Zaloguj się, aby obserwować  
Erdienc3603p

Podkręcenie pompy paliwowej zetor 6245

Polecane posty

mds212    2133

Temat nie jest o tym, mnie rowniez to nie interesuje. Insteresuje mnie czyczy mozna wstawic tuleje z 7245 do 6245.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Jacus dobrze mówi . Nie tylko moc ale i moment obrotowy ;)

 

Podpinam się pod pytaniem mds212 ;)

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Książkowo 62xx ma inny numer katalogowy bloku silnika niż 72XX. Znów tuleje w 52xx, 72xx, 77xx są takie same a 62xx ma inne. To akurat tłumaczy średnica wewnętrzna.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

77** ma inny skok tłoka .

Co do tego czy pasują tuleje z 72** do 62** , to jak wyjmiesz i pomierzysz , to się dowiesz , tu nikt ci nie powie że pasują z całą pewnością , różnica w średnicy wewnętrznej jest tylko 2mm więc możliwe że zewnętrzna jest taka sama ..........


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie. Tylko czemu jest inny numer katalogowy bloku silnika? Cały dół jest taki sam to samo głowice jak w 72xx.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

tuleje z zewnątrz są takie same a wewnątrz się różnią o dwa mm , a tłoki mają jeszcze większe komory spalania . Wystarczy wejść do jakiegoś sklepu internetowego i zobaczyć wymiary obu zestawów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Raczej takie same. Wymiary oringów uszczelniających tuleje są takie same od 52xx do 77xx.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danjon    0

Panowie tu się mylicie zetor 5211-45 i 6211-45 maja takie same tuleje 100,a z kolei zetory od7211 do7340 102 , bloki sa takie same ,ale te ostatnie modele mają wieksza średnice dziury w bloku o 2 m a nie jak koledzy piszą ,że mają ciensze tuleje w środku zetory 7745 i 7340 mają większy skok tłoka, w obecnej chwili robiłem silnik w zetorze 6245 i rozwiercałem blok żeby założyc tuleje 102 ote 2 m na bloku za pompą wtryskowa pisze jaki to model bloku i potym bedziecie wiedziec czy 100 tuleje czy102

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ale to kompletnie nie zgadza się z opisem katalogowym.

Tam wyraźnie tuleje 52xx, 72xx, i 77xx, pierścienie tłokowe i cylindry maja wewnętrzną średnicę 102 mm. Tylko 62xx ma 100 mm.

Znów oringi na dole tulei są we wszystkich modelach takie same. Było by to wyjaśnieniem gdyby zmieniła się średnica tylko górnej zewnętrznej części bloku silnika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

ja właśnie chcę założyć większe tuleje do swojego zetorka bo miałem 100 a teraz chce wstawić 102 i gdzieś czytałem że do zetora 7011 i zetora 6711 nie którzy pozakładali większe tuleje be żadnych przeróbek a tam przecież też były org 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danjon    0

Aby założyc tuleje 102 do zetora 6245 to musisz rozwierćic w bloku dziury najlepiej w sprawdzonym zakładzie ,ja tak robilem i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

chyba musze wam recznie wytlumaczyc ze sie nie da, :P ,

 

wystarczy wejsc na strony sprzedawcow i macie dokladne opisy, parenascie sekund i sie dowiecie ze srednica zewnetrzna tulei 62 i 72 jest inna-co chyba jest logiczne- nie dla wszystkich zreszta.

 

koniec dyskusji bo nie ma o czym.

paru userow prosi sie o opuszczenie tematow o zetorach i pisanie gdzie indziej ,bo nie maja o nich zielonego pojecia-to nie pierwsza moja prosba -na chwile jest potem spokoj z e specjalistami :D


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Jezeli by sie obylo bez rozwiercania to mozna by bylo pomyslec ale jak trzeba to sie raczej nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Może zamiast rozwiercać blok stoczyć te 2 mm z tulei..... :ph34r:

Z góry piszę że nie robiłem tego nigdy ....


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

witam rzeczywiście te tuleje różnią się o te 2mm .Byłem teraz pomierzyć blok w moim zetorku silnik to 6701 tuleje org 100 ,więc tak góra tuleja 102 ma 123,7 a otwór bloku w tym miejscu ma 124 ,tuleja na dole ma 115,6 a otwór w bloku ma 116 czyli powinno pasować . Co wy o tym myślicie

Edytowano przez sebastian84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

A ile taka przyjemnosc kosztuje? Czy jest niebezpieczna i czy niesie za soba jescze jakies inne przerobki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Był dzisiaj mechanik u sasiada wiec sie spytałem ( sam ma 6211) i mowił ze pasyja tuleje z 7245 do 6245 bez zadnych przerobek . Chyba musi miec racje bo naprawiał takich traktoró juz dziesiatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

chyba musze wam recznie wytlumaczyc ze sie nie da, :P ,

 

wystarczy wejsc na strony sprzedawcow i macie dokladne opisy, parenascie sekund i sie dowiecie ze srednica zewnetrzna tulei 62 i 72 jest inna-co chyba jest logiczne- nie dla wszystkich zreszta.

 

koniec dyskusji bo nie ma o czym.

paru userow prosi sie o opuszczenie tematow o zetorach i pisanie gdzie indziej ,bo nie maja o nich zielonego pojecia-to nie pierwsza moja prosba -na chwile jest potem spokoj z e specjalistami :D

A Ty masz pojęcie? wiesz co piszesz? w jakim sklepie jest podana zewnętrzna średnica tulei? :wacko: wklej link :P

@mds jeśli wie co mówi ten mechanik to dobra wiadomość ;)

ciekawe co na to @danjon http://www.agrofoto.pl/forum/topic/67179-podkrecenie-pompy-paliwowej-zetor-6245/page__st__20#entry1262918


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Bede w kaliszu w poniedziałek do zajrze do sklepu zetrora i tam sie upewnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danjon    0

Kolego w zetorze 6211-6245 tuleje są mniejsze od pozosałyh gdybyś chciał założyć z pozostałych modeli to musisz rozwierćić blok oczewiscie jak jest to blok z zetora 62xx ja tak robiłem , różnica jest w pierścieniach model 62xx ma 100x3 lub 100x5 oznaczenie tulei z zetora 62xx to 59010156 a pzostałych to 69010168 także różnica jest w pompie paliwowej bo są ine sekcje i inna dawka paliwa oznaczenie pompy zetora 62xx to PP4M85K1e-3144 lub PP4M8K1e3112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez traktorzystaJakub7211
      Witam, wycieka mi gdzieś płyn hamulcowy, cylinderki przejrzane i suche , żadnego wycieku zewnętrznego , przewody suche. Jedyne co mi zostało przejrzeć to ten układ co idzie na przyczepy. Robił to już ktoś ? wie jak to działa i jak się do tego zabrać ? bądź wie gdzie jeszcze ten płyn może uciekać ?
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj