cash8791

Problem z wyborem

Polecane posty

cash8791    3

Witam wszystkich forumowiczów otóż mam taki dylemat odnośnie zakupu cyklopa a mianowicie chciałbym poznać wasze opinie (a w szczególności użytkowników tych że maszyn) czy zakupić cyklopa czy też trolla a może UHZ 750 , jakie są ich wady i zalety , rzecz biorąc ogólnie wasze spostrzeżenia co do pracy tych maszyn , chciałbym dodać że któraś z tych maszyn współpracowała by głównie z ursusem c-330 a czasem c-360 3p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

UHZ 750 to ciężka maszyna , zależy jaki masz teren

trol ma mały zasięg cyklop mógł by byc

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

Odrzucił bym trola. Nie widziałem w pracy UNHZ-a więc sie nie wypowiem. Cyklopa jak najbardziej polecam :D


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cash8791    3

a do czego ci jest potrzebna ta maszyna

Głównie do załadunku obornika a może jak się trafi to załadunek piachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Ja bym na twoim miejscu zastanowił się lepiej nad ładowaczem czołowym do 360. Kupe szybciej idzie i sprawniej. Przynajmniej w moim przypadku .


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Tur jest bardziej uniwersalny, ale jeżeli kupi UNH'zeta 750 w bardzo dobrym stanie technicznym to przy załadunku zje tego tura na śniadanie. Przewaga UNHZ 750 na cyklopem to przede wszystkim dwie pompy, cztery podpory, dwa siłowniki przy "chwycie/łyżce" ;p Każdy tłok dwustronnego działania. Z Polskim cyklopem nie ma co go porównywać bo to zupełnie inna półka. Problem jest w tym że nie widzę 330 przy nim... Sam podpinam pod 360 i nie ma zbyt lekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManieKwlkp    0

Zgadzam się UNHZ 750 jest z wymienionych tu najlepszy. Najwięcej zabiera wydaje mi się że ma też większy zasięg od cyklopa ale do niego lepiej tą 3 P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tommy66692
      Witam
      Przyszedł czas wymienić starego, małego i wyjeżdzonego claasa na coś innego, na pewno większego. Co polecacie w cenie do 40 tys zł? Nie musi być to jakiś duzy kombajn- wystarczy max 3,5 m. Myślałem nad Claasem, John Deere, a może International?
      Swojego areału bede miał coś koło 17 ha + jakieś usługi na pewno.
      Może ma ktoś z was coś przystępnego do sprzedania?
    • Przez wkacperw
      Mam pytanie czy mtz 82 jest dobrym wyborem do paszowozu? Obecnie mam ursusa c360 i odczuwam lekki brak mocy. Mieszmy około 2000kg.
    • Przez Burkson
      Cześć!  Interesuje mnie zakup opryskiwacza ale nie wiem który wybrać
       Na początku byłem zainteresowany Woprol'em Protonem 2000l 15m hydraulicznie rozkładane(ćwiartkowanie) pompa UDOR 170 l/min komputer bravo 300s, dyszel skrętny, własna hydraulika i amortyzowana hydraulicznie belka. Kolega mi polecił też Burego Pelikana 2000l 15m pompa AR 185 182l/min Komputer Muller podobne wyposażenie rozwadniacz boczny i tam standardowe rzeczy (dysze do płukania beczki, zbiornik do mycia rąk i ledy na belce, oświetlenie drogowe, głowice  wielorozpylaczowe (3-poz.) ) I też wchodzi w grę Maschio Gaspardo Compo 20 C Start 15 i tu by był komputer Bravo 400s bez anteny GPS, 5 sekcji tak jak w każdym z tam tych opryskiwaczy wyposażenie, pompa Comet BP 235 222l/min 
      Wszystkie maszyny mają prawie takie samo wyposażenie nie patrząc na pompy i komputery.
      I co wybrać ? Czy ktoś ma z Was ten któryś opryskiwacz mógł by powiedzieć jego wady/zalety ? Jak wygląda stabilizacja belki ? (tu mają mieć wszystkie hydrauliczne)
      Też się zastanawiam żeby wziąć te 7 sekcji bo też mam małe i duże pola.
      Rozpylacze też jakie polecacie bo w zestawie jest 1 szt a resztę trzeba Sb dobrać mam zamiar zacząć RSM lać to też dysza jakaś dobra potrzebna.
      W razie dokładniejszych informacji ceny czy jakie jest jeszcze wyposażenie mogę podesłać zdj ofert co mam na priv.
      Dziękuję i Pozdrawiam  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj