grzesior90

mtz 1221 dlaczego taki tani

Polecane posty

grzesior90    23

Witam. Znalazłem coś takiego na allegro.http://allegro.pl/mtz-belarus-1221-najtaniej-i3785303586.html

 

Chciałby zasięgnąć waszej opini co może być nie tak że tak tanio ten rusek. Wiem wiem ze one super komfortowe itd nie są ale wszystkie inne NOWE tego typu stoją po przynajmniej 150tyś. Nie ukrywam zainteresował mnie ten ciągnik w tej cenie.Proszę o odpowiedzi co o tym sadzicie. dziekuję pozdrawiam

Edytowano przez grzesior90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Tak też go widziałem z 5 min temu. A taki tani jest dlatego, że go w polsce nie można zarejestrować ponieważ nie spełnia normy spalin, ( on ma euro 1 )

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Zarejestrujesz tylko nie jako nowy ciągnik tylko używany.


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

no bo oni rejestrują bo np na białorusi ma 1mtg już sprzedają jako używany a tak poza tym to jaką on może mieć skrzynię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Na 100 % będzie miał skrzynie 16/8. Bardzo mało wychodziło w skrzyniach 24/12 ( akurat u mnie się trafiło ;) ) . To nawet jakby tyle kosztował ( w co wątpie ) , to on by był całkiem golutki np; bez ehr, klimatyzacji, tej lepszej skrzyni i pare mniej innych pierdółek

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

od kiedy nie rejestruja z euro 1? ja 3 lata temu nie mialem zadnego problemu chyba ze w przepisach cos sie zmienilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

coś się zmieniło w przepisach i jest problem aby zarejestrować ciągnik z euro 1 jako nowy, ale to też zależy od osoby u której chcesz to załatwić.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Nie rejestrują od jesieni tego roku. Po prostu zmieniły się przepisy.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

wszystko zalezy od urzedasa. ja rejestrowalem ursusa ktory nigdy nie byl rejestowany u baby byl problem a w nastepnym okienku u chlopa problemu tego nie bylo . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

@padre1989 Bo jak dobze pamietam w przepisie jest zapisane tak ze ciagniki od ktoregos roku produkcji musza spelniac te nowe normy emisji spalin. I jak miales ursusa np: z 1989r to nikt nie powinie Ci robic problemow z zarejestrowaniem.


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

ja już to ogłoszenie widziałem dobrych kilka dni temu, cena mnie nie zdziwiła, bo jest to najprostsza wersja tego ciągnika tzn maska, dach, błotniki wszystko w metalu, bez żadnych klimatyzacji czy ehrów. Taka cena powinna być na takie ciągniki, a te z bajerami i w plastiku powinny być troszkę droższe ale nie aż tyle, sam miałem kupić rok temu blerusa ale z euro 3 chyba, w plastiku i białym dachem bez ehr i z przednim tuzem to miał mnie kosztować chyba coś koło 130tys netto, ale na szczęście nie dostałem kredytu..(młody rolnik).

Sam będę raczej na pewno zainteresowany zakupem tego ciągnika za 115 brutto, ale to jak nie wyjdzie modernizacja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

też to ogłoszenie widziałem, nie ma co się dziwić jak 820 można za 70-80 tys kupić, tu jest prawie to samo tylko inny silnik skrzynia i pare bajerów także cena realna moim zdaniem, z rejestracją nie ma problemu bo one są rejestrowane jako używane, często gęsto na litwie tak robią i później trafiają do Polski...

 

Skrzynia w nim 16/8 także wszystko normalne, 24/12 dopiero w .3 można wziąć...

 

Za tą cene ciągnik wydaje się łakomym kąskiem :)


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

No właśnie też tak sobie pomyślałem:) gregorius bardziej można go przyrównać do 1025A i powiedzieć wtedy że tylko silnik inny. Ale za 1025 z euro 1 też trzeba dać chyba z 115tyś z tego co się orientuje. A tłumik i obciążniki......hmmm myślę że to jest zdjęcie poglądowe poniewaz gdzies na jakiejś białoruskiej stronie natknąłem sie na identyczne(te same).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Trzeba wpłacić pieniądze i czekać na traktor ( dostawa gratis ) , oglądać przed kupnem nie trzeba ( koń jaki jest każdy wie ) i nie ma powodu się denerwować ( jest przecież nr komórki ) . Chociaż może być odwrotnie :) . Kto pierwszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Ale ten koleś to tylko ten jeden ciągnik sprzedaje, nie ma innych aukcji, strony internetowej i nie wiadomo czy ten numer jest prawdziwy. Wg mnie to jest bardzo podejrzane bo nikt nie zrobił komuś prezentu 40 tyś! Jest taka firma ze Szczuczyna która sprowadza ciągniki bezpośrednio z fabryki i oni mieli najniższe ceny ( nie szło przez pośredników ) a dopiero później szło do innych dilerów w wyniku ceny szły pare tyś do góry ale nie kilkadziesiąt. Możesz próbować dzwonić i się dopytać dokładnie jak sprawa wygląda, czy mają serwis itp.

@fezio tak pewnie sprzedawca chce to załatwić, że kasa na konto a ciągnika i jego też nie ma :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

No właśnie też tak sobie pomyślałem:) gregorius bardziej można go przyrównać do 1025A i powiedzieć wtedy że tylko silnik inny. Ale za 1025 z euro 1 też trzeba dać chyba z 115tyś z tego co się orientuje. A tłumik i obciążniki......hmmm myślę że to jest zdjęcie poglądowe poniewaz gdzies na jakiejś białoruskiej stronie natknąłem sie na identyczne(te same).

 

no ale 1025 ma turbine a 1221 to wolnossący smok :)

 

trzeba by jechać i zobaczyć i dopiero można kupować, bo tak w ciemno to troche lipa :) moim zdaniem realna cena, a że kolo może jakieś kontakty ma to załatwił te 1221, jeżeli wszystko jest legalne to co do ciągnika nie można mieć zastrzeżeń :)

 

http://krasnodar.avizinfo.ru/ru-i-offer-i-category-i-traktora-i-id-i-102472-i-prodaem-traktora-mtz-12212-mtz-12212-v-komplekte-s-frontalinym-pogruzchikom.html

http://auto.minsk.acoola.ru/minsk/item/921866

http://krasnodar.avizinfo.ru/ru-i-offer-i-category-i-traktora-i-id-i-334860-i-traktor-mtz-12212-v-nalichii-tsena-1200000-rub-.html

 

cena realna moim zdaniem, specjalnie poszukałem na ruskich internetach :)

 

jeden jest co ma 30 mth za 70 tys na sprzedanie chyba :)

Edytowano przez gregorius

Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

Koniecznie w przypadku kupna trzeba by obejrzeć i ręka w ręke kasa i ciągnik. W ten jego servis (gwarancje) to tez nie wierze bo nie ma nawet żadnych innych maszyn wystawionych ani nie podpisał sie jako jakaś firma. Mi sie wydaje że te pierwsze belarusy (czyli taki jak ten) nie maja turbo. Podobno dosć oszczędne są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Mówię Wam, wszystkie belarusy z silnikami 6 miały turbo nawet ten pierwszy czyli 1221 później tak jak ten czyli 1221.2 następnie 1221.3 aż do 1221.4 ( common rail ). Powiem tak, oszczędny to jest jak ma to być do ciężkich prac a jeśli ma se tak pykać z beczką 5 tyś l czy jakąś małą przyczepą to wtedy sporo wychodzi w stosunku do zrobionej pracy. Dużo też zależy na jakich obrotach pracuje, obciążenie dużej różnicy w spalaniu nie robi bo to jest pompa rzędowa, co innego jak by rotacyjna była. Dla porównania; john deere 80 km pompa rotacyjna od 3 do 9 l na godzine, belarus 1221.3 130 km spalanie od 9 do 12 l na godzine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

no tak ale mam na mysli ciągniki ok 130km,że oszczedny jest na tle większości marek. Tak słyszałem pewności nie mam bo jezdze 1025a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

myślę, ze one nie miały turbinki te pierwsze serie, te późniejsze owszem możliwe iż tak, ale te z linku na pewno jej nie mają


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ogłoszenie z tym zdjęciem jest też na stronie Agriafaires wiec jak ktoś chce sobie zobczyć to proszę bardzo wpisać mtz i miłego oglądania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez in2dex
      Witam.
      Zastanawiam się nad kupnem ciągnika który przejął by część prac którą wykonuje U914turbo bo nie wykorzystana jest w pełni moc, a nie są wstanie podołać c360siątki. Zapiął bym go do JD550, rotacyjnej 1.65, a może nawet do nie dużej samozbierającej Pottinger. Dodatkowo ciągał by przyczepy z belkami, zbożem; brony itp.
      Najważniejsze według kolejności :
      Przedni napęd
      Tani (jak najtaniej)
      Nie awaryjny
      ekonomiczny
      Z góry dziękuje!
    • Przez gaga195
      Siema, jak wiecie po uturbieniu mojego 82sa mam problemy z chłodzeniem i dzisiaj przyśnił mi się pomysł.
      Mianowicie zamiast chłodnicy oryginalnej wstawić od 1221. Tylko właśnie jest ona dużo większa? chodzi mi o szerokość wysokość bo nie wiem czy podejdą mocowania od 82sa ( na 90% nie ) ale zapytam.
      Ma ktoś może jakieś dokładne zdjęcia chłodnicy z 12? Dzięki
    • Przez garos
      Witam zamierzam po skończeniu gimnazjum isc do zawodówki na profil mechanik maszyn rolniczych. Ale znalazłem wczoraj cos takiego jak mechanik,operator maszyn rolniczych.
      Moje pytanie brzmi na który profil isć i czy jeśli praktyke bym miał w firmie sprzedającej trakttory new holland gdzie mają serwis to czy będe mogł tez tam isc gdybym poszedł na mechanik operator.... czy gdzie indziej bym musiał mieć praktyki.
      2 posiadamy gospodarke gdzie uczniowie z technikum agrobiznesu przychodzą do nas na praktyke. Więc czy mógłbym mieć praktyke w domu czy nie. Nigdzie w okolicy nie ma juz szkoły roniczej. Licze na jakieś odpowiedzi. Pozdrawiam
    • Przez adamwojtczak
      5 razy miga kontrolka pomarańczowa taki trybik w instr. obsługi pisze błąd czujnika ciśnienia sprzęgła jest taki czujnik w tym ciągniku ?
    • Przez Proktor
      mam problem z tylnym podnośnikiem w belarusie 1221 , a mianowicie chodzi o to , gdy np zaczną orać to działa wszystko ok podnosi pług normalnie , problem się dopiero zaczyna gdy już z 0,5-1 ha za orze w tym momencie gdy olej już się zagrzeje... i problem polega na tym że później już nie chce mi podnosić pługa ani opuszczać nie kiedy jak szarpnę mocno ciągnikiem to opuści , lub można opuścić lub podnieść wciskając taki guziczek z tyłu na pompie , ale to za każdym razem trzeba tak wciskać ale to tylko podnieść siłowniki na max i min można a np w połowie by było podniesione to już ciężko ,, a i regulacja siłowa to wtedy nie działa ... a gdy np na następny dzień odpale go jak jest zimny to wszystko ładnie działa... dzwoniłem do mechanika i on mi podpowiadał by zmierzyć ciśnienie oleju bo może być za duże lub za małe i wyregulować ale najpierw trzeba je zmierzyć w szybko złączu ... ciągnik ma z 280mth i jak przyjechał na ruskim oleju to później mi trochę ubyło jego i dolałem L-HL 68 i czy może być takie coś przyczyną że się zmieszały ? problem się zaczął od 200 mth wcześniej wszystko chodziło ładnie ... czy ktoś się może spotkał z takim czymś lub jakieś sugestie ? w trakcie szwankowania dotykałem węży to aż takie gorące nie były ..
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj