Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Erdienc3603p

Podkręcenie pompy paliwowej zetor 6245

Polecane posty

mds212    151

Temat nie jest o tym, mnie rowniez to nie interesuje. Insteresuje mnie czyczy mozna wstawic tuleje z 7245 do 6245.

rafto    29

Jacus dobrze mówi . Nie tylko moc ale i moment obrotowy ;)

Podpinam się pod pytaniem mds212 ;)

Edytowano przez rafto

seweryn20    582

Książkowo 62xx ma inny numer katalogowy bloku silnika niż 72XX. Znów tuleje w 52xx, 72xx, 77xx są takie same a 62xx ma inne. To akurat tłumaczy średnica wewnętrzna.

Wiadomość z agroFakt.pl

mariuszd93    489

77** ma inny skok tłoka .

Co do tego czy pasują tuleje z 72** do 62** , to jak wyjmiesz i pomierzysz , to się dowiesz , tu nikt ci nie powie że pasują z całą pewnością , różnica w średnicy wewnętrznej jest tylko 2mm więc możliwe że zewnętrzna jest taka sama ..........

seweryn20    582

Dokładnie. Tylko czemu jest inny numer katalogowy bloku silnika? Cały dół jest taki sam to samo głowice jak w 72xx.

sebastian84    5

tuleje z zewnątrz są takie same a wewnątrz się różnią o dwa mm , a tłoki mają jeszcze większe komory spalania . Wystarczy wejść do jakiegoś sklepu internetowego i zobaczyć wymiary obu zestawów

danjon    0

Panowie tu się mylicie zetor 5211-45 i 6211-45 maja takie same tuleje 100,a z kolei zetory od7211 do7340 102 , bloki sa takie same ,ale te ostatnie modele mają wieksza średnice dziury w bloku o 2 m a nie jak koledzy piszą ,że mają ciensze tuleje w środku zetory 7745 i 7340 mają większy skok tłoka, w obecnej chwili robiłem silnik w zetorze 6245 i rozwiercałem blok żeby założyc tuleje 102 ote 2 m na bloku za pompą wtryskowa pisze jaki to model bloku i potym bedziecie wiedziec czy 100 tuleje czy102

seweryn20    582

Ale to kompletnie nie zgadza się z opisem katalogowym.

Tam wyraźnie tuleje 52xx, 72xx, i 77xx, pierścienie tłokowe i cylindry maja wewnętrzną średnicę 102 mm. Tylko 62xx ma 100 mm.

Znów oringi na dole tulei są we wszystkich modelach takie same. Było by to wyjaśnieniem gdyby zmieniła się średnica tylko górnej zewnętrznej części bloku silnika.

sebastian84    5

ja właśnie chcę założyć większe tuleje do swojego zetorka bo miałem 100 a teraz chce wstawić 102 i gdzieś czytałem że do zetora 7011 i zetora 6711 nie którzy pozakładali większe tuleje be żadnych przeróbek a tam przecież też były org 100

danjon    0

Aby założyc tuleje 102 do zetora 6245 to musisz rozwierćic w bloku dziury najlepiej w sprawdzonym zakładzie ,ja tak robilem i jest ok

jacus    100

chyba musze wam recznie wytlumaczyc ze sie nie da, :P ,

wystarczy wejsc na strony sprzedawcow i macie dokladne opisy, parenascie sekund i sie dowiecie ze srednica zewnetrzna tulei 62 i 72 jest inna-co chyba jest logiczne- nie dla wszystkich zreszta.

koniec dyskusji bo nie ma o czym.

paru userow prosi sie o opuszczenie tematow o zetorach i pisanie gdzie indziej ,bo nie maja o nich zielonego pojecia-to nie pierwsza moja prosba -na chwile jest potem spokoj z e specjalistami :D

mds212    151

Jezeli by sie obylo bez rozwiercania to mozna by bylo pomyslec ale jak trzeba to sie raczej nie opłaca.

sebastian84    5

witam rzeczywiście te tuleje różnią się o te 2mm .Byłem teraz pomierzyć blok w moim zetorku silnik to 6701 tuleje org 100 ,więc tak góra tuleja 102 ma 123,7 a otwór bloku w tym miejscu ma 124 ,tuleja na dole ma 115,6 a otwór w bloku ma 116 czyli powinno pasować . Co wy o tym myślicie

Edytowano przez sebastian84

mds212    151

A ile taka przyjemnosc kosztuje? Czy jest niebezpieczna i czy niesie za soba jescze jakies inne przerobki?

mds212    151

Był dzisiaj mechanik u sasiada wiec sie spytałem ( sam ma 6211) i mowił ze pasyja tuleje z 7245 do 6245 bez zadnych przerobek . Chyba musi miec racje bo naprawiał takich traktoró juz dziesiatki.

mariuszd93    489

chyba musze wam recznie wytlumaczyc ze sie nie da, :P ,

wystarczy wejsc na strony sprzedawcow i macie dokladne opisy, parenascie sekund i sie dowiecie ze srednica zewnetrzna tulei 62 i 72 jest inna-co chyba jest logiczne- nie dla wszystkich zreszta.

koniec dyskusji bo nie ma o czym.

paru userow prosi sie o opuszczenie tematow o zetorach i pisanie gdzie indziej ,bo nie maja o nich zielonego pojecia-to nie pierwsza moja prosba -na chwile jest potem spokoj z e specjalistami :D

A Ty masz pojęcie? wiesz co piszesz? w jakim sklepie jest podana zewnętrzna średnica tulei? :wacko: wklej link :P

@mds jeśli wie co mówi ten mechanik to dobra wiadomość ;)

ciekawe co na to @danjon http://www.agrofoto.pl/forum/topic/67179-podkrecenie-pompy-paliwowej-zetor-6245/page__st__20#entry1262918

danjon    0

Kolego w zetorze 6211-6245 tuleje są mniejsze od pozosałyh gdybyś chciał założyć z pozostałych modeli to musisz rozwierćić blok oczewiscie jak jest to blok z zetora 62xx ja tak robiłem , różnica jest w pierścieniach model 62xx ma 100x3 lub 100x5 oznaczenie tulei z zetora 62xx to 59010156 a pzostałych to 69010168 także różnica jest w pompie paliwowej bo są ine sekcje i inna dawka paliwa oznaczenie pompy zetora 62xx to PP4M85K1e-3144 lub PP4M8K1e3112

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez valtera
      Witam.
      Czytałem w poprzednich postach o serwisach VALTRY. post Jaka Valtra
      Ponieważ jestem z województwa lubelskiego i mam problem z N111 polegajacy na tym, ze coś sie porobiło z pompą wtryskową i została zdemontowana przez mojego znajomego mechanika.
      Po sprawdzeniu próbowaliśmy ją założyc i niestety są problemy z odpaleniem.
      Otrzymałem informację jak toi zrobić i przekladamy ale nic.
      Czytałem o mechaniku- elektroniku i cos słyszalem, ze jest z Lublina i bardzo dobrze zna sie na silnikach co mi potwierdzono..Ma na imię Robert.
      Czy ktoś ma na niego namiary. Czytałem ze pracował w Hajnówce ale nie mogę nic znaleśc zadnych namiarów.
      Bardzo prosze o pomoc.
      Pisałem do kolegów z forum ale zaden mi nie odpisał.
    • Przez Mateusz_320
      Witam panowie mam problem w swoim zetorze 5211 91r obrotomierz pokazuje tylko obroty silnika a niestety moto godzin nie nabija długi czas. Pomoże ktoś? 
    • Przez BARTOLA
      witam posiadam zetora 7011  z tylnymi kołami o rozmiarze 13.6-36 i mam takowy problem ze przy orce z pługami 3 skibowymi ma słabą przyczepność i troche brakuje mu mocy zastanawiam sie nad zmiana kół na rozmiar 28  czy coś da ta zamiana?  słyszałem ze koła od c360  bedą pasować  ktos coś pomoże w tym temacie?  
    • Przez skok
      Witam
      Mam zetora 12145 turbo i chce kupić do niego głebosza 5 łap na zabezpieczeniu kołkowym ziemia 3i 4 klasa płasko głebokosc pracy ok. 50 cm
      czy ten ciągnik da sobie z nim rade ????