Skocz do zawartości
Ate

Zamarznięte mleko w zbiornku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ate    23

Zostało nam w zbiorniku około 60 litrów mleka. No i koniec końców, mleko zamarzło bo mieszadło nie dochodziło. I teraz pytanie, co z tym mlekiem zrobić? Zostawić czy oddać do mleczarni? Próbowaliśmy dzwonić do mleczarni co w tej sytuacji zrobić, lecz nikt nie odbiera.

Edytowano przez Ate

Ate    23

a nie wytrąci się z niego woda? nie będzie to przeszkadzać?

Wiadomość z agroFakt.pl

sebastian84    5

witam to wszystko zależy od mleczarni u mnie czasem czujnik siadł to mleko potrafiło zamarznąć było tego czasem 150 l po dolaniu ciepłego mleka to wszystko poszło i nigdy z tego tytułu nie miałem nie przyjemności

Ate    23

Wlasnie troche strach jest bo z Mlekpolu nam za wode w mleku 10gr na litrze moga uciac.

Edytowano przez Ate

kadman    0

Też mieliśmy taki przypadek że mleko zamarzło, akurat wtedy była próba i wykazało wode w mleku. Może jak się doleje świerzego to zawartość wytrąconej wody spadnie. Jak następnym razem będziesz miała mało mleka to wyłącz chldziarkę jak się schlodzi do następnego doju temperatura się tak mocno nie powinna podnieśc.

michal1993    350

To w końcu jak  to jest, można oddać bez konsekwencji czy nie? Bo właśnie zbiornik zamroził mi jeden udój, ok 35l...

bratrolnika    1863

u nas jak czasem bywało za mało mleka, to zakładaliśmy przedłużkę z plexi na mieszadło żeby sięgało

Ate    23

To w końcu jak  to jest, można oddać bez konsekwencji czy nie? Bo właśnie zbiornik zamroził mi jeden udój, ok 35l...

Jak u nas zamarzło jakieś mniej więcej 60l, oddaliśmy z ręką na sercu i nic nie wyszło w próbie. Więc można :) Tylko że było dodane mleko z kolejnego udoju.

Edytowano przez Ate

michal1993    350

Teraz mogę oficjalnie napisać. Zamarzł pierwszy udój, dolane następne i oczywiście próby akurat trafiły i kompletnie nic nie wykazało, wszystko w normie, nawet parametry nie spadły.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się