Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

globus512    18

Wracając do odżywek Dr. green  stosowałem w rzepaku i tandeta według mnie. Efekt słaby, lepszy efekt stanowczo po OSD rzepak. Yara Vita zboże stosowałem kiedyś i w tym roku zastosuję znów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APT    1

Już mam 250l boru i jeszcze ma dojechać 1000l PROLEAF MAX. Będzie na dwie dawki w pszenice i rzepak. Do tego 100l dowiozą za darmo. Także w zasadzie z PROCAMU się opłaca. Już przy 100l 5 za darmo. To 80zł w kieszeni. Do kolegi wyżej. Zbieraj punkty w agriclub. bo ten nawóz też na punkty się łapie. 

Pewnie, że się opłaca, dowiozą na czas, doradca przejdzie się po polach i wie co trzeba zastosować od 10 lat z Procamem współpracuje. Na dni pola i szkolenia zawsze zaproszą i nauczą jak co mieszać i stosować, nie spotkałem się z inną firmą, która by tyle wiedzy przekazywała swoim klientom jak Procam.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Siemka

Można dać  za kilka dni na pszenice pszenżyto  jęczmień ozimy  (oczywiście jest jeszcze faza krzewienia ) 5kg/ha FOLICARE 18-18-18 i 5% siarczanu magnezu na 270l wody?? I czy można dodać do tego jeszcze mocznik jeśli tak to ile ?? I jakie końcówki będą do tego lepsze 0.2 czy 0.3 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

Już mam 250l boru i jeszcze ma dojechać 1000l PROLEAF MAX. Będzie na dwie dawki w pszenice i rzepak. Do tego 100l dowiozą za darmo. Także w zasadzie z PROCAMU się opłaca. Już przy 100l 5 za darmo. To 80zł w kieszeni. Do kolegi wyżej. Zbieraj punkty w agriclub. bo ten nawóz też na punkty się łapie.

W jakiej cenie zrobili proleaf max?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

można dolistnie zasilic pszenice i jęczmien ozimy mocznikiem magnezem i plonvit opty w fasie krzewienia,czy w nocy przymrozki mogą uszkodzic rośline? w dzien jest 12-14 w nocy dzis było -4 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Zasadą jest nie pryskać przed przymrozkami 2-3 dni i po przymrozkach trzeba odpuścić także 2-3dni. Także radze oglądać pogode żeby nie było rozczarowania słabym efektem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Chciałbym prysnąć pszenicę na dokrzewienie  0.7 l ccc i dać do tego  12,5kg siarczanu magnezu i mocznik w stężeniu 14%  na 270l wody/ha czy nie będzie to za mocne ? I czy ilość wody jest odpowiednia ??

Edytowano przez Seba42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Troszkę mało precyzyjnie pytasz. Nie wiadomo na jaką powierzchnię chcesz to wypryskać i jaki ccc stosujesz czyli z jaką zawartością substancji aktywnej. Generalnie ja np na ten zabieg daję zwykle na 1 ha 0.5L ccc 750, i do cieczy 5% siarczanu i 10% mocznika. Dawka wody zależy już od tego jak pryskasz. Ważne jest stężenie nawozów i dawka ccc na ha.

A zapytam kolegów co sądzą o tym nawozie dolistnym?:http://agrosimex.pl/oferta/nawozy/nawozenie-dolistne-i-fertygacja/asx-makro-plus/

Zamówiłem tego kilka worków jako uniwersalny na rzepak, buraki i zboża. Cena ok 10 zł/kg a zdecydowałem się b o ma chyba wysoką zawartość mikro...

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Odżywka rosasol bardzo skuteczna stosowałem,  dawałem 20 kg na 1500 litrów wody + siarczan magnezu   32kg/1500 litrów  

 

jak jest chłopaki z dolistnie dodawaniem mocznika ?? Jakie można dać stężenie żeby nie popalić i kiedy można stosować żeby nie było większych strat niż zysków ;) 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

20 Kg na 1500 l? Czyli gdzieś 3-4 kg/ha? Sporo. Poza tym pytałem o ASX a nie o rosasole.

Co do stężenia moczniku to ja po latach doświadczeń daję mniej więcej tak:

Zboża: wczesną wiosną 12-14%, w fazie wzrostu 8% i przy kłoszeniu i liściu flagowym 5%. Uwaga na jęczmień który jest bardziej wrażliwy.

Rzepak: Wiosną 15% i do końca sezonu 10%

Buraki 8-10%

Nie mam żadnych poparzeń nawet przy nakładkach ale oczywiście oprysk zawsze wieczorem.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Troszkę mało precyzyjnie pytasz. Nie wiadomo na jaką powierzchnię chcesz to wypryskać i jaki ccc stosujesz czyli z jaką zawartością substancji aktywnej. Generalnie ja np na ten zabieg daję zwykle na 1 ha 0.5L ccc 750, i do cieczy 5% siarczanu i 10% mocznika. Dawka wody zależy już od tego jak pryskasz. Ważne jest stężenie nawozów i dawka ccc na ha.

A zapytam kolegów co sądzą o tym nawozie dolistnym?:http://agrosimex.pl/oferta/nawozy/nawozenie-dolistne-i-fertygacja/asx-makro-plus/

Zamówiłem tego kilka worków jako uniwersalny na rzepak, buraki i zboża. Cena ok 10 zł/kg a zdecydowałem się b o ma chyba wysoką zawartość mikro...

 

 

Chcę dać 270 l wody na ha  To jak dam do tego mocznik w stężeniu powiedzmy 10 % to mam dać go 27kg czy inaczej się to liczy ???

I jakich końcówek użyć  0.2 , 0.3 czy jakiś innych ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Panowie zastanawiam się nad odżywką intermagu plonovit zboża jednak inne produkty tej firmy np plonovit rzepak mają dodatkowo aminokwasy oraz witaminy, Mieliscie styczność z takimi dodatkami ? Duże maja znaczenie w dokarmianiu zbóż? Poszukać czegoś z takimi dodatkami czy sam plonovit zboża się nada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja już dwa lata z rzędu stosuje plonovit zboża i w tym roku też go kupię ale do tego jeszcze dodaję siarczan magnezu i jak dla mnie efekt zadowalający.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Dzieki za odp. A na jakie składniki najbardziej zwrócić uwage w obecnej fazie zboża? Mangan, Miedź coś jeszcze? Bo mam pare preparatów dolistnych i chcem coś wybrac ze składnikami o największej zawartości które są teraz potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Miedź , mangan , żelazo , cynk , bor ., molibden ale jego bardzo małe ilości potrzebują zboża

 

Poza tym ciężko ocenić co dać jak wszystkie pierwiastki tak samo ważne,   bo dasz wszystko oprócz  żelaza a to właśnie ono może decydować w twoim przypadku o zwyżce  w plonie teoretycznie rzecz ujmując .

 

Ja w tym roku mam kupione foliq mikromix, miedziowy, cynkowo borowy, chelat manganu i żelaza z intermagu + tytanit  i z tego powstaną takie miksy że hoho  :lol:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Miedź w fazie krzewienia, mangan zawsze, żelaza przy liściu  pod flagowym,  cynk też, boru minimalne ilości, a może wcale, w pszenicy, może ograniczy plon, delikatnie molibden po krzewieniu.

Tytanit  w pszenicy szkoda stosować, ewentualnie przy liściu pod flagowym i flagowym.

To że się nakupi, to nie oznacza że można stosować jak się chcę, bo miedzią można przypalić pszenicę  po krzewieniu.

To prywatne porady z Intermagu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić mikroelementy z intermagu miedź,cynk,mangan,molibden,tylko nie wiem czy kupić to w formie chelatów czy w zwykłej formie?Proszę o szybką odpowiedź.

P.S.chelaty są dwukrotnie droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Ale lepsze bo są w takiej formie gdzie roślina zrobi z nich pożytek,  nie bez powodu są droższe od zwykłych form .

 

@Tomek73

 

Z miedzią praktykowałem przez 2 ostatnie lata w późniejszych fazach jak krzewienie i nic złego się nie działo chyba że modus i dobre warunki pogodowe do przypaleń to można nabroić wtedy. Poza tym miedź tez ma wpływ na budowę "mocniejszego" źdźbła  gdzie z regulatorami i odpowiednim bilansem potasu daje to fajny efekt  oraz nie można zapomnieć że miedz ma tez właściwości grzybobójcze co stanowi jakieś dodatkowo lekarstwo prócz fungicydów

 

Co do boru to wpływa na intensywność, efektywność kwitnienia również w zbożu, najwidoczniejsze jest to w pszenżycie gdzie kłosy upakowane za każdym razem  po same brzegi , 

 

Chelat manganu i żelaza z intermagu i tytanit dopiero pierwszy raz będę stosował, planowałem wymieszać je i podać w jednym zabiegu na początek strzelania w źdźbło lub koniec krzewienia jak pogoda pozwoli.

 

A dlaczego cynk i żelazo tylko na podflagowy ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Miedzią to zaczynam w jesieni, i wiosną dwa razy, w tamtym roku przypaliłem, ale to pierwszy raz mi się zdarzyło.

Boru daje 0,5 w dwóch dawkach, w tym roku rezygnuję, ale daje odżywkę z  borem.

Żelazem przeważnie pryskałem przy 2-3 kolanku.

Kiedyś dałem cynkfos z dalgety przy liściu flagowym, pszenica zrobiła się ciemna, nic ją nie brało, i musiałem czekać aż dojrzeje.

A z Intermagu powiedział mi że cynki żelazo na pod flagowy, bo przy niedoborach wody liść się zwija i korzystnie to wpływa

.Z tym tytanitem to stosowałem ale rewelacji nie zauważyłem, zrezygnowałem,a  z intermagu stwierdził żę lepiej tylko na flagowym, bo ma to wpływ na kwitnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Możecie podać skład nawozów Proleaf MAX i dawki do stosowania, bo w ProCam powiedzieli że nie wysyłają ulotek, mam sobie kupić to na opakowaniu jest.

 

Nie było tematu, dwie strony wyżej ktoś już to podał.

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Ja jak będzie pogoda to ruszam z mieszanką 12.5kg siarczanu 7-wodnego 20kg mocznika i 1kg Nutrimixu. Nutrimix polecam widać efekt gołym okiem. Co sądzicie o tym aby drugą dawkę (100 kg mocznika) rozłożyć i wypryskać w postaci dolistnej ?


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj