Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

Yngel    2

Siarczan+mocznik+odżywka i efekty widać za +/- dwa dni tzn widać że zboże nabrało koloru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano    3

w zeszłym roku po zastosowaniu galapera w jęczmieniu jary i owsie strasznie mi zżółkło. przez półtora tygodnia stało, myślałem, że będzie do zaorania

galaper ma rejestrację w Polsce tylko w pszenicy ozimej i tego się trzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam !!!

 

Marianek 78 na dokarmianie pszenżyta zastosuj mocznik 15 kg, siarczan magnezu 8 kg i do tego jakąś odżywkę np Plonovit Z, lub odżywkę Yara vita zboże czy jakąś inną np. ProCam Mag a pryskałeś pszenżyto na grzyba ?? jeśli nie to do tego możesz dodać jakieś środki na grzyba. pozdrawiam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o nawozie dolistnym Basfoliar 36 extra + siarczan magnezu?? czo może doradzicie jakieś inne połączenie? bo jestem w tym zielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

basfoliar nie jest zły, ale ja bym ci proponował coś innego np; mocznik 15 kg + siarczan magnezu 10 kg + odżywka np; plonovit z lub procam mag albo moim zdaniem najlepsza odżywka Yara Vita zboże. jak by co to jestem na kompie kilka razy dziennie więc możesz do mnie pisać kiedy chcesz pozdrawiam. jeśli jesteś zielony w tym temacie to mogę ci zaproponować nawet cały program nawożenie zbóż ozimych i jarych jak i rzepaku. :D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

Galaper stosuje do 0,5 l/ha i jest ok, nie przypala nic a zielsko zniszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio124d    7

Witam

Kolego forumkowicz a w jaki sposób najlepiej zastosować te dożywianie dolistne rozpylaczami normalnymi czy drobnokroplistymi a może lepiej końcówkami do RSM?

Prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja pryskam rozpylaczami niebieskimi, czerwone stosuje tylko gdy pryskam herbicydami doglebowo np; po siewie a rozpylaczy żółtych nie stosuje. Pozdrawiam !!! :D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matt13    0

Witam czy na wzrost plonu lepiej zastosowac 3 dawke mocznika 100kg/ha czy dokarmienie dolistne (mocznik siarczan odzywke)? W jakiej mniej wiecej cenie macie Yara vita na zboze?

 

a moze oba te zabiegi w odstepie tygodnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

na 3 dawkę nie stosuj mocznika !!!

jak już to saletrę i to nawet by było najlepiej 100 kg saletry na hektar góra 100 kg

Ja robię tak, że jak zapowiadają deszcz patrze na pogode długo terminową to sypie saletrę, a jak nie zapowiadają to dokarmiam opryskiwaczem znaczy się mocznikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gibos95    39

mogę połączyć Yara Vita zboże + foliq 36 azotowy ? obie to są odżywki dolistne, ale nie wiem czy się nic nie stanie po połączeniu ich.


Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mieszaj śmiało nic się nie będzie działo !!! a jak coś się rymuje to na wyższy plon skutkuje !!! Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu652    3

Witam. Czy nawozem Rosasol 19-19-19 można pryskać razem z fungicydem (Duett Ultra) na drugi i ostatni zabieg fungicydowy w pszenicy ozimej i pszenżycie ozimym ? Chcę pryskać fungicydami tylko 2 razy, za pierwszym pryskałem Atreą za drugim razem chcę pryskać Duettem w fazie kłoszenia w celu ochrony głównie kłosa. W sklepie wcisnęli mi ten nawóz Rosasol, że niby działa na przyczepność też, ale w domu się zorientowałem, że jest na nim napisane, że tylko można go stosować do końca strzelania w źdźbło. Czy mogę w takim przypadku go zastosować na kłoszeniu> Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Zasiałem jęczmień na dzierżawie na której od dawna nie było wapna czy można uzupełnić jego brak jakimś nawozem dolistnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

Tak plapla:) malo zadziala, wczoraj pryskalem na pszenice saletre wapniowa 25kg w worku(dobrze sie rozpuszcza w opryskiwaczu) czekam na efekty. bylo na forum ten temat, o niskim ph u mnie 4.0 ph. dawka 5% tj. 5kg na ha .Moim zdaniem nie warto przeplacac za Wapnovit, bo to to samo :o a cena draka

 

Jesli masz kwasna glebe polecam pozniej asahi na ozime lub na jara kelpak, wysysa azot z gleby bo na kwasnej roslina kiepsko pobiera skladniki. Na forum pisali ze saletra wapniowa dolistnie duzo pomogla ale jesli chodzi o plon to warto ratowac choc na plonowanie jak to na kwasnej ziemii zawsze kiepsko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofbo    0

Chciałem dokarmić żyto dolistnie odżywką BASFOLIER z dodatkiem mocznika tylko nie wiem czy przypadkiem nie zaszkodzę, ponieważ żyto się kłosi. Czy ktos ma z tym jakieś doświadczenie? proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

i nie mozesz mieszac saletry wapniowej z innymi odzywkami wogule z niczym,sama saletra dopiero za kilka dni mozna cos innego pryskac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Chciałem dokarmić żyto dolistnie odżywką BASFOLIER z dodatkiem mocznika tylko nie wiem czy przypadkiem nie zaszkodzę, ponieważ żyto się kłosi. Czy ktos ma z tym jakieś doświadczenie? proszę o pomoc

 

Możesz dokarmić.Nie powinno się stosować oprysków w czasie kwitnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

i nie mozesz mieszac saletry wapniowej z innymi odzywkami wogule z niczym,sama saletra dopiero za kilka dni mozna cos innego pryskac

Dlaczego nie mozna mieszać saletry wapniowej? np z mocznikiem i siarczanem magnezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

saletra wapniowa to azotan amonu tzw,(Wapnovit) Tabela mieszania http://www.intermag.pl/pl,0,s264,tabela-mieszania-nawozow-intermag.html

 

1. u mnie na kwasnej ziemii saletra daje rade,2 dzien i ciemno-zielona.uwazac tylko na dawki.mozna porownac dawki Wapnovit i skladniki procentowe i przeliczyc, ja daje 5kg na ha i jest dobrze,lepiej mniej jak za duzo bo tu mamy azot azotanowy(parzacy).

 

Posialbym doglebowo, ale cena za wapno z 15% azotem 180zl :huh:a dawki rzedu 150-400kg na ha.... lepiej poczekam na niski plon i wapno w zniwa tlenkowe budowlane.

 

Z siarczanem jednak mozna, a z mocznikiem nie trzeba azot jest w saletrze wapniowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

karol210 to jest ta saletra wapniowa w płatkach,bo chcę czymś takim pryska owies i to jest tanie worek 25 kg-45 zł przy 5 kg na ha to wychodzi tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

ja kupilem bo innej nie bylo, sa jeszcze lepsze aby azotan wapnia,moja to Yara Vita tropicote, za 100kg dalem 180zl.Mam jeszcze caly opryskiwacz tego 400l i wlasnie pogoda a jade z ta saletra wapniowa, jest na forum temat ze pomogla duzo.moze ciutek mocznika dorzuce. A dawka 5 kg bylo na agrofoto wielokrotnie

 

Ps: ta saletra wapniowa u mnie jest w granulkach, gdyby nie bylo mozesz zastosowac ,,wapnovit" 20litrow 159zl(15% azot-26%wapn w litrze) - saletra 25kg zl(15%azot-26%wapn w kg) -pomysl sam jaka przebitke wbijaja nam,mysla ze ciemni jestesmy ale coz trzeba czytac skladniki, np. inna nazwa a cena masakra, tak jak w herbicydach inna firma i cenna ,,ten sam skladnik

 

PS: znajdziesz lepsze, na niektorych workach saletry wapniowej znajdziesz napisy stosowac dolistnie lub doglebowo,silnie higroskopijna

 

wes szklanke i rozpusc, bedzie jasne :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj