RolnikMat

Agregat do uprawy pożniwnej

Polecane posty

RolnikMat    45

Witam,

proszę o pomoc, rady...

Planuje zakup agregatu do uprawy pożniwnej nowego wraz z siewnikiem do poplonów. Mam dylemat jaki agregat kupić. Czy ma być to agregat ścierniskowy typu UG Kos S 2,6m czy agregat talerzowy 3m ?

Agregat ten miałby pracować na ściernisku po zbożach, rzepaku, kukurydzy, poplonie, być może i nieużytkach. Co będzie najlepszym wyborem, która maszyna lepiej sobie poradzi?. Wszędzie szukam odpowiedzi na to pytanie i nie mogę jej znaleźć ;) Ciągnik który ma współpracować to JD 110km ;)

Pozdrawiam

RolnikMat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john19    0

szczerze mówiąc wziął bym talerzowy słyszałem parę opinii na ten temat i ludzie go chwalą za wszechstronność. Ja mam zwykły z agromasz 2,7 m i w niektórych uprawach nie spełnia naszych oczekiwań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja bym brał talerzówkę, szubciej i taniej

mojego NH td95d testowałem z talerzówką cut , aresem talerzowym i kosem,

kosa 2,6 metra miałem problem ciągnąć, męka okrutna,

talerzówka kompaktowa w sumie ok, ale i tak najbardziej uniwersalna wydaje mi się zwykła talerzówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xraqued    95

ja bym brał talerzowego. tak naprawde to on ma tylko to przykryć a nie głęboszowaćna 15cm :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak jest perz na polu to sie pryska po żniwach randapem, orze po miesiącu na głęboko i perzu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Wychodzę z założenia że tego perzu tam być nie powinno ;) Więc staramy się na bieżąco go zwalczać i zapobiegać występowaniu.

Tak właśnie się skłaniamy ku talerzowemu 3m , bo raz w internecie widziałem jak gruberuje rzepak no i niestety się zapychał i się boję że tak się będzie dziać jak i w poplonach :)

Rozmawialiśmy ze sprzedawcą, to namawiał nas do grubera tzn do Kos S 2.6m ale również proponował agregat talerzowy Grano-system wersja bez hydropaku.

Co wy proponujecie?

Czekam na dalsze opinie porównania grubera i talerzowego agregatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Gruber daje możliwość uprawy bezorkowej, nie rozmnarza tak perzu, jak jest sucho wchodzi bez problemu i lepiej miesza według mnie. Sam zastanawiam się czy gruber czy agregat talerzowy, a ma robić w zbożu, rzepaku czy kukurydzy. Jedyny plus talerzowego co widzę to mogę sprzęgać z siewnikiem, spalanie pewnie porównywalne jeśli taka sama szerokość. Jeśli większa pewnie mniejsze, ale z kolei już nie ma sprzęgania z siewnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci polecił gruber, sam mam gruber 3m i świetnie spełnia swoje zadania. Talerzówka też dobra sprawa ale jak będzie sucho to pójdzie tylko po wierzchu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Pewnie gdybym miał uprawiać ściernisko po zbożu samym i kukurydzy, bym się nie zastanawiał długo, niestety też wchodzi w gre rzepak, który zostawia wysokie ściernisko a jak się położy nie zawsze się skosi, czy też wysokie poplony, boję się czy nie będzie się zapychał gruber... Uprawy bezorkowej raczej nie planujemy, a z siewnikiem również nie będziemy sprzęgać, bo szkoda ciągnika... Jak coś to kiedyś normalny agregat uprawowo siewny bierny ;)

Czy ktoś pracował lub widział jak gruber zachowuje się w wysokim ściernisku, poplonach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

W tamtym roku robiłem podorywki talerzówką z focusa na talerzech 460. Ładnie robiła, ciągnik 105km latał nią 15km/h. robił 3ha/h. Jak miałem bardzo dużą słomę to z 8km a głębokość 12 cm, Niestety minusaem jest słabe kopiowanie tereny, problem wystąpił mi na jednym polu. Z zagłębianiem nie było problemu, wał oponowy do góry a talerzówka w ziemie. Nie ma że boli.

Spalał z 6l/ha.

Pod siew robiłem Crosem, po rzepakach miałem duży poplon rzepaku z 35cm, nie dopilnowałem, i musiałem najpierw Crosem talerzówką zjeździć, potem na głęboko, ładnie wymieszał, ale agregat uprawowo- siewny Focus powyciągał na wierzh rzepak, i na końcu zaorałem.

W tym roku wszystko Crosem ciągnik 150 km prędkość z 11-12km z 2 ha/h spalanie z 12 l/ha.

Lepiej? nie powiedział bym, drożej, wolniej, to napewno. a po rzepakach to gorzej na pewno, zwłaszcza że nie były randapowane i były zielone łodygi. Kawałek zjeździłem talerzówką i lepiej to wyglądało.

W przyszłym zezonie wracam do talerzówki.

 

A miałem taki przypadek w tym roku z Crosem który waży z 1200 kg, sąsiad wywiuzł obornik, a że było sucho, nie mógł zaorać pługiem, a ja obok robiłem , to poprosił mnie zebym mu to przejechał.

Do Crosa miałem założone podcinacze, i jakie było moje zdziwienie jak nie wszedł mi w ziemie. Różnie próbowałem, przednimi, tylnymi redlicami, nic to nie dało. ślizgał się. Przód podniosłem na Tuzie, tył, wał oponowy też, koła sobie stały, nie obracały się ,i tylko ralerzówka weszał z 15 cm, o tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Kto robi na 35cm uprawkę pożniwną?? Nie dziwie się że wolno i drogo. Zrywamy jak najpłyciej max 10cm aby wymieszać tylko resztki i pobudzić nasiona do kiełkowania. Pierwsza uprawka pożniwna (podorywka) nie musi być idelana resztki jak najbardziej mogą pozostać na wierzchu aby pomieszane zostało w miare z ziemią. Jeśli gruber się zapycha w rzepaku to problem z odchwaszczaniem jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Tomku przeczytaj jeszcze raz post d którego się odnosisz,

twój przedmówca pisze że rzepak miał 35 cm wysokości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja nie robiłem po żniwną, tylko pod siew, na 25cm,na paru ha, nie dopilnowałem, przegapiłem i musiałem zaorać.

Ale jak bym zostawił to na 2 tygodnie to nie musiał bym orać, poplon rzepaku ładnie się wysuszył, i prawie nic po nim nie zostało.

Jeden kawałek, 2 ha posiałem po tygodniu tak, i ładnie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

http://www.uniagroup.com/ug/site/offer/brand?brand.id=1093 + siewnik poplonów Alfa

lub

http://www.grano-system.pl/nowa/index.php?option=com_content&view=article&id=5%3Ashark-agregat-talerzowy-uprawowo-cierniskowy&catid=2%3Aoferta&Itemid=9&lang=pl tylko czy taki siewnik poplonów alfa da radę zamontować na niego?

Takie propozycje padły u dilera.

Który zdał by lepiej egzamin który polecacie? A może jeszcze coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel0418
      Witam,potrzebuje pomocy stoję przed zakupem agregatu uprawowo siewnego do zetora 7745  73km.
      Znalazłem taki o to zestaw,ale nie wiem czy zetor da rade bo gdzie nie gdziee mam gline.https://www.olx.pl/oferta/agregat-aktywny-uprawowo-siewny-lely-nie-amazone-maschio-rabe-CID757-IDmXW4I.html#d20a5ed7cb  proszę o jakieś informację,a może coś innego.
       
       
       
       
       
    • Przez AgroRolnik22
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć opinii najlepiej od użytkowników o agregacie uprawowo siewnym marki Janpol, Agregat 2,5m. Jeżeli nie to jaki inny w podobnej cenie ?
       
    • Przez longer89
      Czy ktoś użytkuje agregat talerzowy na przedni tuz.  Jaki jest efekt prac? Czy lepszy może jest wał pierścieniowy?

    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj