darek12

Pronar 82TSA a Pronar 1025

Polecane posty

padre1989    13

podstawowy model to 82a skrzynia 9 pozniej 82sa skrzynia synchro 14/4 i model 82tsa czyli turbo skrzynia synchro 14/4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

Nie przesadzaj rozumiem że te traktory są oszczędne ale bez przesady mój 82sa turbo:

Siewnik pneumatyczny 3m > ok 7-8l

Brona talerzowa Akpil 2.7 najcięższa na dużych talerzach ok 12l

pług sukov 3x45 ok 13 czasem nawet do 15 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Chyba do 10 l/h, bo na ha to wychodzi około 20 l w takim pługu, przynajmniej u mnie, gleby średnie, pola bardziej kwadratowe, liczę oczywiście z "wykończeniami". Hektar w godzinę to u mnie marzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

u mnie klasa 1 ziemi to i pług taki a nie inny u nas z 5x45 to czasem i 180 kucy będzie stękało takie ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

u mnie na 3-4 klasie 82 Sa turbo z plugiem 5x35 na godzine pali cos kolo 10 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

no widzisz nie pogadasz tak każdy ma inne ziemie i górki, ale w porównaniu do konkurencji o tej samej lub podobnej mocy to chyba jeden z najoszczędniejszych traktorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

silniki MMZ sa bardzo oszczedne. Moj nim zostal "dlubniety" to palil niewiele wiecej jak c 360. Na 70 litrach udawalo mi sie stalezowac 10 ha tylko ze mala talezowka ale bieg wysoki byl i szybko szlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek12    0

Koledzy mam pytanie a niema problemu z przednim mostem i czym się różni most stożkowy i z wałem kardana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

u siebie mam na krzyzaku i nie ma zadnych z nim problemow. Na stozku byly pierwsze pronary i MTZ czerwone i co do nich to tez nikt bardzo na nie nie narzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

na stożku masz tzw. ruski TLS, amortyzację niezależną kół :D

na stożku przy turze lubi co nieco chrupnąć i na stożku masz opony r20 a na krzyżaku już r24


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

z przednim mostem raczej problemów nie ma, są natomiast z sprzęgiełkiem od wałka przedniego napędu, lubią często padać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

A Panowie co sadzice o tych przeciekach w pronarach ,kieruje to pytanie do uzytkkowników tych ciągników, Jest prawda ze tak strasznie się leja czy to tylko plotki? Ewentualnie idzie uszczelniac takie przecieki?

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

jaki Pan taki kram.

u mnie sucho jak pod mercedesem, uszczelniłem rozdzielacz nigdzie indziej sie nie leje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To raczej bezradność właściciela i tendencja do ględzenia a nie do działania.

U mnie w 22 letnim hydraulika sucha.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

jak pierdyknie uszczelniacz to i z fenda czy JD bedzie sie lalo. Idzie kupuje sie nowy , wymienia i ciagniczek suchutki . Nic sie nie leje. Ci co narzekaja po prostu nie dbaja, potem maja najwiecej do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

To dobrze :) Widac poprostu chodzi o nich taka zla opinia a wcale tak nie jest.Taki Kraj, zachodni sprzet jest uwazany za super a jak cos krajowego to musi byc niedobre. A widac że Krajowy sprzet tez moze byc dobry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

tak 100% racji masz aress. jak się dba to się ma. koszty naprawy często ( 99% ) są tak niskie że aż śmieszne uszczelniacz rozdzielacza 2.5zł -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

wszystko ma sie prawo popsuc czy krajowe czy zagraniczne, trzeba po prostu dbac i jak cos jest nie tak to naprawiac , a nie chodzic po wsi i psioczyc czy wypisywac po forach ze sie leje, ze sie urwalo czy odpadlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Jest film na You tube gdzie prezes od sprzedazy Pronara sie wypowiada,i jak mówił w kazdym kraju aby wpuscic sprzet zagraniczny na krajowy rynek musi przewyzszac,lub chociaz byc równy sprzetu krajowego ,a w Polsce bez zadnego porównania zawsze zachodnie bedzie lepszę,i chociaz byłby to ponad 30 letni sprzet a krajowy 5 letni to jest niedobry!

I jak ma funkcjonowac Polska gospodarka jak sami rolnicy nie preferują sprzetu krajowego?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Wiem co sie dzieje ,ale w jakies częsci rolnicy sie do tego przyczyniają... niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

nie tylko rolnicy, trzeba podizekowac panom z wielkiej bialej owalnej budowli a szczegolnie panu premierowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Arni007
      Witam mam problem z podnośnikiem otóż od pewnego czasu pronar ( to jeszce stary MTZ) nie chce podosić do końca gdy olej się rozgrzeje , a chodzi o to że podnosi tylko za nisko aby zapiąć hak blokujący ramiona.Oprócz tego pojawia się również problem z opuszczaniem otóż po przesunięciu dżwigni obok siedzenia na sam dół ramiona opadają tylko do połowy dopiero po pewnej hwili opadają bardzo szybko na sam dól ( oczywiście jak jest coś na nich zawieszone) . Mógłby ktoś pomóc ?Posiada on hydraulikę jak stare Mtz tz. 2 rozdzielacze jeden pod kierownicą drugi pod siedzeniem.
    • Przez dawid35123
      Witam
      Mam pytanie czy element przedniego napędu zaznaczony na zdjęciu na niebiesko powinien się wysunąć czy trzeba zdejmować cały korpus o góry (czyli jedna z śrub zaznaczona czerwonym kółkiem) ? Jak widać na zdjęciu trochę się wysunął ale dalej jakoś nie chce iść. Rozbierany z powodu dużego przecieku oleju.
      Pozdrawiam.

    • Przez szwagier84
      https://www.olx.pl/oferta/pronar-1025ail-tur-mtz-belarus-CID757-IDxsBLm.html
    • Przez Mrozik137
      Witam mam problem wymieniłem alterantor bo myślałem że od tego nie pala sie nawet nie zapalaja sie na włacznikach te lamki co to by mogło być prosze o pomoc 
    • Przez kaczmi
      Witam, Piszę nowy temat bo tamtego nikt już nie otwiera a sprawa robi się pilna czasu coraz mniej a mianowicie zostały dwie przyczepy do wyboru... Metaltech DHB 14 czy Pronar T680H posiada ktoś takie przyczepy, jakieś opinię? Bardzo interesuje mnie jak się te burty hydrauliczne sprawują?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj