stojanow

problem nh 5040 t ukladem hamulcowym

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
stojanow    1

witam mam problem z ukladem hamulcowym gdy zaciagne hamulec reczny ucieka powietrze z ukladu a dokladnie z takiego grzybka z prawej stronie przy tylnim kole moze ktos mial podobny problem albo potrafi to rozwiazac ten problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Rozkręc go tzn. tam jest membrana którą się wymienia bo ulega pęknięciu .Koszt tej gumy to około 100 zł zamawiałem w Granicie do DEUTZ-A(podobne zawory jak w NH bo mam t 5060- WABCO) tylko jak będziesz zamawiał to najpierw spisz nr.z zaworu.Na pewno sobie poradzisz prosta sprawa .

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Ja w case jx95 miałem podobny problem, tylko mam instalację air track. I kiedy pojechałem na składnice z ta mebraną powiedziano mi ze jej nie dostane i muszę wymienić cały zawór.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stojanow    1

mi tez powiedzieli ze musze wymienic caly zawor jaro aco to jest ten granit to normalny sklep czy internetowy

 

Ja w case jx95 miałem podobny problem, tylko mam instalację air track. I kiedy pojechałem na składnice z ta mebraną powiedziano mi ze jej nie dostane i muszę wymienić cały zawór.

no i co zrobiles

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Bylem zmuszony wymienic cały zawór. Ale po ostatnich przymrozkach znowu się rozszczelnił.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stojanow    1

Bylem zmuszony wymienic cały zawór. Ale po ostatnich przymrozkach znowu się rozszczelnił.

i drogo cie kosztowala ta wymiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Nie pamietam, bo to dosc dawno było. Ale nie był to orginał, bo orginałny kosztowal nieralna sumę.

 

Na alegro znalazlem cos takiego: http://allegro.pl/zawor-sterujacy-przyczepy-claas-case-holland-fendt-i3771893048.html

To jest taki jak jest zamatowany u mnie. U Ciebie moze byc inny.

Edytowano przez casejx

Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Membrany w normannym sklepie do zaworu kupiłem do 100 zł, może i 70, w serwisie Case 220 zł, cały zawór w serwisie chyba 1300 i 2500, różniły się firmą. Ale nie pamiętam dokładnie czy nie znalazłem też zaworu za 500 zł.

Na zimę radzę wlać płyn do pleumatyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

@tomek73 O jaki płyn Ci chodzi bo nie bardzo rozumiem?


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mate0
      Witam 
      Chciałbym się podzielić informacją i awari w kombajnie new Holland TC 5040 z 2008 roku. Problem polegał na tym, że przestał działać joystick czyli:
      - podnoszenie i opuszczanie hederu
      - wszystko związane z motowidłami 
      Prąd w panelu bezpiecznikach był, bezpieczniki sprawne.
      Awaria wynikła po tygodniowej przerwie w żniwach ( skończenie omłotu rzepaku czas przygotować kombajn na zboża i kicha )
      Telefony do serwisów z całego województwa każdy zajęty mogą być dopiero za 2-3 dni. Przez telefon podejrzewają awarię komputera.
      Po wielo godzinnych męczarniach okazało się, że wszystkiemu winny jest alternator który przestał pełnić swoją rolę. Co ciekawe panel informacyjny z początku nie wyświetla kontrolki od słabego napięcia trzeba około 2-3 godzin pracy w polu lub parenaście rozruchów silnika. W serwisie cena nowego alternatora 2600 netto. Udało się znaleźć kolesia z drugiego końca Polski, który z niemiec załatwił nówkę oryginał za 860 netto ,  który był na drugi dzień. 
      Co ciekawe przy słabym napięciu elektrycznym w kombajnie nie można go zgasić - jedyną opcją jest wyciągniecie bezpiecznika.

      Mam nadzieję, że komuś przyda się ten wpis i oszczędzi sobie kupę nerwów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj