rudy112

Jaki system usuwania gnojowicy spod rusztów?

Polecane posty

henio2    545

mamy 2 kojce po 60 sztuk i 2 kojce po 40 sztuk, zima na poczatku troche grzejemy i zależy jaka zima. Kojce o wymiarach 8x5 i 8x4.

A w jakiej wadze wstawiasz?Z wentylacją nie masz problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ja ostatnio zacząłem mieszać pompą i nawet nieźle to wychodzi. Pompa jest zamontowana w zbiorniku przepompowni i po spuszczeniu korka zamiast kierować towar do głównego zbiornika kieruje ją z powrotem do wanny.

Do tej pory używałem mieszadła szczelinowego które moim zdaniem nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż wymaga kilkukrotnego przestawiania na jednej wannie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

A w jakiej wadze wstawiasz?Z wentylacją nie masz problemu?

 

Aktualnie wstawiamy duńczyka waga około 30kg, problemów z wentylacją nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Ja mam nieduże mieszadło śrubowe o średnicy ok 40 cm napędzane silnikiem 1450 obr 7.5 kW. Wannę 4*5*1m prawie pełną mieszam dwa razy po 15 minut, przestawiam tylko raz czyli w sumie na jeden kojec pół godziny. Po tym czasie wypuszczam gnojowicę, jednocześnie wywożę towar na pole, ok 8tys l co pół godziny. Pracownicy szybciej wylewają, przesuwają i płuczą niż ja wywiozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudy112    0

W swojej tuczarni będę prawdopodobnie mieszał mieszadłem. A jak długo z wanny 4*5*1 może schodzić gnojowica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ14    4

A ile powinna stać gnojowica w kanałach żeby gnojowica była dobra do wymieszania i spuszczenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudy112    0

Gnojowica rozwarstwia się po pewnym czasie, a gnojowice powinno się i tak mieszać przed spuszczaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiejko    0

zastanawiam się nad trzymaniem gnojowicy w wannach pod rusztem przez caly okres tuczu albo i dłużej (zależy na ile starczą wanny) i mam takie pytanko jak jest z zapachem w budynku i na zewnątrz? jest to znośne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kris14
      Zauważyłem, że w moim 4514 z wałka WOM'u zaczął wydostawać się olej z tylniego mostu.
      Co może być tego przyczyną, czy wystarczy że założę nowe uszczelniacze?
    • Przez 7891Firefox
      Pytanie do koniarzy. Chciałabym w przyszłości zakupić konie, a kto wie, może potem załozyć taką pseudo-stadninę lub klub jeździecki. Swego czasu troche jeździłam konno.
      Wiem że przy koniach jest bardzo dużo ręcznej pracy. Tam gdzie jeździłam wszystko robiono ręcznie, i obornik z boksów taczkami, i pasze też ręcznie, pojenie ręczne.... doktorka na uczelni zrobiła wielkie oczy gdy zapytałam na zajęciach o mechanizację w stajniach.
      Czy nie ma jakichs sposobów by jakoś sobie tę pracę ułatwić, zmechanizować? Przede wszystkim to usuwanie obornika, nie mogłoby być jak np. w oborze dla krów obornik usuwany jest zgarniaczem? Poidła jakies i inne jakieś wynalazki?
      Chciałabym hodować konie, ale mam wystarczająco duzo pracy ręcznej przy bydle, czy ktoś ma u siebie jakieś rozwiązania technologiczne, czy ta hodowla koni z góry jest skazana na "anologową robotę"???
    • Przez janosik32
      Witam Towarzystwo.
      Pytanie do Was, kto stosuje i z jakimi efektami w/w środki do upłynniania gnojowicy(bydlęcej)? Kożuch też jest powodem do ich stosowania. Czy coś w ogóle działa? Zastanawiam się nad tym, czy coś wlać aby toto sfermentowało, miało "lepszy" zapach, nie miało (w miarę) kożucha i było lepiej przyswajalne dla roślin.
      Ktoś może coś polecić lub odradzić?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez Rolnik276
      Witam, od 15 lat z tatą sadzimy Kapustę białą i nigdy nie mieliśmy takich problemów z nią jak w tym roku. Zaprawialiśmy korzenie rozsady opryskami:
      -Sumi Alpha
      -Topsin
      Czy mogło to spowodować uszkodzenie korzeni kapusty. W ubiegłych latach używaliśmy inny oprysk zamiast Sumi Alpha i nie było żadnych problemów z jej korzeniem.
      Czy może to także być wina zgorzela, ponieważ po posianiu nasion na rozsadę bardzo padało i było zimno.
      Oto kilka fotek tej kapusty.
      Korzeń:

      Czy z tej kapusty coś będzie czy zostaje jej likwidacja?
      Proszę o szybką odpowiedź.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj