Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

d4rek    66
Napisano (edytowany)

ze strony nowozy.eu :

 

"Dokarmianie dolistne MOCZNIKIEM można stosować przy wykonywaniu praktycznie wszystkich zabiegów ochrony zbóż (na choroby grzybowe i szkodniki), gdy dozwolone jest mieszanie pestycydu z MOCZNIKIEM. Najlepiej wykonać co najmniej dwukrotne dokarmianie zbóż, pierwszy oprysk należy wykonać w końcu fazy krzewienia (15% roztwór MOCZNIKA + nawóz z miedzią, manganem, molibdenem i borem), a drugi oprysk w końcu fazy strzelania w źdźbło, stosując 5-6% roztwór MOCZNIKA + nawóz dolistny z manganem i zawsze tylko do 50 g/ha boru. Koniec fazy krzewienia lub początek strzelania w źdźbło to najważniejszy termin stosowania większości mikroskładników, które mają duży wpływ na przemiany azotu w roślinie i jakość ziarna."

 

sam bede ale dam z 25kg na 400l wiec po 12.5kg na ha

Edytowano przez d4rek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Panowie pomoże ktoś zrozumieć tabelki odnośnie mikroelementów. jak pisze że nawóz zawiera 0,025 %  Cynku chodzi tu o proszek mam rozumieć że chodzi tu o zawartość w kilogramie bo nie jest podane to znaczy że jak dam kilogram na 250 l czyli na ha to wprowadze 2,5 gram cynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    475

Wprowadzisz całe 0,25 g cynku  na ha , równie dobrze można puścić bąka  do opryskiwacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

2.5 napisałem to raz a dwa to jest przyklad chcem sprawdzić czy dobrze to pojmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Ten basfoliar jest słaby ma dużo makro a mało mikro lepiej weź 2 l plonovitu zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

Panowie pomoże ktoś zrozumieć tabelki odnośnie mikroelementów. jak pisze że nawóz zawiera 0,025 %  Cynku chodzi tu o proszek mam rozumieć że chodzi tu o zawartość w kilogramie bo nie jest podane to znaczy że jak dam kilogram na 250 l czyli na ha to wprowadze 2,5 gram cynku?

no kurcze to będzie tylko 0,25 g , bo masz tak 1kg=1000g , więc 1000 x 0,00025=0,25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozeF84    1

Panowie a orientuje się Ktoś ile kosztuje 1000 litrów basfoliaru 36 ?

 

5750 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

W jakiej fazie najlepiej podać odżywkę pszenicy? Mam rosasol 8-24-34+mikro

Pszenicę ozimą to już nie ma po co odżywiać, jak się kłosi. Od początku ruszenia wegetacji do max 2 kolanka można  z 3-4 zabiegi i to zależy czym i kiedy. To co  podałeś to krzewienie, teraz tylko wyrzucenie pieniędzy, afekt będzie mizerny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piteroo    4

TOMEK73 jak się kłosi to chyba warto podać odżywkę potasowo na parametry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Coś tani ten Basfoliar. Skład musi być słaby. Ja za Proleaf Max płaciłem 15koła za 1000l. Do tego 100l za 100zł przywieźli bo taką promocję mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Przy kłoszeniu potas i azot  w moczniku na parametry.

Ja dawałem już dwa razy potas i ładnie trzyma, a raczej u nas bardzo sucho, dzięki potasowi pszenica zielona.

Teraz podam może Kalprim z 1 może 1,5 l./ha i mocznik z 6 kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piteroo    4

W jakich fazach dawałeś już potas?

cenowo lepiej wyjdzie plonvit kali i ma dodatkowo trochę fosforu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Fosfor na  fazę krzewienia, na start, potem potas 1 kolanko i 2-3 kolanko wraz z  modusem. i można przy kłosie na zagęszczenie soku komórkowego, zwiększa się przy okazji parametry i zawartość glutenu.

ja nie daje 3 dawki azotu, na kłos, wolę pryskać lub wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817
Napisano (edytowany)

Dziś dokarmiałem dolistnie pszenicę i owies: mocznik, siarczan i odżywka. I niestety 2,5 - 3 godziny po oprysku zaczął padać deszczyk... 

Wchłonęło się ?

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

ja pryskałem rundupem ale w mega dawce 15l/ha i po 30 min przyszło nie mal oberwanie chmury a wypaliło dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

15 l/ha???? Czy niektórzy już zupełnie poupadali na głowy??

  • Like 1

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    66

jeszcze trochę i bez wody można będzie w pole z opryskiem jechać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj