Skocz do zawartości
karo0l1

Zakup bydla mlecznego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zagzagel    0

jak nie jestes pewny co do swojej jakosci i ilosci paszy kup mieszanca hf-dunska czerwona sa zdrowsze i latwiejsze w chowie i wydajnosc jest tylko troche gorsza, radzil bym kupic polskie jalowki bo z niemkami bedziesz mial problemy z zywieniem i jest duze prawdopodobienstwo ze wogole nie beda chcialy jesc ( polskie a niemieckie zywienie odbiega od siebie i jalowki maja problemy z przestawieniem sie), mamy czyste hf'ki i kilka mieszancow hf-dc i w oborze uwieziowej i z doswiadczeniem nie sprawiaja one problemu w chowie, a co do papierow to wcale taka podstawa to nie jest, my nie mam pod ocena uzytecznosci krow a ludzie ktorzy od na kupywali regularnie dzwonia z pytaniem czy nie chcemy czegos sprzedac. no i oczywiescie nie kupisz dobrej jalowki za mniej niz 6 tys.

Tetsuya    7

Mialem podobny dylemat w pazdzierniku jak zwiekszyc stado do 60 doinych sztuk.Pod koniec pazdziernika kupilem 20 hodowlanych jałowek z Niemiec ( nie wiem czy wolno wiec nie bede podawac gdzie) z czego do dzis ocielilo mi sie 13 z 20. 12 porodow bardzo latwych 1 wymagal pomocy. Po wycieleniu nie mialem jeszcze zadnego problemu poporodowego z owymi jalowkami. W styczniu planuje jeszcze 10 dokupic. Placilem po 7500zl sztuka przy czym 'najslabsza daje okolo 30-32 litrow na dobe lepsze okolo 38-40.Jak na pierwiastke sa to zadowalajace mnie wyniki.

Wiadomość z agroFakt.pl

juzek89    0

Ten pgr to byla jakas spolka,w jeden dzien poszlo ok 100szt krow jalowek cielakow. Saiad byl pierwszy i wybral co chcial.

Pawlo547    5

A jezeli w strone mleka to montbilarde sam ich nie mam ale na forum pisza ze mozna uzyskac zadawalajcy wynik.

grzesiekxy    15

Nigdy bym nie dał za jałówkę 7tyś.Ona przy wydajności 7-8tyś litrów zacznie na siebie zarabiać dopiero w trzeciej laktacji o ile jej doczeka.

Brounter    18

Dodatkowo jeśli chcesz postawić na powiększenie efektywności stada i zdecydujesz się na zakup cielnych jałówek to bierz takie, które były zacielane nasieniem seksowanym. Będziesz miał ogromną pewność (około 90%) że po wycieleniu pojawi sie jałoszka z dobrymi genami.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się