo 0,06g/l, Zn 13g/l, Cu 11,7g/l. Proleaf Max skład: SO3 170g/l, Mn 75,69g/l, Mo 5,2g/l, Zn 28g/l, Cu 21g/l. W Proleafie brak azotu co uważam za zbędne bo lepiej dodać mocznika, brak magnezu i w to miejsce rozpuszczamy siarczan magnezu i żelaza(tutaj na plus dla Plonvitu). Popatrzcie na ogromną różnicę składu. Ja daje w sezonie 3-4litry Proleafu i właśnie dorzucam siarczanu między 10 a 15kg/ ha i pszenica nakarmiona do oporu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Zależy w jakich fazach. Ogólnie siarczanu na T1 można dać 15kg/ha a na T2 np. dawałem 10kg. Trzeba już zmniejszyć jak flaga jest. Ale jak chłodno to i 15 nie popali. Z mocznikiem bardziej trzeba uważać. Jak chcesz dokarmiać w fazie dojrzałości mlecznej to około 5kg azotu na ha, a jak krzewienie to i 20kg czystego azotu można dać. Najlepiej mieszaj siarczan magnezu razem z mocznikiem bo łagodzi siarczan poparzenia. Ja proponuje po 10kg i jednego i drugiego dać ze 2razy w okresie wegetacji i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Wiem że Plonwit nie  zabija składem, ale lepszy niż Basfoliar. Osobiście mało stosuję w płynie, wolę w  proszkach bo mają duże większe stężenia, a ten Proleaf Max w  przyszłym roku  raczej kupię.

W tym roku stosowałem odżywki z  4 firm, Intermag, Chemirol, Navi dawny Wuxal, Dr Green, a może i Proleaf się zaplontał.

 

Intermag tak sobie podoba mi się, ale mam blisko do przedstawiciela, współpracuję z  nim i teraz będzie mi układał plan nawożenia na całe gospodarstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

Proleaf ma bardzo dobry skład jednak cena tez nie wąska, ale moim zdaniem na pszenice warto osobiście dam w przyszłym roku a pszenzyto plonvit zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

a jakie macie opinie o nawozach maximus z ekoplonu? za 1kg maximusa universal wychodzi ok 30 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    475

@petro11

 

Jaka cena za tego prolefa ?

 

@tomek73

Z intermagu stosujesz same chelaty czy coś jeszcze i dlaczego nie podoba Ci się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Intermag nie jest zły, ale działanie niezbyt mi się podoba. mieszam z Dr Green, wtedy mocne działanie jest, z Intermagu helaty bor, plonvit, cynk,prostar optysil, kalprim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

dr greena stosowałem rok temu na kukurydzę i nie widziałem większych efektów niż po ekoliście:p

w tym tygodniu na kukurydzę będę jechał z 15 kg mocznika, 5 kg siarczan magnezu 3l adob cynk i 1,5l adob bor

a za jakieś 3 tygodnie pogłównie dam 100 kg mocznika i koniec nawożenia- żadnych więcej odżywek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

@petro11

 

Jaka cena za tego prolefa ?

 

@tomek73

Z intermagu stosujesz same chelaty czy coś jeszcze i dlaczego nie podoba Ci się ?

 

Proleaf MAX tak około 15zł netto literek. Jak kupuje ktoś większe ilości to gratisy są i dodatkowe litry dodają po złotówce za litr. Ja np. brałem 1000l to 200litrów przywieźli za 200zł, ale to wiadomo dla tych większych. Polecam ten nawóz i warto spróbować. Ma sporo miedzi i jest niebieski ale spokojnie nie przypala. Na flage dawałem co prawda ponad literek i jest ok. Ważne jest to że podając w okresie wegetacji 3-4 litry dajemy prawie cały skład który roślina potrzebuje. Ważne że brak azotu i magnezu bo warto dodać wtedy mocznika i siarczanu do kupy i jest wtedy moc....  Większość dolistnych ma sporo azotu za który się przepłaca.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    475

...

 

 

To naprawdę tani ten proleaf jak 15 zł litr ale chyba składniki nie są schelatyzowane czy coś innego dodano  ? bo za taką cenę jest to wręcz niemożliwe. Albo taka cena tylko przy dużych ilościach.

 

@Tomek73

 

Mógłbyś rozwinąć co nie podoba Ci się w działaniu chelatów intermagu ? Sam w tym roku spróbowałem żelazo, cynk i mangan w chelatach ale susza straszna to za dużo z tego wniosków pewnie nie wyciągnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Na chelaty nie narzekam i będę je stosował, ale znalazłem mocniejsze  w cenie dosłownie  połowy co w Intermagu. Jest to mangan z  miedzią w stosunku 5-1  po 22 zł/kg,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Ja dałem wczoraj trzeci raz odżwke ale i tak kasa w błoto bo były żniwa dziki

Edytowano przez agrolublin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

To naprawdę tani ten proleaf jak 15 zł litr ale chyba składniki nie są schelatyzowane czy coś innego dodano  ? bo za taką cenę jest to wręcz niemożliwe. Albo taka cena tylko przy dużych ilościach.

 

@Tomek73

 

Mógłbyś rozwinąć co nie podoba Ci się w działaniu chelatów intermagu ? Sam w tym roku spróbowałem żelazo, cynk i mangan w chelatach ale susza straszna to za dużo z tego wniosków pewnie nie wyciąg

Chyba 16zł za litr. Jak brałem 1000l i przy małych czy większych ilościach cena ta sama tylko dodają za 200zł 200l przy takiej ilości. Jak wiem czy mało? 16tys. netto za taki zbiorniczek to trochę jest. Dać 4litry na ha to 100zł dochodzi. Dodam że w Proleafie Cu, Mn i Cynk zostały skompleksowane aminokwasami i chelatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

To jest raczej jedna  z droższych odżywek, przeważnie 7-10 zł/l. I fakt za ulepszony mocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie mam pytanie czy ProleafMax można kupić w bańkach po 20 litrów lub mniejszych i gdzie na Podkarpaciu lub w internecie można kupić ten nawóz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1232    1

Technophyt

             +v2.0        

pH         

 

nawóz płynny fosforowo-azotowy

do zastosowania dolistnego

nawóz WE

roztwór nawozowy NP typ C2

zawartość:

fosfor 15% m/m

azot całkowity 3% m/m

azot w postaci mocznika 3% m/m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Proleaf Max jest w opakowaniach 10 i 20l. Wejdź na stronę Procamu i zobacz gdzie na podkarpaciu mają siedzibę i czy w ogóle mają. W necie raczej nie kupisz bo firma ta ma wyłączność i robi dla niej tego bełta ADOB. Ja dałem w sezonie ponad 3l i pszenice wyglądają bardzo dobrze mino suszy. Na flagę radze dawać nie więcej jak literek bo nawóz ten ma full miedzi i potrafi przypalić. U mnie po litrze lekko końce przypalone, ale za parę dni nie będzie śladu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj