Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

Michalmeer    483

ja osobiscie stosuje mikrokolpleks 2 opryski po 8 kg na ha , do tego siarczan magnezu i czasem mocznik ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

co myslicie o pomieszaniu wszystkich chelatów (zelazo,cynk,miedz,mangan) z intermagu i dodanie 6l basfoliaru 36 extra ,tylko jakie dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Sprawdź w tabeli mieszania nawozów czy można, bo później żeby się galareta nie zrobiła. Na stronie intermagu jest taka tabela.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

sprawdziłem chelaty mozna mieszac tylko czy mozna dodac basfoliar(produkt adob),z tego co wyczytałem na roznych forach basfoliar stawia na azot a reszta na drugim planie ,ja chciałbymuzupełnic mikroskładniki i zastosowac jeden oprysk a nie kazdy składnik osobno,i jeszce jedno czy przyniesie mi taka mikstura spodziewany efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

W kieszeni na pewno a Basfoliar możesz mieszać z każdym chelatem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

wczoraj dokarmiłem mikrokomplexem jeczmien ozimy i pszenice tak na próbe 5 kg na ha do tego worek siarczanu 25 kg na 3 ha .. dzisiaj chciałem rzepak borem opryskać ale coś pogoda wietrzna ;p


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424

Koledzy, mam pytanie - chciałbym dokarmić pszenicę dolistnie i kupiłem w tym celu mocznik, siarczan magnezu i plonvit Z. Opryskiwacz mam ustawiony na 300l/ha. Jak sporządzić miksturę, w jakiej kolejności składniki, czy muszę czekać żeby temperatura cieczy zrównała się z otoczeniem? Jeżeli stężenie mocznika ma wynieść 15% to ile kg powinienem wsypać do opryskiwacza? Nigdy tego nie robiłem dlatego proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

nie jestem znawcą ale

15% to znacz 15 kg mocznika na 100l wody czyli na300l musisz wsypac 45kg mocznika

według mnie siarczan potem mocznik na koncu plonwit

najlepiej rospusc sobie mocznik wczesniej w jakiejs beczce jak masz mozliwosc i ciepłej wodzie potem przecedz ,bo jak ja robiłem to było duzo piasku i mi dysze zapychało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gibos95    39

chciałbym się dowiedzieć czy mogę połączyć Aminopielik Tercet z Insolem ? czyli oprysk na zielsko wraz z odżywką ?


Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

nie wolno mieszac odżywek z herbicydem


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raczej nie powinno się ponieważ herbicydy są przeważnie na bazie moczników, osłabisz działanie herbicydu a później pretensje do sprzedawcy że zielsko rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcfarmeros    5

koledzy czy antywylegacz można mieszać z odżywka żeby w jednym oprysku myknąć bo nie mam ścierzek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano    3

czy można zrobić taką mieszankę do nawożenia dolistnego: mocznik 10kg, siarczan magnezu 10kg, fosforan monopotasu 3kg, azotan wapnia 3 kg, mangan (ekolist) 1l, molibden(intermag) ~0,3l, tytanit 0,2l,

taką mieszanką chcę podratować mój jęczmień osłabiony po zimie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano    3

w tabeli mieszań firmy ekolist wynika , że można mieszać ekolist wapniowy z maximusem PK. podają, że można mieszać saletrę wapniową z ekolist P ale nie można mieszać z ekolistem PK. może maximus ma w innej formie fosfor, potas niż ekolist pk. może ktoś coś wie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pikort    0

czy ktoś stosował bampera supe 1l/ha z krystalonem żółty 4Kg/ha + siarczan magnezu 10kg/ha + stabilan 1l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

dziś kurier przywiózł z Ampol merolu odzywki :

Agravita Complete 20-20-20

Agravita Cu Fast

Agravita Fosforowa 10-40-13

Agravita siarczan magnezu

stosował już ktoś kiedyś te odzywki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

nie jestem znawcą ale

15% to znacz 15 kg mocznika na 100l wody czyli na300l musisz wsypac 45kg mocznika

według mnie siarczan potem mocznik na koncu plonwit

najlepiej rospusc sobie mocznik wczesniej w jakiejs beczce jak masz mozliwosc i ciepłej wodzie potem przecedz ,bo jak ja robiłem to było duzo piasku i mi dysze zapychało

Za bardzo bawisz się z tym mocznikiem.

Do sitka w opryskiwaczu wsypujesz mocznik i polewasz wodą z węża,wszystko to zajmuje 10-minut.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Witam, panowie mogę za jednym przejechaniem opryskać Huzar, mocznik-10Kg/ha, siarczan magnezu-10kg/ha i siarczan potasu?? Jakie musi być stężenie siarczanu potasu;>?? Gdzieś wyczytałem że 3kg na 1000l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198

dziś kurier przywiózł z Ampol merolu odzywki :

Agravita Complete 20-20-20

Agravita Cu Fast

Agravita Fosforowa 10-40-13

Agravita siarczan magnezu

stosował już ktoś kiedyś te odzywki ?

complit , fosforową i potasową stosuje, dobre odżywki ale do nich dodaje jeszcze mocznik i siarczan mg mimo że mają to w swoim składzie, jaki oddział Merolu ci dostarcza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris352    2

U mnie dziś poszło mikro+ siarczan+ moncznik (mocznika daje ok 20kg na 400l wody)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj