Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacoob    0

Witam wszystkich. Więc tak posiadam koparkę białoruś(wersja budowlana) i chce ją przerobić na traktor. I tu pojawia się moje pytanie czy istnieje możliwość założenia przedniego napędu ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na YT są filmy z jumzem 4x4. Ale jak to wygląda od strony technicznej nie mam zielonego pojęcia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacoob    0

widziałem właśnie ten filmik i dlatego pytam. gdzieś widziałem to była przednia oś z gaza 66 (przynajmniej tak stwierdzam bo było "gazi 66") bardzo zależałoby mi na tym przednim napędzie i może znajdzie się ktoś kto ma o tym pojęcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

A czasem nie było tak że jumz miał mieć właśnie most od gaza? a jaką skrzynię biegów ma taki jumz? taką jak w belarusie czy inną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Inna. Tylny most i skrzynia biegów to monoblok. Ale jest okienko z lewej strony jak w mtz-cie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

https://www.google.pl/search?q=jumz+4x4&espv=210&es_sm=122&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=6JC4Uti8OsSZtAa8yIDADA&ved=0CC8QsAQ&biw=1280&bih=844

na niektórych foto widać że mosty mają gruchę z mechanizmem różnicowym po lewej stronie cięgnika. Most mtz-ta ma z prawej. jeśli napęd jest brany z okienka po lewej stronie skrzyni to most mtz-ta odpada.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiokal    0

-- połączono --

 

Witajcie forum przejrzałem nic dokładnego i w całości nie znalazłem.

Otóż jakie części są potrzebne (pasujące żeby dużo roboty nie było pasowało i działało) do założenia przedniego napędu do białoruśki jumza ?

Proszę odpowiadać na mój temat, a nie proponować sprzedaż i zakup z napędem. Problemu z robocizną nie będzie.

Pozdrawiam czekam na ciekawe odpowiedzi.

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Problem jest w tym że wszystkie rozwiązania jakie spotkałem na necie nie są oryginalnymi. Więc i części jednoznacznie do tego dedykowanych nie znajdziesz.

Edytowano przez Marcin91

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiokal    0

nie chodzi mi o oryginalne tylko właśnie od jakiegoś auta 4x4 czy coś żeby spasować ;) od mtz 82 pasowałoby czy c360 ?

Edytowano przez krzysiokal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zales83    0

z tego co sie orietuje byly prototypy JUZKA z przednim od gaza53 a potem gaz 67 .Nowsze modeke mialy fabrycznie 4x4 a dokladnie

Jumz 8271

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiokal    0

mając z prawej strony (siedząc za kierownicą) tą pokrywę to mogę założyć napęd od mtz ?s5002435.jpg

 

 

Czy muszę z drugiej strony ? Lub z tej samej szukać innego okienka czy czegoś ?

Edytowano przez krzysiokal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Tak po odkręceniu tej pokrywy można przykręcić skrzynie rozdzielczą od Mtz , wał napędowy ,podpore wału i przedni napęd też Mtz .

Ale jeszcze jest potrzebna dodatkowa pokrywa którą przykręca się do skrzyni jumza a następnie do tej pokrywy przykręcona jest skrzynia rozdzielcza .

Kolumne kierowniowniczą trzeba zastąpić orbitrolem bo w to miejsce zajmie wał napędowy .

Były Mtz ze skrzyniami jumza i to fabrycznie było zmontowane tak .

Koszt urzywanego napędu od mtz około 5 tysięcy + 2 tysiące kąpletny orbitrol + montaż to wychodzą ładne koszty czy warto zakładać przedni naęd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Tanio kupisz napęd to i się opłaca przerobic jumza a tą dodatkową pokrywe ( flansze ) możesz sam zrobic bo to jest kawałek blachy z 5 centymetrów gruby .

Rozrysujesz sobie na tej blaszce, staniesz pare godzin przy frezarce i zrobisz sobie tą pokrywe nic wielkiego . :)

Przerabiam białoruśki koparki na ciągniki nic trudnego części za grosze a jumzem można troche ciągnąc w polu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej2311    0

post-70136-0-13677100-1388944422_thumb.jpg

witam orginalny naped w jumzie 8271. moim zdaniem kupic uzywany oryginal niz kombinowac od auta. uzywke juz mozna tanio wyrwac

Edytowano przez Andrzej2311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zales83    0

Tak po odkręceniu tej pokrywy można przykręcić skrzynie rozdzielczą od Mtz , wał napędowy ,podpore wału i przedni napęd też Mtz .

Ale jeszcze jest potrzebna dodatkowa pokrywa którą przykręca się do skrzyni jumza a następnie do tej pokrywy przykręcona jest skrzynia rozdzielcza .

Kolumne kierowniowniczą trzeba zastąpić orbitrolem bo w to miejsce zajmie wał napędowy .

Były Mtz ze skrzyniami jumza i to fabrycznie było zmontowane tak .

Koszt urzywanego napędu od mtz około 5 tysięcy + 2 tysiące kąpletny orbitrol + montaż to wychodzą ładne koszty czy warto zakładać przedni naęd ?

Nie chce sie wymądrzać skoro to takie proste to dla czego na Rosyjskich forach sa foty roznych napędów ale tylko montowanych z lewe strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiokal    0

Tak po odkręceniu tej pokrywy można przykręcić skrzynie rozdzielczą od Mtz , wał napędowy ,podpore wału i przedni napęd też Mtz .

Ale jeszcze jest potrzebna dodatkowa pokrywa którą przykręca się do skrzyni jumza a następnie do tej pokrywy przykręcona jest skrzynia rozdzielcza .

Kolumne kierowniowniczą trzeba zastąpić orbitrolem bo w to miejsce zajmie wał napędowy .

Były Mtz ze skrzyniami jumza i to fabrycznie było zmontowane tak .

Koszt urzywanego napędu od mtz około 5 tysięcy + 2 tysiące kąpletny orbitrol + montaż to wychodzą ładne koszty czy warto zakładać przedni naęd ?

 

Chodzi o tą blachę by dopasować do przystawki od mtz na te śruby tylko tyle? dobrze rozumiem ?

w jumzie jest okrągła, a od mtz jest o taka

post-40090-0-46118500-1389111076_thumb.jpg

post-40090-0-96343500-1389111081_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pewnie o to chodzi. I jeszcze musi być koło zębate pośrednie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Patrząc na temat który kolega podał wyżej

http://allegro.pl/mt...3795741857.html

I oglądając zdjęcia to pod kwadratową pokrywą z lewej strony skrzyni jest miejsce na koło pośrednie.

To wygląda na pokrywę okrągłą z prawej strony skrzyni z kołem pośrednim.

http://allegro.pl/mt...3795741857.html

A tutaj mocuje pośrednie po przeciwnej stronie.

http://fermer.ru/forum/yumz/153408

Nie liczył bym na to że z mtz-ta części ot tak włożysz. Raczej nic nie będzie pasowało.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez damiex90
      Witam, ostatnio ułamała mi się taka dźwigienka przy rewersie w ciągniku same explorer. Pytanie brzmi jak to coś na zdjęciu może się nazywać albo jakiś numer katalogowy..
      1.xps
    • Przez bny
      Witam
      Zakupiłem Koparkę budowlaną Białoruś i mam problem.
      Podczas kopania, po kilku cyklach pracy osprzętem koparkowym, wywala uszczelkę pod główną pompą, która znajduje się od strony zbiornika oleju.
      Czy ktoś się spotkał z takim problemem, bądź ma pomysł co może być powodem?
      Pozdrawiam
      Andrzej
       
    • Przez lukasz248
      Czy wiecie gdzie znajdę w koparce jumz nr ramy , wersja z budowlana z okrągła kabiną
    • Przez ceston
      Witam czy ma może ktoś katalog części do MF 1014 bo nigdzie nie mogę znaleźć chodzi głównie o schematy hydrauliczne.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj